Цей день в історії, 11 червня: українці отримали безвіз

Цей день в історії, 11 червня: українці отримали безвіз

Цього дня, у 2017 році, для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом.

Як відомо, про лібералізацію візового режиму між Україною та Європейським Союзом почали говорити ще від початку президентства Віктора Ющенка. Зі свого боку Україна скасувала візи для громадян ЄС з 1 вересня 2005 року, повідомляє Укрінформ.

У 2007 році між Україною та Європейським Союзом була підписана Угода про реадмісію, тобто примусове повернення мігрантів, що нелегально потрапили до ЄС з України. Натомість для певних категорій українських громадян візовий режим був спрощений.

У вересні 2008 року на Паризькому саміті Україна-ЄС Віктор Ющенко досяг домовленості із керівництвом ЄС про початок діалогу з визначення умов для безвізового режиму. Офіційно діалог щодо безвізового режиму був розпочатий 9 вересня 2008 року. Через рік, на саміті Україна-ЄС 22 листопада 2010 року у Брюсселі, був ухвалений План дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС - список реформ, які має здійснити Київ для запровадження нових правил перетину кордону із європейськими країнами. Тоді ж українська влада взяла на себе зобов’язання провести ці реформи.

Відео дня

Лише 16 грудня 2015 року Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв Плану дій щодо візової лібералізації та 18 грудня 2015 року схвалила шостий і остаточний Звіт, відзначивши успішне виконання Україною всіх необхідних критеріїв для візової лібералізації. За час від прийняття «Плану дій» в Україні змінилося декілька президентів та урядів, пройшла Революція Гідності, почалася війна.

Проте Україні знадобилося ще два роки аби візова лібералізація для її громадян стала реальністю. 6 квітня 2017 року Європейський парламент 521 голосом «за» підтримав надання безвізу Україні, а 26 квітня посли держав-членів Європейського Союзу підтримали рішення Європарламенту. Потім було голосування Ради міністрів закордонних справ ЄС та підписання цього Рішення президентом Європарламенту та представник головуючої країни (тоді це була Мальта). Зрештою, 11 червня 2017 року безвіз для українців почав працювати. З початку запровадження безвізового режиму понад 2,5 млн громадян України скористалися спрощеним порядком поїздок до Європи.

Події: 

1184 до н. е. — за однією з версій, саме цього дня греки після тривалої облоги взяли Трою.

1453 — війська султана Мехмеда ІІ Фатіха увійшли до Константинополя. Падіння Візантійської. імперії

1474 — Папа Римський ратифікував «Вічний мир» між імперією Габсбургів і Швейцарією.

1509 — англійський король Генріх VIII одружився з Катериною Арагонською, першою із шістьох жінок, котрі в нього були за життя. Коли виявилося, що Катерина не може народити спадкоємця престолу, Генріх розлучився з нею без згоди на те Ватикану, що привело до Протестантської реформації в Англії.

1580 — іспанські конкістадори заснували Буенос-Айрес.

1742 — американець Бенджамін Франклін винайшов кухонну плиту.

1770 — англійський мореплавець Джеймс Кук відкрив Великий Бар'єрний риф поблизу узбережжя Австралії, напоровшись на нього.

1842 — вийшла друком поема Миколи Гоголя «Мертві душі» (одна з дат).

1858 — у Санкт-Петербурзі освятили Ісаакіївський собор.

1889 — Джон Перді і Джеймс Садгвар із Вашингтона винайшли складаний стілець.

1895 — за маршрутом Париж—Руан проведено перші в історії автоперегони. Середня швидкість переможця Еміля Левассо становила 24 км/год.

1921 — Раднарком УСРР ухвалив постанову про заходи боротьби з дитячою безпритульністю.

1921 - встановлено пряме залізничне сполучення Одеса–Київ–Москва–Петроград.

1937 — у ніч на 12 червня у«справі Тухачевского» розстріляні радянські воєначальники Тухачевський, Якір, Уборевич та інші.

1940 — Нова Зеландія, Австралія і Південно-Африканський союз оголосили війну Італії.

1943 - нацисти розстріляли близько 500 євреїв з гетто в Бучачі Тернопільської області.

1965 — королева Єлизавета ІІ нагородила музикантів групи «Бітлз» орденом Британської імперії.

1972 — у Нью-Йорку відбулася прем'єра скандально відомого порнофільму «Глибока глотка» з Ліндою Лавлейс.

1975 — видобута перша нафта в Північному морі.

1982 — на екрани США вийшов фільм Стівена Спілберга «Інопланетянин».
Доходи від прокату й наступного продажу відеокасет перевищили 700 млн. доларів.

1990 — Верховна Рада України запровадила новий порядок обчислення часу — відтоді в Україні час на одну годину відрізняється від московського поясу.

1992 — у Росії прийнята державна програма приватизації (введено в дію приватизаційні чеки — «ваучери»).

1993 — на екрани США вийшов фільм Стівена Спілберга «Парк юрського періоду».
Лише бюджет рекламної кампанії — 68 млн. доларів, бюджет виробництва — 68 млн.; касові збори в день прем'єри — 22 млн. доларів, збори у світі загалом — 558 млн. доларів.

2002 — Пол Маккартні одружився з Хізер Міллз.



2010 – початок сутичок між етнічними узбеками та киргизами на півдні Киргизстану.
Зіткнення, за офіційними даними, призвели до загибелі близько 200 людей. За неофіційними підрахунками, жертв щонайменше вдесятеро більше.
За даними тимчасового уряду Киргизії, конфлікт штучно спровокували найманці скинутого президента Курманбека Бакієва.
Тисячі узбеків кинулися втікати на етнічну батьківщину, але через великий наплив людей Узбекистан був змушений закрити для них кордон

2010 – матчем ПАР – Мексика (1:1) у Йоганессбурзі на стадіоні «Соккер Сіті» почався перший в Африці чемпіонат світу з футболу (загалом – 19-й)

Народилися:

1762 - Іван Якимович Фальковський (в чернецтві Іриней; 1762-1823), український вченмй-просвітитель. Після закінчення Київської академії викладав у ній математику, астрономію, філософію, архітектуру, поезію, теологію. Описав видимий рух Сонця та залежні від нього явища, а також рух Місяця і пов’язані з ним затемнення; навів відомості про комети та змінні зорі. Під керівництвом Фальковського видавались «Київські місяцеслови» – щорічники, в яких містились відомості про положення Місяця і Сонця, про затемнення, публікувались статті на історичні теми.

1857 — Антоній Грабовський, польський інженер-хімік, поет, «батько поезії есперанто»

1861 - Сигізмунд Владиславович Заремба (1861–1915), український композитор, піаніст, диригент і музичний критик. За фахом юрист (закінчив юридичний факультет Київського університету). Музичну освіту здобув у батька – українського композитора, піаніста і педагога Владислава Івановича Заремби, а також у Андрія Казбирюка (автора першого в Україні підручника з гармонії). Був директором музичного училища у Воронежі; з 1901 року – у Петербурзі. Автор «Слов’янського танку і полонезу» для симфонічного оркестру, сюїти для камерного оркестру, струнного квінтету, вокальних і фортепіанних творів, обробок українських народних пісень.

1864 — Ріхард Штраус, німецький композитор і диригент епохи пізнього романтизму.
Автор симфонічної поеми «Так казав Заратустра», яка стала відомою завдяки саунд-треку фільму Стенлі Кубрика «2001: Космічна одіссея», а в нас також і як звукова заставка до телегри «Що? Де? Коли»»

1899 - Ясунарі Кавабата (1899-1972), японський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (1968) «за майстерність розповіді, яка з надзвичайною чутливістю виражає сутність японської душі». Автор повістей: «Країна снігу», «Тисяча журавлів», «Сплячі красуні», романів «Стогін гори», «Давня столиця», оповідань, есе. Витончена простота – основна риса стилю Кавабати. Його творчість – це поєднання традицій давньої японської літератури (зокрема поезії хокку) з естетикою дзен, що заперечує розумове сприйняття світу і стверджує принцип природності й безпосередності. «Все моє життя – це пошук краси, і я буду продовжувати цей пошук до самої смерті», – сказав письменник у своїй Нобелівській промові. В творах Кавабати присутній легкий, ледь вловимий наліт суму, який японці називають словом «сабі», просвітленої печалі чи просвітленої самотності, яку відчуває кожна людина, котра почула беззвучний голос речей, і побачила те, що заховане від тривожного погляду того, хто не бачить виходу з лабіринту, тому що шукає його не в собі. До кінця власного життя Кавабата не розучився дивуватися, бачачи красу снігу, квітів, місяця, восени – кленового листя. Він знав істину: аби відчути лілію, якою вона є, треба «поєднати душу дитини, котра вперше побачила чарівну квітку, і душу Бога, котра знає про лілію все». Українською мовою твори Кавабати вперше переклали в 1976 році (нині вони активно перевидаються), з’являються й нові переклади.

1910 – народився Жак-Ів КУСТО, французький океанограф, винахідник акваланга, автор фільмів “Підводна Одісея Кусто”.

1939 – народився Джеккі СТЮАРТ, шотландський автогонщик, що одержав 27 перемог на трасах “Формули-1” і тричі виграв титул чемпіона.

1949 – народився Френк БЕРД, ударник американської групи ZZ Top

1958 — Уго Санчес, мексиканський футболіст, форвард.
Неодноразово ставав найкращим бомбардиром першості Іспанії у складі мадридського «Реалу»; у його складі – п'ятиразовий чемпіон Іспанії, володар «Золотої бутси» 1990 р. тощо.
Виступав також за збірну, клуби УНАМ, «Сан-Дієго», «Атлетико» (Мадрид і Селайя), «Америка», «Райо Вальєкано», «Атланте», «Лінц» і «Даллас». Також – дворазовий чемпіон Мексики, чемпіон КОНКАКАФ та ін.
Зараз — на тренерській роботі

1959 – народився Х’ю Лорі, британський актор, письменник і музикант (за національністю шотландець).

1968 - Андрій Федотов (Федот), український музикант, вокаліст гурту "Перкалаба"

1970 – Анжеліка Рудницька, українська співачка й телеведуча.

1985 – народилася Інна Цимбалюк, українська фотомодель, телеведуча, кіноакторка.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ирина
    Радість для плебеїв?...)

keyboard_arrow_up