Партнер рубрики Події

«У Бахмуті позиційна війна між українцями та росіянами»: що пише світова преса

«У Бахмуті позиційна війна між українцями та росіянами»: що пише світова преса

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні.

Головні теми видань: 

Франція «Le Monde» — «У Бахмуті позиційна війна між українцями та росіянами »

Польща «Gazeta Wyborcza» — «СИМВОЛ МАРІУПОЛЯ»

Євген Малолєтка – лауреат премії ім Кшиштофа Міллера за найкращий фотоматеріал 2022. Автор задокументував драму Маріуполя. Світлина вагітної жінки, яку евакуювали з пологового будинку, стала символом страждань українського народу.

Відео дня

Лауреатом  нагороди фонду Gazeta Wyborcza став Єнджей Новіцкі за вирішення проблеми біженців.

Філіпіни «Tempo» — «Журнал Time назвав Зеленського «Людиною року»»

У середу журнал Time назвав президента Володимира Зеленського, а також «дух України» людиною року 2022 за опір, який країна чинить проти вторгнення Росії.

Чехія «Dnes» — «Держава позбувається українських біженців»

Біженці переїжджають. Гуртожиткам, хостелам чи центрам соціального обслуговування повернуть первісне призначення.

Після того, як стало відомо, що Палата депутатів хоче виселити українських біженців зі своєї бази відпочинку в Гаррахові, зчинився галас. 

Спікер палати Маркета Пекарова Адамова назвала критику переміщення біженців «бурею в склянці води», але це рішення розкритикували багато опозиційних політиків, губернатори та прем’єр-міністр Петр Фіала. Він назвав це невдалим рішенням чиновників, якого "не мало бути". Область тоді подбала про переселених українців – знайшла їм альтернативне житло в іншому котеджі неподалік.

Тепер виявляється, що депутатський котедж – не єдиний державний об’єкт, звідки мають виїжджати українці. Виявилося, що біженцям від війни поступово доведеться покидати, наприклад, заклади Міністерства праці та соціальних справ (MPSV). 

Німечинна «Deutsche Welle Russian Edition» — "Комітет Сенату США визнав дії Росії в Україні геноцидом"

Мета Путіна – припинити існування українського народу, вважає сенатор Джим Ріш. Сенат закликав США та їхніх союзників підтримувати Україну та розслідувати військові злочини на території цієї країни.

Комітет з міжнародних відносин Сенату США в середу, 7 грудня, ухвалив резолюцію, яка визнає дії Росії проти України геноцидом українського народу. Документ засуджує РФ "за вчинення актів геноциду проти народу України" у ході військового вторгнення до цієї країни, закликає США та їхніх союзників продовжувати підтримку уряду України та "проведення розслідувань, спрямованих на притягнення до відповідальності винних у цих жахливих злочинах".

"Своїми діями Путін доволі чітко продемонстрував, що його мета – припинити існування українського народу. Я особисто бачив свідчення  його жорстокості в Ірпені та інших районах Київської області", – заявив сенатор-республіканець Джим Ріш, один із співавторів резолюції.

Інший співавтор, сенатор-демократ Бен Кардін, висловив думку, що "злочини проти українського народу протягом усієї незаконної та неспровокованої війни Путіна порушують незліченні міжнародні конвенції і можуть бути охарактеризовані лише як геноцид".

«Санкції у рамках "акту Магнітського"»

Резолюція пропонує президенту США Джо Байдену запровадити санкції у рамках "акту Магнітського" проти осіб, причетних до геноциду українського народу.

Розслідування ймовірних військових злочинів в Україні проводить Міжнародний кримінальний суд. Росія заперечує, що її військовослужбовці вбивали мирних мешканців України. Поширення інформації про вбивства може загрожувати Росії кримінальним переслідуванням за статтею про фейках проти російської армії.

Раніше парламенти низки країн у зв'язку з російським військовим вторгненням в Україну оголосили Росію спонсором тероризму чи терористичним режимом. Подібну резолюцію схвалив Європейський парламент. До Конгресу США вже неодноразово вносилися схожі документи, але жодного з них ще не було прийнято.

 

«У США висунуто звинувачення прокремлівському політику з України»

Федеральний суд Брукліна в середу, 7 грудня, висунув прокремлівському депутату Верховної ради України Андрію Деркачу звинувачення в шахрайстві, відмиванні грошей та порушенні санкцій проти Росії шляхом  купівлі та утримання двох об'єктів нерухомості в каліфорнійському Беверлі-Хіллз.

У обвинувальному акті, зокрема, йдеться, що з 2013 року Деркач використав зарубіжні рахунки в Латвії та Швейцарії, які належать компаніям, зареєстрованим на Британських Віргінських островах, для купівлі та обслуговування цієї нерухомості.

"Поведінка цього агента Кремля, який потрапив під санкції за спробу нашкодити нашій демократії, показала, що він готовий, бажає і здатний використовувати нашу банківську систему для досягнення своїх незаконних цілей. США не будуть безпечним притулком, де злочинці, олігархи чи особи, які перебувають під санкціями, можуть приховувати свої доходи, отримані нечесним шляхом, або впливати на наші вибори", - заявив представник держобвинувачення.

Втручання у президентські вибори в США

Андрій Деркач нині ховається від українських органів правосуддя. Він підпав під санкції міністерства фінансів США у вересні 2020 року, оскільки протягом більш ніж десяти років, на думку американської влади, був активним російським агентом впливу і намагався вплинути на результати президентських виборів у США за завданням російських спецслужб. Демократи стверджують, що Деркач активно допомагав прихильникам колишнього президента Дональда Трампа збирати компромат на президента Джо Байдена.

Андрій Деркач раніше заперечував свою провину та заявляв, що його переслідують за викриття корупції. У разі визнання винним йому загрожує позбавлення волі на строк до 30 років. Паралельно американська прокуратура подала цивільний позов щодо конфіскації двох квартир Деркача в кондомініумі в Беверлі-Хіллз та коштів на пов'язаних з ним двох банківських рахунках.

 

55-річний Андрій Деркач вже понад два десятиліття є депутатом Верховної Ради України. Минулого року Київ запровадив проти нього власні санкції. У червні українські спецслужби повідомили, що Деркач створив мережу приватних охоронних компаній для підтримки введення російських військових до українських міст після початку збройної агресії Москви. Спецслужби при цьому послалися на свідчення помічника Деркача у Верховній раді, якого заарештували на самому початку війни.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up