Партнер рубрики Події

У додатку «е-Тернопіль» тепер можна дізнатись стан якості повітря

У додатку «е-Тернопіль» тепер можна дізнатись стан якості повітря
  • Для тернополян та гостей міста з’явився ще один сервіс в мобільному додатку «е-Тернопіль».
  • Тепер його користувачі можуть стежити за індексом якості повітря (AQI) у місті.

Проєкт аналізу якості повітря реалізується у Тернополі від компанії ЛУН Місто AIR – це українська громадська система моніторингу якості повітря. Його створюють IT-компанія ЛУН та Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ ім. Шевченка. Компанія  сама фінансує створення станцій, технічну підтримку та сервіси оповіщення.

Про це йдеться у повідомленні Тернопільської міської ради.

Як зазначають представники компанії ЛУН Місто AIR, декілька місяців станції моніторингу працювали у Тернополі у тестовому режимі. Результат – 95% часу повітря у Тернополі – чисте та прийнятне.

Відео дня

Сезонність впливає на погіршення показників якості повітря. Також впливають на забруднення для непромислових міст спалювання листя та стерні, які проводять мешканці восени та весною, надмірний рух автомобільного транспорту, індивідуальне опалення будинків, оскільки мешканці приватного сектору можуть використовувати неякісні матеріали для обігріву, додалося через війну також використання генераторів, – говорить кураторка ЛУН Місто AIR Анна Денисенко.

Такі станції моніторингу якості повітря вже були запущені в Києві, Львові, Одесі, загалом у 12-ти містах України. Зараз компанія проводить запуск ще у трьох містах: Івано-Франківську, Тернополі та Ужгороді.

10-го квітня новий функціонал контролю за якістю повітря презентували в обласному центрі. Відтак кожен охочий може ознайомитися із показником якості повітря у Тернополі у реальному часі. Ця опція вже доступна у мобільному додатку «е-Тернопіль» та на сайті «Контроль якості повітря ЛУН Місто AIR».

Наразі у Тернополі функціонують шість таких станцій, які місту передали безкоштовно. Вони встановлені на багатоквартирних будинках та під’єднані до мереж мешканців, які з власної ініціативи взяли зобов’язання забезпечити датчики доступом до електроенергії та інтернет-з’єднання.

Де знайти функціонал у додатку «е-Тернопіль»? У додатку «е-Тернопіль» на головному екрані з’явилася кнопка AQI – це середній показник якості повітря. Якщо натиснути на неї, то відображатиметься історія, що означає той чи інший показник повітря.

Довідка
AQI (Air Quality Index) – індекс якості повітря розроблений Агенцією з охорони довкілля США і використовується в багатьох країнах світу. Прилади, які встановлені у Тернополі, вимірюють якість повітря та концентрацію наддрібних частинок - PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість та тиск.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у мобільному додатку «е-Тернопіль» можна відстежити рух громадського транспорту, адреси, де вимикають світло та розташовані укриття, і ще багато іншого.

 

Читайте також:

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up