Сьогодні, 15 жовтня: Всесвітній день боротьби з раком грудей

Сьогодні, 15 жовтня:  Всесвітній день боротьби з раком грудей

Також сьогодні відзначають Міжнародний день білої тростини, Міжнародний день сільських жінок, Міжнародний день кредитних спілок і День миття рук.

Всесвітній день боротьби з раком грудей проводиться щорічно 15 жовтня. Приурочені до цього дня заходи проходять у понад 44 країнах світу, повідомляє Ділова мова.

Мета проведених в цей День заходів — звернути увагу суспільства на проблематику раку грудей, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та здійснено належного лікування.

Рак молочної залози — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Особливо ризикують стати жертвами цієї хвороби жінки, вік яких вже наближається до 40 років. У всьому світі в останні десятиліття розгорнулася кампанія боротьби з раком молочної залози.

Відео дня

Нагадаємо, що з 2005 року 20 жовтня проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, а 4 лютого — Міжнародний день боротьби з онкологічними захворюваннями.

Події:

1581 — в Парижі, королева-мати Франції Катерина де Медичі представила своїм гостям перший в історії публічний балет — «Комічний балет королеви».

1917 — під Парижем за рішенням суду французи розстріляли 41-річну голландську танцівницю Мата Харі, звинувачену у шпигунстві на користь Німеччини.

Перед розстрілом вона відмовилась одягнути пов'язку і послала повітряний поцілунок своїм палачам. Більш пізні дослідження виявили безпідставність доказів, на котрих базувався суд, — головними злочинами Мата Харі були вигадана біографія і небайдужість до чоловіків в уніформі.

1926  —  в Києві відкрили Російський драматичний театр (нині, імені Лесі Українки).

1928 — німецький дирижабль «раф Цепелін» зробив перший комерційний рейс через Атлантичний океан.

1959 -— у Мюнхені вбили лідера українських націоналістів Степана Бандеру: агент КДБ Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрілив в очільника ОУН ампулою з розчином ціаністого калію

Під'їзд будинку на Кройтмайрштрассе, 7, де жив і загинув Бандера.
Фото з сайту ledilid.livejournal.com

У 1964 році введений в дію найбільший в світі нафтопровід «Дружба».

1990 — уранці в Києві почався загальний студентський страйк на підтримку голодування студентів, повідомляє «Історична правда».
Ще з 7-ї години ранку з наметового містечка на майдані по ВНЗ Києва було відправлено агітаційні групи, які мали зорганізувати студентів та привести їх на Хрещатик.
Стотисячна колона маніфестантів пройшла з Хрещатика по вул. Кірова (зараз - Грушевського) й оточила Верховну Раду. Прорвавши шеренгу міліції, маніфестанти вийшли на майданчик біля парламенту. Близько 70 студентів влаштували сидячий страйк перед сходами ВР.
Олесь Доній отримав змогу виступити перед депутатами та зачитати вимоги голодуючих студентів.

21-річний Доній на трибуні Верховної Ради


Ввечері почався новий етап акції - "окупаційний страйк". Колона на чолі з Донієм захопила Червоний корпус Київського університету.
Цього ж вечора влада надала голодуючим годину прямого ефіру на ТБ. Від студентів виступили Олесь Доній, Олег Барков, Ігор Коцюруба, Тарас Корпало, В'ячеслав Кириленко. Студенти обґрунтували свої вимоги до влади та закликали до загальноукраїнського страйку.

1991 — Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про створення Національного музею історії України»

1994 — уперше вийшли в обіг поштові марки, які випустив Держзнак України. До цього українські поштові знаки друкувалися в Москві, повідомляє «Історична правда».

1995 — під час футбольного матчу в Донецьку на стадіоні стався вибух підкладеної в автомобіль бомби, від котрого загинув президент футбольного клубу «Шахтар» А.Брагін і чотири його охоронця.

1997 — англійський пілот Енді Грін встановив новий рекорд швидкості на землі -— 763,035 милі на годину (1229,77 км/год), першим подолавши звуковий бар'єр на спеціально сконструйованому боліді. Він перевищив попереднє досягнення майже на 130 миль

У 2000 році в Парижі на Монмартрі відбулось відкриття Стіни кохання.

Стіна, площею 40 м2, на котрій було написано фразу «Я тебе люблю» 311 мовами, шрифтом Брайля для сліпих і на мові знаків.

2005 — Китай став третьою державою після Радянського Союзу і США, яка успішно відправила людину до космосу. Космічний корабель «Шеньчжоу-5» вивів на орбіту космонавта Ян Лівея.

В середині осені народилися…

1608 — Євангеліста Торрічеллі, італійський математик і фізик.

Торрічеллі придумав ртутний барометр і пояснив наявністю повітряного тиску, факт підйому ртуті в трубці (торічеллієва пустота).

1844  — народився Фрідріх Ніцше, німецький поет, критик, філософ (Так говорив Заратустра, Воля до влади, По той бік добра і зла), невизнаний сучасниками і доведений цим до відчаю.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Петро Білецький

    день сільських жінок  -  ви шо серйозно ?? А день міських коли буде ?

keyboard_arrow_up