У парку Шевченка влаштували інклюзивний фестиваль

У парку Шевченка влаштували інклюзивний фестиваль

«Мистецтво не має рамок. Воно об’єднує» — під таким гаслом у парку імені Тараса Шевченка стартував фестиваль «Файно без рамок». Для відвідувачів підготували виставки, кіно, лекторії та багато інших цікавинок.

«Файно без рамок» — інклюзивний мистецький фестиваль. Він є частиною великого проєкту «Мистецтво без бар’єрів».

Мета заходу – об’єднати всіх і продемонструвати, що не треба робити спеціальних заходів для людей з інвалідністю, а навпаки –  адаптовувати будь-який захід, щоб він був інклюзивний, розповіла співоорганізаторка заходу Іванна Хоміцька.

Відео дня

— Попри чималу кількість інклюзивних програм та проєктів в Україні, суспільство і досі розмежовує людей з інвалідністю від загальної кількості. Різні проєкти, навчальні заклади, майстер-класи. Але чому? Ми всі рівні. Ми маємо знищувати ці рамки, бар’єри. Маємо об’єднуватися, разом відпочивати на фестивалях, брати участь у дискусіях. Люди з інвалідністю не повинні чекати, поки влада чи громада зробить якийсь захід для них. Захотіли – прийшли, — каже пані Іванна.

Зібрали шедеври мистецтва

Фестиваль зустрічає гостей яскравим ярмарком, де представили роботи майстрів з різних куточків України. Кераміка, вишиванки, гойдалки, картини, смаколики та багато іншого.

На заході знайомимося з Максимом та Наталею. Пара є засновниками сімейного ветеранського проєкту – майстерня художньої кераміки KuriiArt. На ярмарок привезли керамічні вироби, які виготовили власноруч.

— Ось є киці, кухлики, серця, янголи, дзвоники. Все виготовляємо власноруч разом з чоловіком Максимом. Він наразі на протезі, адже отримав поранення, захищаючи Україну від ворогів. Нас запросили організатори фестивалю, тому приїхали до Файного міста, — каже пані Наталя. —Термін виконання одного виробу залежить від розміру, настрою, натхнення. Також від вимкнення електрики, бо у нас електричні печі. Розмальовуємо глазурованою керамікою. Спочатку розписуємо, а вже потім запікаємо.

Свої роботи публіці презентувала й Ольга Кундис. На рідній Тернопільщині жінку знають, як майстриню та вишивальницю. Вона – яскравий приклад того, що пересування на візку не заважає розвиватися та досягати своїх мрій. Пані Ольга каже, роботи привезла виключно для виставки, пропозиції щодо продажу не приймає.

— Я вишиваю на сукнях та сорочках давній традиційний орнамент. Деякі сорочки вишивала чотири місяці по 10 годин на день. На даний час я намагаюся відтворювати візерунки з музейних експонатів або з приватних колекцій. Але це вже сучасні сорочки, на сучасних тканинах, — каже пані Ольга.

Не менш дивовижні роботи презентували учасники творчого об’єднання «Берегиня»: ляльки-мотанки, вишиті рушники та сорочки, намисто. Частину аксесуарів та одягу майстрині створили самостійно, а дещо – весільні рушники збирали у колекцію з різних міст України.

Твори та розвивайся

У наметах, що встановили на зелених зонах, діти та дорослі мали змогу долучитися до творчих заходів. Зокрема, їм пропонували майстер-класи, лекторії та читання.

— Майстер-клас з ліплення та гончарства, малювання на склі. А для всіх охочих порухатися, ми підготували майстер-клас з йоги та бачати. У нас насичена та яскрава програма. Під час заходу кожен знайде для себе як цікаво та корисно провести час у колі з друзями та однодумцями, — додає співорганізаторка Іванна Хоміцька.

Якщо не встигли долучитися, то маєте час ще на 18 серпня. З 11.00 працюватиме виставкова алея, майстерка, кінотеатр, лекторій, територія випробувань та сцена. Приходьте разом з дітьми та друзями.

Читайте також:

Тернополян запрошують на виставку про Соломію Крушельницьку

У Тернополі вручили міську літературну премію імені Михайла Левицького

У парку Шевченка влаштували спортивний фестиваль для дітей

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up