Термомодернізація – це комплекс робіт, щоб зменшити тепловтрати будинку, продовжує він. Адже тепло втікає через найхолоднішу точку будинку. І для того, щоб воно не втікало, треба ліквідувати всі ці проблемні точки, , - каже завсектором енергозбереження управління ЖКГ міськради Павло Савечко.
Найбільші втрати тепла - через стіни, вікна, двері та перекриття даху з вентиляцією.
- Чому ми приймали програму термомодернізації? - продовжує він. - Ви, мабуть, звернули увагу, що більшість будинків у нашому місті почали масово утепляти. Про що це свідчить? Про те, що люди незадоволені якістю житла – це негативна складова. А позитив в тому, що люди все таки готові вкладати в своє житло кошти.
Щоб провести термомодернізацію, за словами фахівця, потрібні три кроки:
Павло Савечко зауважує, що тернополяни звертаються в міськраду з питаннями теплоізоляції будинку.
- Часто нас питають, чи справді ми даємо кошти, і мовляв, якщо не всі можуть проплатити свою частку, то "зробіть нам, а їм не робіть", - каже фахівець. -Наголошую, жодних шахматних дошок на будинках ми не плануємо робити. Це є порушенням державних норм. Якщо утеплювати, то принаймі цілу стіну. Наприклад, найбільше промерзання зафіксовано на північних стінах.
Павло Савечко навів деякі розрахунки для утеплення, приміром, однієї торцевої стіни без вікон і балконів 9-поверхового будинку. Площа утеплення – 324 кв.м. При вартості утеплення 1 кв. м. у розмірі 500 грн, орієнтовна вартість робіт буде становити 162 000 грн або 9 000 грн на одну квартиру в межах торцевої стіни. З яких частка мешканців – 48 000 грн, або 2700 на одну квартиру.
- Тобто з кожних 10 грн, які йдуть на будинок, 7 грн платить міськрада, а 3 – мешканець, - зауважує посадовець.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Коперніка, 1 каб. 209
питання: ви маєте стосунок до теми утеплення будинків?