У новобудові на "Новому Світі" три місяці не працює ліфт. Куди звертатись?

У новобудові на "Новому Світі" три місяці не працює ліфт. Куди звертатись?
  • Про те, що у будинку на вулиці За Рудкою вже кілька місяців не працює ліфт, розповідають мешканці. 
  • Люди кажуть, що вже звертались всюди, куди тільки можна, але результату немає. 
  • Хто платитиме за ремонт та куди звертатись, якщо поломка є і у вашому будинку, читайте в матеріалі. 

- Вже три місяці у нас не працює ліфт, -  розповідає мешканець будинку 2б на вул. За Рудкою пан Андрій. - Ми звертались всюди, куди тільки можна. Нам сказали, що проблеми з електронікою. Але ж будинкові ще навіть 10-ти років немає від здачі в експлуатацію. Нам говорили, що запчастини ремонтують у Львові, потім казали, що замовили з Китаю. Потім виявилось, що плату, яка потрібна, знову ремонтують у Львові. 

Чоловік каже, що на одному з верхніх поверхів живе старенька жінка, яка хворіє та взагалі не виходить на вулицю, бо потім не зможе піднятись. Також в будинку багато сімей із дітьми, яким доводиться носити важкі візочки навіть на восьмий поверх. 

Мешканці зібрались подавати у суд 

За словами, мешканців будинку, останніх кілька років ліфт працював періодично. Проте, його старались ремонтувати, із 1 лютого він не функціонує взагалі. 

Люди кажуть, що через це не можуть нормально жити, адже у будинку багато людей із дітьми, багато пенсіонерів, які не можуть пішки підійматись особливо на верхні поверхи. 

- Так, нам провели перерахунок за квартплату. В останні місяці виключили звідти послугу користування ліфтом, але ж суть тут не в грошах. Ми хочемо, щоб у будинку ліфт нормально працював, - каже мешканець. 

Що каже адвокат

Василь Михайлюк, юрист

У новобудові на "Новому Світі" три місяці не працює ліфт. Куди звертатись?, фото №1 на сайті 20minut.uaКожен мешканець складає договір з обслуговуючим підприємством будинку, на підставі якого людина оплачує комунальні послуги. В свою чергу підприємство має певні функції, які зобов`язується виконувати певні функції. Також є постанова Кабміну, яка передбачає мінімальні роботи для підприємства: це прибирання, підтримання в нормальному стані будівлі і комунцікацій. 

Якщо підприємство не виконує обов`язки, мешканці можуть звертатись у суд. 

Також якщо будинок новий, і проблема в тому, що забудівник встановив несправний ліфт, то питання до нього теж може бути. Але знову ж таки, до нього має звертатись підприємство, а не самі мешканці. 

Також люди мають право вимагати повернення коштів за послугу, яка не надавалась. Із таким питанням ви також можете звернутись до Держпродспоживслужби, яка має контролювати якість наданих послуг, відповідно до договорів. 

"Робимо усе, що від нас залежить"

Те, що ліфт у будинку на вулиці За Рудкою, 12б не працює вже тривалий час підтвердили у ТОВ «Коменерго Тернопіль», яке обслуговує вказаний будинок.

У підприємстві зазначили, що зробили все від себе залежне – за послугу електропостачання ліфта мешканцям були проведені перерахунки – близько тисячі гривень за лютий та 1350 гривень – за березень. У процесі перерахунки за квітень. Про проблему знають, але її вирішення лише у компетенції ліфтової служби.

Потрібна оригінальна деталь, а їх перестали виробляти

У ПП «Максима», яка обслуговує вказаний ліфт, розповідають, що він – польського виробництва,  фірма «Пілава».

- Причина поломки в тому, що вигоріла основна частина плати станцій – елемента, який управляв роботою вертикального транспорту, - кажуть у підприємстві. -  Оскільки це стара модель і такий ліфт – єдиний у Тернополі, відповідної деталі для заміни тут не знайшли.

Спроби замінити плату на аналоги здійснювали двічі. Інженери ТОВ «Максима» проводили ремонтні роботи, однак в обох випадках ліфт не запрацював. Для його роботи необхідне лише оригінальне обладнання, яке вже не випускається.  

5 травня представник ТОВ "Максима" саме відправився у Львів, де є   регіональне підприємство компанії " Пілава". Раніше туди відправляли поламану плату. Зараз її мають забрати після ремонту та знову пробуватимуть встановити у ліфті. 

У підприємстві кажуть, що мають ще один резервний варіант - шукають користовані деталі в Україні.  Можливо, придбають користовану деталь, яку знайшли в Одесі. 

Можливо ліфт повністю замінять 

Начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР В’ячеслав Мокляк пояснює, що у разі, якщо обидва варіанти не виправдають себе, буде необхідною заміна всієї ліфтової станції.

- Така робота вартуватиме не менше чотирьох десятків тисяч гривень. Враховуючи ту обставину, що будинок на вулиці За Рудкою, 12 б – новобудова (зданий в 2011 році), яку забудівник передав на обслуговування приватному підприємству , це – некомунальне майно, будинок ніколи не перебував на балансі міста, - каже В`ячеслав Моклаяк. - Виконувати роботи із заміни ліфта повинні власники багатоповерхівки (адже це приватна власність, яка належить пропорційно усім власникам квартир), або забудівник, якщо не закінчився гарантійний термін, але точно не за кошти платників податків.

Куди скаржитись 

У службі зазначають також, що у кожному будинку є електромеханік, який відповідає за стан та безпечність ліфта, але користувачів закликають дотримуватись правил користування та у разі поломок звертатись у ліфтову службу за телефонами:У новобудові на "Новому Світі" три місяці не працює ліфт. Куди звертатись?, фото №2 на сайті 20minut.ua

На сайті Тернопільської міськради є телефони трьох ліфтових служби, які обслуговують будинки міста. Проте, перед викликом, уточніть свою ліфтову службу. У кожному ліфті має бути інформаційна дошка із контактами підприємства. Якщо такої немає (бо часто такі дошкти пошкоджують самі мешканці) то звернутись за інформацією ви можете до свого обслуговуючого підприємства чи ОСББ. 

Часто у новобудовах або ОСББ ліфтова служба можу бути іншою. 
 

А який стан ліфта у вашому будинку? Пишіть у коментарях та залишайте фото. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Андрей Хорощенко
    Перед Тим як купляти квартиру, треба такою розуміти, яке лайно там стоїть замість ліфту. На цьому, як і багато на чому можна зекономити. А тепер тільки шукати норм організацію, що може полагодити цей ліфт, і встановити стабілізатор напруги, хоча б на фазу управління.
  • тарас
    нікуди не потрібно звертатись просто треба памятати що ходіння по сходах найкраща вправа проти великої жирної попи
  • Марія Голубович
    що за новобудова така що ліфт не працює))) може там ще парковки немає і дит.майданчика!?)))
    Марія Голубович reply Марія Голубович
    Таня Шпікула це точно!)))
    Таня Шпікула reply Марія Голубович
    Марія Голубович  новобудова і парковка, то речі не сумісні))) рідко таке зустрінеш
  • Анонім
    Що вони розказують срана деталь на платі і відсутні аналоги . Там або не можуть причину знайти ,або дурять конкретно . Це ж не механічна деталь яку дійсно буває тяжко знайти , а  єлектронна деталь на яку є купа аналогів . Плати ліфта просто так не горять там або статика ,або розряд від блискавки ,або перенапруга в мережі . Основна частина плати вигоріла ,а вони ремонтують при таких дефектах можуть з часом проявитися приховані дефекти тому треба міняти повністю плату і адаптовувати її до цього ліфта + робити всі можливі захисти для цієї плати .
    отіс сервіс reply Анонім
    там дійсно все не так просто, станція настільки не схожа до інших, що її ремонт схожий до ремонту електроніки в космічному кораблі. Треба міняти станцію на УЛ, це проблему вирішить.

keyboard_arrow_up