На болото на тротуарі, небезпечний обрив, зарослі зі сміттям на комунальній території скаржаться мешканці на вул. Львівській, 8,10,12,14. Уже тиждень, кажуть вони, телефонують у міськраду, ЖКГ, муніципальну поліцію, та всюди їх ігнорують.
Усі ці будинки розташовані навпроти центрального корпусу економічного університету. У них створені ОСББ, відтак самі про себе дбають та прибирають свою територію. Натомість за ділянкою поза їхніми територіями, починаючи від дороги, кажуть вони, не дивиться ніхто.
- Ми два з половиною роки «переписувались» з міськрадою, щоб вони облаштували тротуар. Бо тут його не було, - каже мешканка будинку на Львівській, 10 пані Леся (прізвище ред. відоме). – Зробили, але як? Ну, перила нам обіцяли доробити. Тепер от весь той тротуар у болоті. Його не чистять. Буде дощ, і знову всіх перехожі будуть у болоті. Як налякали журналістами, приїхав тракторець. Переїхався два рази, болото і далі лишилось.
Цілу зиму, каже жінка, той тротуар не чистили від снігу. Не посипали. У складній ситуації мешканці навколишніх будинків самі брались за лопати.
- На той тротуар, якщо не помилимось, пішло 500 тисяч гривень. Тільки проектно-кошторисна документація – 50 тисяч, - каже мешканець Петро. - Який то деградант міг таке спроектувати, де найнебезпечніший обрив - там нема навіть загорожі? Чи погано стало, чи послизнувся - і в обрив?
Той же обрив, скаржаться мешканці, повністю вкритий гіллям та сміттям. Прибрати його, вирізати зарослі не раз мешканці просили комунальників, міськраду.
- Можете прийти на територію. У всіх наших ОСББ – порядок на території. А поруч з нами, на території міськради, свинарник, - додає він. - Зараз ці зарослі без листя, якщо зазеленіє, то там динозаври можуть завестись. То куди нам вже звертатись?
Окрім зарослей поруч з будинками, турбує мешканців і закинута поруч з ними будова. Остання, нарікають мешканці, стала притулком для безхатьків та наркоманів.
- Подивіться, скільки тут сміття. Сюди і наркомани приходять. Ми бачили, як вони із тих блоків витягували якісь кульочки. Тут і розпивають спиртні напої, - каже пані Леся. – Тут нема жодної загорожі. Невже міськрада не може знайти власника і змусити то прибрати, загородити. Якщо воно нічийне, то хай розбирають. Як один із наших голів не виніс вчасно сміття будівельне, то дали штрафу 800 гривень, а як поруч з нами таке робиться, так нікому нема діла.
За словами мешканця будинку на вул. Львівській,8, поруч з яким безпосередньо розташована недобудова, щоденні збори в ній розпочинаються в годині 17.00-18.00. Народ приходить різний.
- Тут взимку приходить дуже багато дітей, підлітків, - каже пан Володимир. - Різні види зборів: чи там розпивають спиртні напої, чи там якісь наркотичні засоби, я не знаю, не спостерігав. Часто помічав, що на автомобілі сюди під’їжджають, зупиняються, перебувають якийсь певний період часу у недобудові і повертаються. Чим безпосередньо займаються, не знаю.
Як і сміття в тій недобудові, так і візитери обурюють ОСББ.
- Розумієте, у нас тут дуже багато своїх дітей, - каже пан Володимир. – А це місце не відгороджене, закинуте і засмічене.
Чи направду не відреагували на дзвінки мешканців в управлінні ЖКГ та муніципальній поліції та що планують робити, ми поцікавились в управлінні ЖКГ. За словами його очільника, щодо проблем на цій території тут у курсі.
- Проблема в тому, що та територія не має балансоутримувача, - каже начальник управлінні ЖКГ Олег Соколовський. - Але питання зараз не стоїть у тому, щоб не зробити. Питання - коли зможемо зробити.
Нагадаємо, про аналогічні скарги від цих ОСББ ми писали у статтях:
"На Львівській приберуть багаторічний притон"
"Люди кажуть, що в міськраді їх не чують"
"Тернополяни скаржаться, що на їхній вулиці, як у джунглях"
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер