Партнер рубрики Події

Тиждень донорства у Тернополі: коли можна здати кров та що для цього потрібно

Тиждень донорства у Тернополі: коли можна здати кров та що для цього потрібно
  • Тиждень донорства крові Тернополі розпочався 10 червня і триватиме до 14 червня. 
  • Тернополян запрошують здати кров для наших захисників. Що для цього потрібно? Про це у матеріалі!

Кожен день тижня присвячений певній групі крові. Понеділок – першій, вівторок – другій, середа – третій, четвер – четвертій, пʼятниця – усім групам крові. Однак приходити для здачі крові можна в будь-який день. Якщо ви робите це вперше, то вам визначать групу та резус-фактор. 

Як говорить голова громадської організації «Я донор» Олександр Хома, щодня з 08:00 до 13:00 в Тернопільському обласному центрі служби крові, що на вулиці Клінічній, 8 донори зможуть здати кров.

— Донорство є дійсно важливим. Переливання крові потрібно як і військовим, так і для цивільного населення. Вже приблизно 120 людей долучились до такої благодійної справи від початку тижня, — каже Олександр.

Відео дня

Здати кров можуть особи які досягли віку 18 років. Із собою необхідно мати документ, що посвідчує особу. Це може бути паспорт, водійське посвідчення або застосунок Дія.

Великих черг на здачу крові немає, але вдень приходять 50-60 донорів, розповідають у Центрі служби крові.  

Тернополяни розповіли журналістам «20 хвилин» чому вони прийшли здавати кров.

— Я прийшов здавати кров для потреб ЗСУ, та й взагалі вже не вперше долучаюсь до таких акції, адже це не тільки важливо, а й корисно для організму. Тут справді хороші лікарі, донорство проходить легко, — розповідає студент Іван. 

Дехто робить це вперше, щоб допомогти нашим військовим. 

— Було трохи страшно здавати кров, але коли я розумію, що можу врятувати комусь життя, то страх одразу розчиняється, — каже дівчина.

За одну здачу крові забирають 450 мілілітрів крові й передають на перероблення де плазму тобто рідку частину відділяють, після чого кров заморожують, розповідає лікарка трансфізіолог Оксана Прунова. Кров у замороженому стані можна зберігати до 6 місяців. Клітини крові зберігаються протягом 42 діб в холодильнику при певній температурі, але переважно швидко є замовлення від місцевих лікарень, тому ми одразу відправляємо кров туди. Перевозять плазму і кров у спеціальній машині з відповідними умовами зберігання. 

Усі охочі можуть прийти до центру служби крові, на вулиці Акція закінчується 14 червня у Всесвітній день донора крові на вулиці Клінічній, 8. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up