У Тернополі через гусінь гине самшит. Рятуватимуть у кілька етапів, чи безпечні препарати для людей?

У Тернополі через гусінь гине самшит. Рятуватимуть у кілька етапів, чи безпечні препарати для людей?
 • Обстеження підтвердило, що самшит у Тернополі «окупувала» гусінь вогнівки. Вогнівка самшитова — вид метеликів родини вогнівок-трав’янок, небезпечний шкідник для різних видів самшиту, батьківщиною якого є країни Азії.
 • Повторні роботи у Тернополі заплановані на серпень та вересень, а уже весною буде здійснено комплекс заходів  з підживлення самшиту мінеральними добривами.

   

На кущах самшиту у Тернополі була помічена активність шкідника, від якого потерпають ці рослини не лише по всій Україні, але й у Європі.

Цілком здорові кущі в якийсь момент почали жовтіти та втрачати зелену масу. Для з’ясування причин проблеми фахівцями управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради напередодні було проведене обстеження насаджень, щоб спланувати подальшу послідовність дій для боротьби з шкідником. Про це повідомляють на сайті міськради.

Відео дня
 • Обстеження підтвердило, що самшит у Тернополі «окупувала» гусінь вогнівки. Вогнівка самшитова — вид метеликів родини вогнівок-трав’янок, небезпечний шкідник для різних видів самшиту, батьківщиною якого є країни Азії, – повідомили у міськраді. – Для виконання робіт з обробки кущів спецзасобу, управління ЖКГ уклало договір зі спеціалізованою організацією ТОКП «Профдезинфекція», яка має дозвіл на виконання таких робіт.

Ускладнило роботу те, що фактично усі кущі ростуть у центральній частині міста, де постійно спостерігається велике скупчення людей, то ж можливість роботи із інсектицидами є обмеженою. Тому підрядною організацією ТОКП «Профдезинфекція» обрані препарати, які мають максимально згубну дію на гусінь, але при цьому не шкідливі для людей, стверджують фахівці.

 • Фахівцями був вивчений досвід інших українських міст і з врахуванням отриманої інформації вранці 27 липня були проведені роботи з оброблення кущів самшиту двома препаратами – швидкої та довготривалої дії, – пояснили у міськраді. – Один із них має клейку основу та діє безпосередньо у момент потрапляння розчину на кущ, після чого популяція гусені гине. Другий препарат – тривалої дії: через корінь він потрапляє по стеблу рослини у листя, відтак личинки, які ще не встигли на момент обробки першим препаратом розвинутися, повинні загинути, не завдавши шкоди насадженням.

Проте, для досягнення ефекту у боротьбі з вогнівкою необхідно здійснити неодноразове збризкування кущів.

Повторні роботи у Тернополі заплановані на серпень та вересень, а уже весною буде здійснено комплекс заходів  з підживлення самшиту мінеральними добривами.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
 • Olga Boyko

  Вже 3 3 тижні тому почали писати журналісти!

  А служби не бачили?!

  Тим більше ,що перші публікації з картинками йшли від готелю " Тернопіль" ,це ж недалеко від міської влади!

  На що дивився п.Соколовський?!

  А тепер можна написати на вашу роботу!
 • Олена Степанова

  В Старому парку весь самшит в цій гадості((((

keyboard_arrow_up