У Тернопільській ОВА проігнорували запит журналістів про зарплати працівників. Чому замовчують цифри?

У Тернопільській ОВА проігнорували запит журналістів про зарплати працівників. Чому замовчують цифри?
 • Редакція «20 хвилин» надсилала запит у Тернопільську обласну військову адміністрацію щодо зарплат, премій та інших доплат працівників, отриманих у 2022 році.
 • Однак у відповідь ми отримали формальну відписку.
 • Публічно звертаємось до ОВА, аби там надали відповідну інформацію.

 

У вересні журналістка «20 хвилин» проаналізувала зарплати працівників Тернопільської обласної ради. Ми дізналися, скільки коштів за рік повномасштабного вторгнення (з 1 січня по 31 грудня 2022 року) отримали голова та заступники, начальники управлінь та відділів, інші працівники ради, а також яку матеріальну допомогу їм надали. Повний матеріал можна прочитати за посиланням нижче:

Читайте також: Головко узяв понад мільйон, а заступники – по 800 тисяч: які зарплати у працівників обласної ради?

Наша публікація отримала значний суспільний резонанс. На цей час її переглянули понад 54 тисячі читачів. Тому «20 хвилин» вирішили дізнатися і проаналізувати заробітні плати працівників ще двох органів місцевого самоврядування – Тернопільської міської ради та Тернопільської обласної військової адміністрації. Для цього ще 6 жовтня ми надіслали у дані установи офіційні інформаційні запити.

Відео дня

Якщо говорити про Тернопільську ОВА, наша журналістка у запиті попросила надати інформацію щодо нарахованої та виплаченої заробітної плати помісячно із усіма її складовими за весь 2022 рік працівників штату адміністрації (керівництво, апарат, керівники структурних підрозділів – прим. авт.), а також належним чином завірені копії розпоряджень голови Тернопільської ОВА з відповідними додатками до них про нарахування та виплату премій і матеріальної допомоги.

Нагадаємо, відповідно до статті 34 Конституції України, кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Гарантія права на інформацію забезпечується обов’язком органів державної влади та органів місцевого самоврядування, як розпорядників інформації, оприлюднювати інформацію, яка була отримана або створена в процесі їхньої діяльності згідно зі ст. 3, 4, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Запитувана інформація не має обмеженого доступу, є відкритою та загальнодоступною.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», журналіст має право на вільне отримання, використання, розповсюдження та зберігання інформації.

Що відповіли від Тернопільської ОВА?

Відповідь від Тернопільської обласної військової адміністрації надіслали на електронну пошту журналістки 12 жовтня. У листі наше прохання про надання інформації, вважаємо, проігнорували!

Адже, по-суті, ми отримали формальну відписку про те, якими документами, відповідно до законодавства України, встановлені розміри посадових окладів працівників обласної військової адміністрації, а також з якого джерела фінансуються видатки на оплату їх праці. Скріншот відповіді на запит прикріплюємо нижче!

– Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду, – так завершується лист від Тернопільської обласної військової адміністрації.

У зв’язку з тим, що відповіді на запитання журналісти так і не отримали, редакція «20 хвилин» публічно звертається до Тернопільської обласної військової адміністрації з проханням – надати інформацію щодо заробітної плати помісячно із усіма її складовими за весь 2022 рік працівників штату адміністрації та завірені копії розпоряджень голови Тернопільської ОВА з відповідними додатками про нарахування і виплату премій та матеріальної допомоги.

19 жовтня ми повторно надіслали інформаційний запит у Тернопільську ОВА та обов'язково повідомимо наших читачів про результат. У випадку ігнорування запиту, редакція буде скаржитися у компетентні органи. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
 • Читач95

  Вони чхали на народ від якого скривають захмарні свої зарплати. в минулому ж році писали про захмарну зарплату очільника області народ плювався і засуджував їх- ось і вирішили промовчати бо їхні більше за 100 тисяч порівняні із мінімалкою народу здаються безрозмірними, ганебними і безсовісними у війну. Тому і мовчать бо давно втратили совість, честь і гідність. Кому війна, а кому мати рідна. СУМНО, ГІРКО І ПЛАЧЕВНО.
 • Віталій Гавура

  Тернопільщина має нині багато негативу. А хто у руля, авторів?!
 • Іван Храпун

  У них завжди відписки,окозамилювання,звертатись,до дбр.
 • Вадим Каминский

  Що ви за журналісти якщо не можете взнати інформацію яка має бути в принципі в загальному доступі !!!!!🤣

keyboard_arrow_up