“То чоловік, з ним діти, тому в поліцію не звернусь”: що кажуть тернополянки про домашнє насильство

“То чоловік, з ним діти, тому в поліцію не звернусь”: що кажуть тернополянки про домашнє насильство

“16 днів проти насильства” - така акція розпочалась у світі, її підтримала і Тернопільщина. Про те, куди звертатись, якщо ви стали жертвою, із якими скаргами найчастіше звертаються тернополяни та які ініціативи проводять у місті у рамках цієї акції, дізнавалась журналістка “20 хвилин”.

Соціальна акція «16 днів активності проти насильства» – щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

У проміжок між цими датами відзначається: 

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом

Відео дня

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

5 грудня – Міжнародний день волонтера

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

У рамках акції тернополянок закликають приносити взуття на Театральний майдан

Тернопільська волонтерка Яна Шкуратова також вирішили привернути увагу суспільства до проблеми насильства. 3 грудня, у вівторок, о 13.00, вона запрошує тернополянок зробити інсталяцію з туфель на Театральному майдані. 

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Яна запрошує жінок принести на Театральний майдан взуття, яке вони не носять. 

За словами ініціаторки флешмобу, в Україні на початку грудня другий рік поспіль відзначають #ЩедрийВівторок – це день, коли кожен робить добру справу чи долучається до благодійності. Жінок закликають принести на Майдан взуття, яке вони не носять, можна й не одну пару, потім його передадуть у соціальний гардероб «Одежина» для людей, які мають у ньому потребу.

У місті проводять просвітницькі акції

Окрім цієї акції правоохоронці проводять просвітницькі акції у школах та університетах. А у День боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок адмінбудівлю обласної державної адміністрації символічно підсвітили помаранчевим кольором.

Загалом акції на Тернопіллі триватимуть до 10 грудня – Дня прав людини. 

У поліції пояснюють, що якщо ви почуваєтеся небезпечно вдома, зверніться за консультацією на гарячу лінію 116 123, а також повідомляйте про факт домашнього насильства на спецлінію 102.  

Також на Тернопільщині діють - Регіональні та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, куди можна звернутись, якщо ви стали жертвою насильства. 

Журналістка “20 хвилин” дізналась із якими питаннями можна звернутись у такі центри та чи часто тернополяни просять про правову допомогу. 

Проте, Ірина Максимюк пояснює, якщо немає факту виклику поліції, то адвокат не зможе обгрунтувати факт насильства. Тому фахівці радять, обов’язково звертатись у поліцію.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

Додамо, також, напередодні, 8 грудня, містян запрошують на головну площу міста, фахівці пояснюватимуть, куди скаржитись, якщо ви страждаєте від насилля, та як із ним боротися. 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Оце нап’ється жінка та щей поліцію телефонує:)
    А моя жінка психопатка і працює в поліції куди мені звертатись пані максимюк.

keyboard_arrow_up