Петиція із пропозицією відновлення ратуші у Центрі міста з’явилась 25 квітня для збору підписів на сайті міськради. Автор петиції запропонував відновити ратушу взамін колись зруйнованої та встановити двосторонній годинник.
- На Театральному майдані проводиться громадське опитування щодо реконструкції будівлі за адресою бульварі. Т Шевченка ,21, - пише ініціатор відновлення. - В опитуванні питали, чи тернополяни хочуть кафе з відкритою терасою, чи ратушу з двохстороннім годинником. Так як у Тернополі під час війни у центрі міста була зруйнована ратуша, прошу владу сприяти у влаштуванні ратуші із двостороннім годинником.
Появі петиції такого змісту, як і опитуванню про доцільність облаштування «ратуші чи кафе», щиро здивовані у спілці архітекторів. Адже ні перше, ні друге – там недоцільне. Будівлі з елементом вежі не варто будувати тому, бо йдеться про загальний вигляд Театрального майдану - на тлі реконструйованої таким чином будівлі драмтеатр може «заховатись». Бо така масивна частина як вежа, відтягуватиме увагу на себе, кажуть архітектори.
- Що таке ратуша? Адміністративна будівля, приміщення для органів місцевого самоврядування, - каже голова правління обласної організації спілки архітекторів України Олег Головчак. – Будинок на Шевченка,21 не може стати ратушею, бо на це нема соціального замовлення. Так, ратуша колись була у центрі міста, але ж не тут (ратуша була розташована приблизно на місці теперішнього пам’ятника Пушкіну, неподалік готелю «Україна» - прим. ред.). Для чого тоді на будівлю, де будуть розташовані офіси, додавати вежу? Не потрібен там і годинник, бо маємо уже – тристоронній на бульварі Шевченка, на Катедрі і т.д.
- Проекти реконструкції виносились на містобудівну раду двічі, - каже пан Головчак. – У цій раді – кілька членів нашої спілки. Проекти завертали, і зокрема через цей елемент – вежу. Тоді інвестор, який отримав право від міськради на реконструкцію, звернувся в спілку. І ми запропонували провести бліц-конкурс на кращий проект реконструкції. Було подано 12 робіт, з яких ми обрали п’ять. І уже у присутності авторів тих робіт обирали переможців.
Містобудівні умови, за словами пана Головчака, інвестор отримав на реконструкцію будинку з добудовою двох поверхів під офісні приміщення. Відтак ні про який ресторан не йдеться.
- Зрозуміло, що коли людину питають, чи хоче вона ресторан, чи ратушу, то людина відкидає перше, - додає він. - Бо там і так вистачає таких закладів. Але і ратуші, у прямому значенні слова, там ніхто не хоче будувати – будинок не стає автоматично ратушею, якщо на ньому надбудувати вежу! Тому, певною мірою, то чиясь маніпуляція. А саме питання в опитуванні, яке проводять на Театралці, некоректне.
У роботі, які набрала найбільше голосів, автор і справді пропонувала створити якийсь заклад харчування із відкритою терасою. Однак усі архітектори зійшлись на думці, що це недоцільно. З цим погодилась і архітектор-переможиця.
- Автори кращих робіт отримали однакові премії, - додає пан Головчак. – Однак абсолютно усі роботи потребують ще доопрацювання.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Анонім
Анонім
Piter Savka reply Анонім
Анонім
Зроблять вам малинову ратушу із зеленковим дзиґарем.