Традиції, що не згасають: десятки тернополян долучилися до «Молодіжних гаївок»

Традиції, що не згасають: десятки тернополян долучилися до  «Молодіжних гаївок»

У вишиванках і з піднесеним настроєм тернополяни зібралися на «Козацькому острові», щоб долучитися до «Молодіжних гаївок». Захід відвідали й журналісти видання «20 хвилин» – шукайте себе і своїх рідних на світлинах. 

Гаївки — невід’ємна частина українського фольклору, що традиційно проводиться у період Великодня. Особливо приємно, що сучасна молодь не лише зберігає, а й активно відроджує культурну спадщину, підтримуючи традиції та єдність поколінь.

Відео дня

Традиційно захід організували у парку «Сопільче», а саме на «Козацькому острові». Локацію прикрасили різнобарвними стрічками та писанками, створили цікаві фотозони. І хоча початок запланували на 16:00, але вже о 15:30 на місці було людно, грала музика, а всі охочі робили світлини на згадку. 

Цього разу до «Молодіжних гаївок» долучилися десятки юнаків та дівчат. Всі вони у вишитих сорочках, сукнях, з українськими прикрасами. Серед  присутніх – тернополянки Аліна та Анна. 

– Ми входимо до організації «Спілка української молоді», там нам і повідомили про подію. Долучилися, бо це досить-таки цікава можливість для молоді. Тут ми можемо знайти однодумців, нових друзів, трохи відпочити, повеселитися. Варто пам’ятати, що гаївки – наші традиції, яких маємо поважати й дотримуватися у такий надскладний час, коли ворог намагається знищити все українське, – говорять дівчата. 

Не вперше до заходу долучається і тернополян Степан. Хлопець каже: вже не уявляє післявеликодні дні без гаївок. 

– Орієнтовно два роки відвідую цей захід. Колись мене запросив товариш, ми взяли вишиванки і прийшли розважатися разом з усіма. Мені сподобалося і я вирішив для себе почитати більше про це. Був вражений, що це традиційне дійство, що колись його не підтримувала влада. Добре, що зараз ми можемо відроджувати наші традиції і передавати молодшим поколінням. Тому обов’язково долучайтеся наступного року, – каже хлопець. 

Упродовж заходу різні дитячі колективи танцювали, а також співали великодні пісні, які за давньою українською традицією виконують на празник Воскресіння Христового. Родинний гурт «Зерно» під керівництвом Оксани Гребеняк виконав орієнтовно 15 різних композицій. 

– Перші гаївки у Тернополі були у 1989 році. Проводили на цьому ж місці під пильним наглядом служб радянської влади. Їх організовувало просвітницьке товариство «Вертеп», я була однією з учасниць. Ми їздили у фольклорні експедиції, збирали гаївки по Тернопільщині, Львівщини, а потім впроваджували у міське середовище. Коли вже відкрили церкви, то ми водили гаївки біля них, зокрема біля нашої Катедри, – говорить пані Оксана. – Всі наші напрацювання ми передавали різним молодіжним організаціям і дуже приємно, що цим користуються, що популяризують.

Гаївки триватимуть до 20:00. Вечір планують завершити співами під гітару біля традиційної великодньої ватри.

Читайте також:

Як у Збаражі гаївки дзвеніли (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Де була руїна — знову буде храм: селяни почали відбудову згорілої церкви

Одна річ замість тисячі слів вдячності: у Тернополі триває Великодня акція для захисників

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up