У Польщі очікують згоди на нові пошукові роботи у Пужниках на Тернопільщині

У Польщі очікують згоди на нові пошукові роботи у Пужниках на Тернопільщині

Польська сторона очікує найближчим часом отримати дозвіл і провести пошукові роботи з виявлення останків польських жертв злочинів на Волині ще в одному місці на території Пужників Тернопільської області. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на коментар Мацея Данцевича - заступника голови польської фундації «Свобода і демократія», яка бере участь у пошуково-ексгумаційних роботах на території України.

Як зазначив Данцевич, нещодавно фундація отримала згоду від Тернопільської ОДА на проведення пошукових робіт у другому місці в Пужниках. Зараз цей дозвіл має розглянути і затвердити Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій у Києві.

— Чекаємо на це рішення. Якщо до кінця липня ми отримаємо згоду на пошуки другого місця (масового захоронення поляків  ред.), то спробуємо їх провести ще до кінця серпня, перед похованням ексгумованих у травні останків, що відбудеться на початку вересня,— зазначив представник фундації.

За його словами, якщо в результаті пошукових робіт буде виявлено друге місце поховання, то, згідно з українським законодавством, польська сторона звертатиметься по дозвіл на подальше проведення ексгумацій від місцевої влади, і у випадку позитивного рішення — до державної влади. Він повідомив, що друга братська могила, як попередньо оцінюється, розташована неподалік першої. В ній, можуть бути останки понад 30 загиблих місцевих жителів.

Заступник голови польської фундації «Свобода і демократія» поінформував, що поховання останків 42 поляків, ексгумованих у травні, відбудеться на початку вересня. Він зауважив, що дата церемонії поховання уточнюється, водночас на подію вже запрошуються родини загиблих і нащадки колишніх жителів Пужників. За його словами, участю в цій церемонії зацікавлене, зокрема, керівництво міністерства культури та національної спадщини РП, очікується також участь польських дипломатів.

Данцевич повідомив, що за погодженням з місцевою владою останки 42 жертв буде поховано в окремих могилах, на яких буде встановлено 42 хрести.

— Це не буде братська могила, а 42 окремі могили,— підкреслив Данцевич.

Він додав, що зараз ще триває процедура ідентифікації жертв, а тому на хрестах встановлених осіб будуть їхні імена та прізвища.

Представник польської фундації зауважив, що польська сторона розглядає ще декілька місць у Тернопільській та, можливо, Львівській областях, де планує у майбутньому звертатися до української влади про отримання дозволів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт.

Волинська трагедія
Нагадаємо, у роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на території України діяло відразу декілька партизанських об'єднань. Серед них Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова. Вони переважно вели боротьбу на Волині.
В 1943-1944 роках відбувалися етнічні чистки українців і поляків, які отримали назву Волинська трагедія. Встановлені імена близько 30 тисяч польських та близько 10 тисяч українських жертв.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що розкопки триватимуть близько трьох тижнів. Ексгумовані останки після дослідження перепоховають на кладовищі у Пужниках. Орієнтовно це відбудеться у серпні цього року

Читайте також: 

На Тернопільщині розпочали ексгумацію жертв Волинської трагедії

Читайте також:

ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках на Тернопільщині останків триватимуть 2-3 місяці, — Наджос

У Пужниках знайшли останки 42 людей

.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

keyboard_arrow_up