Сьогодні, 8 жовтня: День юриста України

Сьогодні, 8 жовтня: День юриста України

Фахівці правознавці, досконально знайомі з юридичними науками, чинним законодавством і маючи практичну діяльністю в області права, завжди були затребувані в цивілізованому суспільстві.

Причина гранично проста - цивілізоване суспільство прагне регулювати всі свої внутрішні і зовнішні взаємини, керуючись загальноприйнятими правилами, порядками і нормами - законами, а так як наша людська практика взаємин постійно зростає і досить багатогранна, то і законів, що регламентують їх потрібно все більше і більше. Розібратися в цьому всьому «порядку» простій, не пов’язаній з юриспруденцією людині, все частіше і частіше стає не під силу. На допомогу приходять кваліфіковані юристи.

На ферм Патріка і Кетрін О'Лірі в південно західній частині Чикаго, 8 жовтня 1871-го року о 9-й годині вечора, корова перекинула гасовий ліхтар, що привело до грандіозної пожежі в місті.

Завдяки сухій погоді і сильному вітру за добу вогонь охопив всю південну частину міста, а до понеділка - і його північну частину. Завдяки дощу, що випав у вівторок, вогонь почав спадати і до вечора зовсім вщух, перетворивши дві третини Чикаго в руїну. В пожежі загинуло більше 250 чоловік, згоріло 17450 будівель і майже 98500 тисяч чоловік залишились без домівок.

1906-го в Лондоні перукар Карл Людвіг Несслер продемонстрував пристрій і технологію виконання нової жіночої зачіски – пермаменту.

Волосся клієнтки завивалось на дві дюжини бігуді, загальною вагою більше кілограма, змочених у спеціальному розчині, і фіксувалось у такому стані протягом шести годин.

У 1914-му британська авіація провела перше в історії авіабомбардування.

Літаки Королівських повітряних сил, що злетіли з бельгійських аеродромів, скинули декілька десятків 20-фунтових бомб на німецькі майстерні в місті Фрідріхшафені, де виготовлялись дирижаблі. Завдяки легкозаймистості дирижаблів всі вони були знищені. Успіх авіанальоту спонукав британців почати розробку нового типу літаків - бомбардувальників.

1942-го у Почаєві підписано Акт про об'єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.

1944-й рік - оволодівши селом Лавочне Львівської області, радянські війська завершили звільнення України від німецьких військ.

У 1990 році біля мечеті в Єрусалимі ізраїльською поліцією вбито 17 і поранено більше сотні палестинців.

Народилися:

У 1871-му народився Іван Піддубний, український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу; 25 років вважався непереможним борцем у світі.

1892-го року - Марина Цвєтаєва, російська поетеса (Вечірній альбом, Вірші до сина, Вересень).

В 6 років Марина почала писати вірші, причому не тільки російською, а й французькою та німецькою. У 18 років Цвєтаєва видає свою першу збірку "Вечерний альбом".

У 1936-му - Леонід Куравльов, російський актор (Іван Васильович міняє професію, Афоня, Золоте теля, 17 миттєвостей війни).

1934-й — Кір Буличов, радянський фантаст.

1941-го року народився Джессі Джексон , американський бабтистський священник, борець за громадянські права чорношкірих, перший чорношкірий  кандидат на пост президента США.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up