Цей день в історії, 13 липня: перший чемпіонат світу з футболу, телетеатр і жінки на Олімпіаді

Цей день в історії, 13 липня: перший чемпіонат світу з футболу, телетеатр і жінки на  Олімпіаді

Дізнайтеся історію про першу телефонну мережу, чемпіонат світу з футболу, телетеатр, найдорожчий у світі прийом, та про єдине метро в Ізраїлі... 

У 2016 році американські та індійські вчені повідомляють, що упаковка з графена в мільйон разів краще утримує вологу, ніж звичайний пластик. Графен являє собою двовимірну аллотропную модифікацію вуглецю, утворену шаром атомів вуглецю товщиною в один атом, що знаходяться в sp²-гібридизації і з'єднані за допомогою σ- і π-зв'язків в гексагональну двовимірну кристалічну решітку.

В 1996 році султан Брунею влаштував найдорожчий у світі прийом (30 млн. доларів плюс 17 млн. за концерт Майкла Джексона). 

У 1985 році в Лондоні і Філадельфії одночасно пройшли концерти «Live Aid» на допомогу голодуючих Африки. Організатором заходу був лідер групи «Boomtown Rats» Боб Гелдоф, який зумів залучити для участі таких зірок, як Мік Джаггер, Мадонна, Тіна Тернер, Пол Маккартні, Девід Боуї, Боб Ділан. По телебаченню уявлення дивилися понад півтора мільярда глядачів в 160 країнах. СРСР виявився чи не єдиною країною, що відмовилася від показу концерту.

Відео дня

У 1985 році на змаганнях в Парижі Сергій Бубка вперше подолав, в стрибках з жердиною, висоту 6 метрів.

У 1973 році вийшов перший альбом групи Queen.

У 1966 році на екрани США вийшов фільм «Як вкрасти мільйон» з Одрі Хепберн і Пітером О'Тулом в головних ролях.

У 1964 році Китайська Народна Республіка звинуватила Хрущова в капіталістичних методах управління країною.

У 1962 році Кіровський завод випустив перший колісний трактор К-700 «Кіровець».

У 1956 році закладено наріжний камінь «Кармеліти», першого на Близькому Сході метрополітену, розташованого в місті Хайфа, Ізраїль. Це єдине метро в Ізраїлі (за назвою гори Кармель — "Кармеліта") здали в експлуатацію у 1959 році і зараз налічує шість станцій. 

У 1951 році в Лондоні закладкою першого каменя, королевою Єлизаветою II, почалося будівництво будівлі Королівського Національного Театру.

У 1949 році Папа римський Пій XII оголосив, що будь-який католик, свідомо і добровільно вступивший до лав компартії або іншим чином підтримуючий її, буде відлучений від церкви.

У 1947 році в Парижі міністри закордонних справ європейських країн погодилися прийняти план відновлення Європи, запропонований держсекретарем США Джорджем Маршаллом. Від участі в конференції відмовилися країни радянського блоку і Фінляндія, але пропозиція їм приєднатися до плану і пізніше залишалося в силі.

У 1944 році війська 1-го Українського фронту перейшли в наступ на Рава-Руському та Львівському напрямках. Початок Львівсько-Сандомирської операції радянських військ.

У 1944 році завершення масштабної повітряно-десантної операції американо-британських військ під час Другої світової війни - операції «Оверлорд» (висадка в Нормандії).

У 1939 році Френк Сінатра записав свою першу платівку з піснею «From the Bottom of My Heart».

У 1938 році перший телетеатр відкрився в Бостоні. За 25 центів 200 глядачів могли протягом 45 хвилин спостерігати за шоу з піснями і танцями. Сам спектакль відбувався поверхом вище і зображення передавалося вниз за допомогою телебачення.

У 1930 році початок першого чемпіонату світу з футболу в Уругваї.

У 1925 році завершено переліт шести радянських літаків за маршрутом Москва - Улан-Батор - Пекін, старт якому був даний 10 червня.

У 1923 році британський парламент схвалив внесений леді Астор закон, що забороняв продаж алкоголю особам молодше 18 років.

У 1920 році створено товариство Червоного Хреста України.

У 1908 році в Лондоні відкрилися IV Олімпійські ігри. У них вперше взяли участь жінки.

У 1897 році Гульєльмо Марконі отримав патент на радіо.

У 1882 році в Москві, Петербурзі, Одесі, Ризі та Варшаві відкрили перші в Російській імперії телефонні станції. Наприклад, в Ризі телефонна мережа налічувала 53 апарати. 

У 1837 році королева Вікторія переїхала в Букінгемський палац, який став основною резиденцією королів Великобританії.

У 1772 році британський мореплавець Джеймс Кук почав перше в історії навколосвітнє плавання із заходу на схід.

У 1728 році російський мореплавець Вітус Берінг відправився в плавання з Камчатки на північ для відкриття протоки між Америкою і Росією.

Народилися:

У 1988 році Хе Пінпін († 2010), один з найменших людей в світі, зростанням трохи більше 74 сантиметрів.

1976 - сьогодні святкує свій день народження український режисер, політичний в’язень Олег Сенцов.

У 1944-му народився Ерне Рубік, угорський винахідник знаменитого кубика, названого його іменем. 

1942 - Гаррісон Форд, відомий американський актор і продюсер. 

Американський актор Гаррісон Форд може вважатися найбільш високооплачуваним кіноактором останньої чверті 20-го століття. Його найбільш відомими ролями є ролі космічного пілота Хена Соло в серіалі Зоряні війни і археолога, любителя пригод Індіани Джонса в "Шукачах втраченого ковчега" і наступних сіквелах. Форд зіграв головні ролі в багатьох голлівудських фільмах, які дали рекордні касові збори, серед них "Літак президента", "Втікач", "Той, що біжить по лезу", "Ігри патріотів», "Презумпція невинності" та у рімейку фільму "Сабріна". Форд є другим актором за касовими зборами в світі після Едді Мерфі. 

1938 - Мирослав Скорик († 2020)всесвітньо відомий український сучасний композитор, Герой України, академік, народний артист України, професор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, лауреат міжнародних конкурсів, почесний співголова Національної спілки композиторів України. 

У 1889 році Ульріх Василь, голова Військової колегії Верховного суду СРСР у 1926-1948, генерал-полковник юстиції, один з головних організаторів сталінських репресій (підпис Ульріха стоїть на смертних вироках десяткам тисяч людей).

У 1841 році Отто Вагнер († 1918), австрійський архітектор, майстер стилю модерн, засновник сучасної європейської архітектури.

У 1826 році Станіслао Канниццаро ​​(† 1910), італійський вчений, засновник сучасної хімії, розмежував поняття «атом» і «молекула».

У 1813 році Феофіл ван Гансен, австрійський архітектор данського походження, відомий своїми неокласичними проектами у Відні і Афінах.

У 1808 році Патріс де Мак-Магон, президент Франції в 1873-79, маршал, герцог, якому вдалося придушити Паризьку комуну.

У 1527 році Джон Ді († 1609), англійський математик і географ, королівський астролог, перший перекладач англійською мовою Евклідової Геометрії.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • ігор

    А на відео солістка Богдана Півненко на скрипці крутяк як грала...

keyboard_arrow_up