Цей день в історії, 19 жовтня: почалося масове вивезення українців до Сибіру

Цей день в історії, 19 жовтня: почалося масове вивезення українців до Сибіру

У цей день Наполеон залишив Москву. Також суд виніс вирок агенту КГБ Б. Сташинському, вбивці Л.Ребета i С.Бандери. Відкрий для себе історію 19 жовтня.

19 жовтня 1947 року почалося масове вивезення українців до Сибіру.

Слід сказати, що у період з 1944 року по 1945 рік між радянськими військами та Українською повстанською армією щодня у Західній Україні відбувалося до 500 сутичок. Після того, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, московське керівництво зосередилося на боротьбі із повстанським рухом. Протягом січня-квітня 1946 року наслідками каральних операцій підрозділів НКВС стала загибель близько 40 % повстанців.

Перебіг національно-визвольної боротьби на західноукраїнських землях характеризувався умовами жорсткої інформаційної блокади. Радянським партійно-пропагандистським апаратом та засобами масової інформації свідомо створювався образ «українського буржуазного націоналіста» − ворога. При цьому повідомлялося про різноманітні жорстокості, які вчинили члени ОУН-УПА. Що ж стосується тих методів, які застосовувалися радянськими спецслужбами − катування цивільного населення, перевдягнення у форму повстанців з провокаційною метою, грабежі, мародерство, масові депортації, знищення населених пунктів (причому, достатньо часто разом з мешканцями) та інших, − вони замовчувалися.

Усього за період з осені 1944 року по 1951 рік з території Західної України до Сибіру, на Північ, у Казахстан та на Далекий Схід було насильно вивезено більш ніж 203 тисяч осіб, які владою вважалися «підсобниками» ОУН-УПА та членами сімей «бандерівців».

Події:
1812 — Наполеон залишив Москву
1918 — створена у Львові Українська Національна Рада проголосила утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини.
1943 — відкрито антибіотик стрептоміцин.
1947 — почалося (19-21 жовтня) масове (близько 150 тис. осіб) вивезення українців на Сибір.
1961 — в Карлсруе, (ФРН), суд (8-19 жовтня), виніс вирок агенту КГБ Б.Сташинському, вбивці Л.Ребета i С.Бандери, та визнав відповідальними за організацію вбивств уряд СРСР i ЦК КПРС.

У цей день народилися:

1962 — Евандер Холіфілд, американський боксер-професіонал, багаторазовий чемпіон світу в важкій і першій важкій категоріях (організацій WBA, WBC, IBF)
1981 — Хейкі Ковалайнен, фінський автогонщик, пілот Формули-1

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up