Тернополянка подала до суду на міське управління освіти і школу

Тернополянка подала до суду на міське управління освіти і школу

Майже два роки поневірянь по чиновницьких кабінетах та принижень зуміла витерпіти родина Туркотів, яка виховує двох діток з особливими потребами.  Маленьких Туркотів викинули з держаної спецшколи, мовляв, їхній діагноз – протипоказ для навчання у такій школі.


Керівництво закладу доволі доступно пояснило батькам – їхні діти - їхній хрест. 
Повернутись до навчання малеча змогла  тільки після втручання дружини президента Марини Порошенко, після ряду публікацій у ЗМІ, участі у телепрограмі на столичному телебаченні. У школу дітей повернули за місяць до закінчення року у квітні 2016. А вже у жовтні 2016 жінка подала позов до суду на управління освіти міськради. Чому?


- Керівництво закладу, управління освіти ніяк не могло заспокоїтись, - розповідає Людмила Туркот. – На діток знову почали намовляти, що вони заважають на уроці. Словом, знову почали підбурювати вчителі, батьків. Вся ця ситуація уже добряче набридла. 

Тож вирішила подати до суду на міське управління освіти, очільницю спецшколи та вчителя. Адже, окрім постійних прискіпувань, вимушеного прогулу дітьми школи майже 1,5 року, Людмила Туркот була змушена звільнилась з роботи, щоб сидіти з дітьми, очільниця закладу наговорила на їхню родину усілякого. Приміром,  розповідала, що у дітей енурез-енкопрез, що є протипоказом для навчання у спецшколі.


- По-перше, це два окремі діагнози. І це конфіденційна інформація мала б бути, - каже Людмила Туркот. – А по-друге, це не відповідає дійсності. 

Вся ця історія з виключенням, за словами пані Туркот, була доволі неприємною. Жінка шукала помочі  у різних кабінетах, де її традиційно «розуміли, але нічим не могли допомогти»

 - Вони були такі мудрі. Очільниця закладу мене не раз принижувала. Це ж на  одній з комісій мені відіслали до Києва. Мовляв, може я ще туди подамся. А в кінці вийшло, що саме ж управління на підставі листа Уповноваженого з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича дало догану очільниці школи. З якою, до слова, вона погодилась. Вони просто не очікували, що натрапляють на таку вперту маму. Хоча, чесно, якби  не втручання Марини Порошенко, то навряд чи щось у мене вийшло.  

За словами пані Туркот, теперішні відповідачі по її справі так і не зрозуміли, що зробили щось не так. 


- Ми подали до суду ще в жовтні. Відповідачі то не приходили, то ознайомлювались з матеріалами. Наразі їх захищає два адвокати, - додає жінка. – Ходять, сміються. Вони не винесли уроку.  Я ж розумію, реально розцінюю свої сили: вони мають посади, кошти, а я надіюсь на якусь моральність суду. Але, якби я не була права і мої діти  направду не могли вчитись у цій школі, то б на мою сторону не встали уповноважений з прав людини, уповноважений з прав дитини, уповноважений з прав людини з інвалідністю та решта.


Чергове засіданні у справі Людмили Туркот 10 травня  о 15.00 у міськрайонному суді. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Горпина
    А всі говорять про інклюзію. Дітей з особливими потребами не хочуть бачити в звичайних школах . І їм там буде дуже важко. Адже наші люди дуже жорстокі. І діти будуть насміхатись, і вчителі-вихователі не зможуть надати гідної уваги. Адже в класі буде 25-30 дітей.
  • Наталія Сташевська
    В нашій країні такі мами - справжні герої. Бажаю Вам перемоги! Чомусь дуже часто у нас  з дітьми, працюють люди, які їх не розуміють .
  • Liliya Muzika
    Люда я в тебе вірю і пітримую ти молодець
  • Олена Прохира
    Сподіваюсь, що суд нарешті винесе справедливий вирок
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:35 Удар по дитсадку, залізниці та «шахеди» на Хмельниччині: вночі росіяни атакували Україну 09:00 Підтвердили загибель 24-річного Героя з Чорткова Андріана Стасишина 08:00 Робота для людей 50+: в Україні з'явиться нова державна програма 21:40 Єрмаку повідомили про підозру в легалізації грошей Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 21:00 Безоплатні УЗД у Тернополі: де доступна така послуга та як отримати направлення 20:00 Картопля, яйця, помідори: скільки коштують продукти в тернопільських супермаркетах play_circle_filled photo_camera 19:00 «Хто, як не я»: у Тернополі родина загиблого військового Івана Климовича отримала його посмертну нагороду play_circle_filled photo_camera 18:00 Штормове попередження через грози оголосили на Тернопільщині 17:20 Після невдалого сезону у ФК «Нива» попрощався із головним тренером 17:00 Де відремонтувати авто у Тернополі та області: ТОП автосервісів 2026 (партнерський проєкт) 16:46 Чоловіка забрали в ТЦК, а через три дні дружина знайшла його побитим біля Почаївської лаври 16:10 Тернопільські школярі отримали прапор Євросоюзу з рук президентки Європарламенту 15:40 Заступницю директора тернопільського центру профтехосвіти покарали за премії дружині керівника 15:07 «Рекорд» вихідних — 2,43 проміле: у Тернополі масово ловили п’яних кермувальників 14:30 На Тарнавського відкрили меморіальну дошку на честь захисника Олега Черкашина 14:00 Кількість госпіталізацій через ГРВІ на Тернопільщині зросла на 10% 13:30 Аварія на дамбі: 19-річного водія BMW взяли під варту 13:00 64-річний чоловік отримав важкі травми під час падіння з висоти на тернопільському підприємстві 12:32 Заборонили купатися у Касперівцях і Заліщиках через якість води
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up