Під час введення "червоної зони" у місті мали б заборонити рух громадського транспорту, відвідування закладів освіти, закладів громадського харчування та ввести багато інших обмежень.
Як розповідає тернополянин Максим, через «червону зону» у нього може побільшати проблем з тим, щоб приїхати на навчання до Тернополя.
- Я студент технічного, скоро починається навчання, і мені якось треба добиратися до міста, - каже Максим. – Я живу у Рівненській області, зазвичай їздив до дому та на навчання на автобусі. Що буде тепер – не знаю. Однак мені ще пощастило, їхати не так вже і далеко, можна знайти попутників, а от ті, хто живуть далі, або в невеликих містах чи селах навряд чи зможуть знайти попутника на потрібний час.
На автовокзалі заспокоюють – наразі посадки та висадки пасажирів здійснюють у звичному режимі.
- Поки що ми працюємо без змін, автовокзал не зачиняють, - пояснили у довідковій. – Квитки можна придбати, висадка та посадка пасажирів у звичному режимі.
Ми переконалися самі, квитки дійсно можна придбати на кілька днів наперед. До слова, минулого разу в період оголошення нас до "червоної зони", автовокзал у місті працював без змін.
Однак у автобусах не всі дотримуються правил. Як розповідає студент Денис, майже ніхто не їде в масці, бо там спекотно і дихати важко.
- Я сам знімаю маску, бо в автобусі дуже жарко, там неможливо дихати, - каже Денис. – Якщо 2 – 3 людини в масці, то це вже добре.
А от з залізничними перевезеннями справа інакша. «Укрзалізниця» скасовує посадки пасажирів у містах, які перебувають у "червоній зоні". Так, 31 серпня через «червону зону» заборонили посадку пасажирів у Івано-Франківську, Ізмаїлі та Новоселиці.
У Тернополі також скасовують посадку пасажирів у зв’язку з «червоною зоною». Однак не варто поспішати повертати квитки, якщо у вас потяг на вихідних. Посадку пасажирів заборонять з понеділка, 7 вересня. У довідковій пояснили – на вихідних посадку здійснюватимуть.
А от придбати квитки зі станцією посадки або висадки у Тернополі вже не можна. Хоча висадка пасажирів у Файному буде дозволена.
Читайте також:
Укрзалізниця тимчасово скасовує посадку пасажирів у Тернополі. На які потяги не продаватимуть квитки
На залізничному вокзалі люди, які чекали потягу, кажуть – що їм ще пощастило, однак такі рішення залізниці вони вважають абсурдними.
- Я маю їхати до родичів у Херсон, купив квитки за три тижні до потягу, і всі три тижні маю переживати, і стежити, чи зможу я сісти у потяг, - каже терноолянин Олексій. – Я не розумію цих заборон. Бо таке враження, ніби якщо "червона зона", то всі ходять хворі, а якщо "зелена" чи "помаранчева" – то нікого хворого немає. Це ж абсурдно. Лише незручність для людей. Їдь у Підволочиськ чи Хмельницький автобусом, переплати за поїздку. А хто їде цілими сім’ями? Що тоді робити?
Також тернополяни обурюються, що всередині вагону карантину не дотримуються ні пасажири, ні самі провідники.
Тернополянин Вадим нещодавно повернувся до Тернополя. Про дотримання карантину не йде і мови.
- Я їхав 110 потягом «Херсон-Львів», з висадкою і посадкою в мене проблем не було, - каже Вадим. – Але який сенс робити ці незручності людям, якщо карантину ніхто не дотримується в потязі. Я їхав у плацкарті – всі місця заповнені. Перед посадкою у мене «поміряли» температуру на вимкнений термометр. Всередині потяга люди діляться на дві групи – одні одразу все навколо себе дезінфікують і їдуть в масці, бо дуже переживають. Я навіть побачив кілька «захисних екранів», які робили люди у плацкарті, щоб захистити себе від коронавіруса. Це було б смішно, якби не було так сумно. А іншим просто байдуже – чхають, кашляють та навіть рота не прикриють.
«Захисні екрани з простирадла» люди при’язують на поручні. Хтось бере з собою свої простирадла, а хтось зв’язує між собою два простерадла з комплекту постелі.
А як ви ставитесь до цих обмежень? Діліться думками у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер