У парку «Топільче» хочуть облаштувати японський сад, вартістю понад 1 мільйон

У парку «Топільче» хочуть облаштувати японський сад, вартістю понад 1 мільйон
  • Локацію у стилі японських садів на території гідропарку «Топільче» пропонує створити завідувач сектору енергозабезпечення управління ЖКГ Павло Савечко. Проєкт подав на «Громадський бюджет 2020».
  • Чи мають право держслужбовці подавати проекти на конкурс і чи приживуться екзотичні насадження у Тернополі?

У міській раді пояснили, що проєкт може подати будь-яка особа, яка має дозвіл на постійне проживання на території України та на момент подання проєкту досягнула 16-річного віку.
У рамках проекту Павла Савечка на території гідропарку «Топільче» передбачається створення ландшафтної локації із відновлювальними джерелами енергії для освітлення різних паркових елементів. Загальна вартість проекту 1 млн 450 тис грн. Автор, Павло Савечко, зазначає, що проєкт він подавав у статусі звичайного мешканця, а не працівника міської ради. 

- Створення рекреаційно-ландшафтних зон є одним із пріоритетів для міської ради, - розповідає Павло Савечко. - У складі управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології є навіть посада ландшафтника-еколога і цей напрямок є досить цікавим та перспективним для розвитку міської відпочинкової інфраструктури. Потрібно відзначити, що у сучасному глобалізованому світі екологія та енергетика тісно переплітаються. 

Відео дня

Фотозони та геолокації для соцмереж

Японський сад - це своєрідна «торгова марка», яка давно вийшла за межі Японії, зазначає пан Савечко. 

- Сьогодні такі ландшафтні локації можна зустріти в багатьох містах світу і наявні світлини в соціальній мережі Instagram свідчать про їх чималу популярність серед місцевого населення та туристів, - каже автор. - Територія біля водяного млинка із прилеглим озерцем ідеально підходить для реалізації та облаштування даного ландшафтного проекту. 

Основна вартість робіт в межах проєкту - це спорудження малих архітектурних форм із металу: ворота торії, мостики, двоярусна пагода, місячна брама. А яскраво-червоний колір яких цікаво контрастує з навколишнім середовищем у всі пори року та періоди доби. Передбачається також висадження кількох морозостійкий декоративних зелених насаджень, встановлення камінних ліхтарів та інших елементів паркового декору. 

У японському парку хочуть висадити морозостійкі рослини – сакуру, японський клен, сосну нівакі, мох, папороть.

Автор проєкту каже, що ці рослини вже давно прижились в нашій кліматичній зоні. Хоч пояснює, що вони досить дорогі - до 15 тис. грн. за одне деревце, тому висадили велику кількість декоративних дерев не зможуть. 

Як зазначив заступник начальника управління екології та природних ресурсів Тернопільської області Ігор П’ятківський, практика облаштування парків та зон відпочинку у японському стилі в Україні дуже популярна. 

- Подібний сад із таких рослин облаштований у Кременецькому ботанічному саду, - каже пан Ігор П’ятківський. - І у нас, в Тернополі, такі рослини можуть зростати та цвісти. Лише цим рослинам потрібні захищені місця, де немає сильного вітру та загрози їх підмерзанню. 

Локація із відновлювальними джерелами енергії

- Декілька років тому в рамках стажування за кордоном мені довелось побувати в Чехії та Норвегії, і там нам показували можливості використання відновлювальних джерел енергії на основі води, сонця та вітру для місцевих парків, - каже пан Савечко. - Для прикладу, було цікаво скористатись велотренажером, який крутив вітряк і генерував електроенергію для заварювання одного горнятка кави.

 Такі рекреаційні зони служать місцями для сімейного відпочинку та є центром тяжіння для туристів.

- Власне під час таких подорожей виникла ідея щось схоже зробити у рідному місті, - продовжує чоловік. - Зокрема, у нашому проєкті, планується встановлення сонячних панелей, гідро- та вітрогенераторів, кожен потужністю 1 кВт, а отриману електроенергію планується спрямувати на led-освітлення паркових зон та елементів декору. 

У кінцевому результаті планується створення декількох фотозон із геолокацією для соцмереж.

Як зазначає автор, якщо даний проект стане одним з переможців, то буде також ініційоване звернення до посольства Японії в Україні про його менторську підтримку. У перспективі також розглядається можливість співпраці із японськими урядовими установами та приватного бізнесу у сфері реалізації спільних енергоефективних проектів, контролю за забруднення водойм, поводження з відходами, тощо.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • тарас
    маханий дерибанщик з міської ради - дороги в ямах, всюди сміття а він як остання проститутка на помаду (японський сад)
  • Mick D
    Розпилять як завжди бабло. Куплять дешево все для парку а ціну в закупівлях вкажуть космічну. Це все зрозуміло. Їм хоч японський, хоч французький хоч зімбвабвійський аби було
  • Світлана Верес
    А мені сподобалася ідея. А парк "Топільче" досить великий і там можна зробити декілька менших парків в різних стилях, булоб цікаве поєднання.
  • Анонім
    Щановні ,а нах...... воно потрібно ось ця японська культура у нас ,що своєї бракує культури . Парк має бути парком ми живемо в Україні ,а не японії .Гідропарк має зберегти свою автентичність .
    Петро Білецький reply Анонім
    Правильно. Дід і Баба мають зберегтись, і ті язичницькі божки також. Те що вони перестроюють парк під японську культуру це означає шо люди які на верху не мають жодного уявлення про нашу, і ведуться на бренди які пропогують інша культури - куда вони і їздять у відпустку. Дибіли є дибіли.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up