Сотні вірян взяли участь у Хресній дорозі в Бережанах
8 березня, у другу неділю Великого посту, вулицями Бережан пройшла масштабна молитовна хода. Спільна молитва об’єднала духовенство та мирян двох деканатів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
Про це повідомили в Тернопільсько-Зборівській єпархії УГКЦ.
Молитовну процесію очолили митрополичий суддя о. Роман Дутчак, декан Бережанський о. Іван Хрептак та декан Саранчуцький о. Володимир Люшняк за участю священників обох деканатів.
Хресна дорога пройшла центральними вулицями міста та завершилася на площі біля церкви Пресвятої Тройці. Учасники процесії – серед яких були представники місцевої влади, працівники медицини, культури, силових структур, військові, а також діти й молодь – почергово несли хрест, слухали духовні роздуми та молилися під супровід релігійних піснеспівів у виконанні семінаристів Тернопільської духовної семінарії.
На завершення Хресної дороги духовне слово до присутніх виголосив о. Роман Дутчак. У духовних роздумах священник звернув увагу на євангельську постать Симона Киринейського, який допомагав Ісусові нести хрест, і наголосив на важливості взаємної підтримки та солідарності у випробуваннях, які сьогодні переживає український народ, особливо підтримки тих, хто бере на себе відповідальність за захист Батьківщини.




Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, хто звільняється від посту.
Читайте також:
Це не дієта: священник Олексій Філюк розповів, хто звільняється від посту
У Великій Березовиці освятили ікони, які написали місцеві мешканці
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
13 лютого до пароха сільського храму в селі Каланчак на Херсонщині прийшли російські військові. Вони виламали двері, вдягнули мішок на голову 59-літнього священника Православної церкви України (ПЦУ) отця Степана Подольчака і вивезли його у невідомому напрямку. Через два дні його дружині зателефонували і викликали, щоб вона опізнала його тіло.
«Отця Степана Подольчака закатували до смерті. І він став 38-м священником, який є жертвою російських військ від початку широкомасштабного вторгнення», – розповів голова Державної служби України з етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський.
«Римо-католицьку церкву знищили військові, які намагалися з танку влучити у хрест» Не менш жорстоко окупанти поводяться і з українськими храмами, каже Єленський. За ці два роки було знищено чи пошкоджено понад 640 православних, протестантських, мусульманських, єврейських релігійних споруд. «Наприклад, римо-католицьку церкву, що стояла на межі між Херсонською та Миколаївською областю знищили військові, які намагалися з танку влучити у хрест на куполі собору. Кілька разів вони промахнулися, але в результаті з кількох пострілів зруйнували церкву вщент», – розповідає Єленський. Жодного діючого католицького священника східного чи західного обряду не залишилося на захоплених Росією територіях, розповів Борис Ґудзяк, президент
Українського католицького університету та митрополит-архиєпископ Української католицької архиєпархії Філадельфії (США):
https://www.radiosvoboda.org/a/ukrayina-viyna-rpts-putin/32845342.html
ідилія. Будеш в лаптях лазити, пілінькати на балалайці, хлєбати щі, запивати боярою, волати при цьому калінку-малінку і верещати хайль путлер. І жодний уніят тобі там на болотах не мулятиме очі