У Тернополі обікрали елітні квартири. Чи працює сигналізація помешкань під час відключень світла

Днями поліція повідомила про серійних злодіїв, які в час відсутності електрики обікрали елітні квартири у Тернополі. «20 хвилин» поцікавились в охоронних фірмах, чи впливає відсутність світла на їхню роботу. І чи помешкання, які під охороною, у цей час під захистом.
Поліція оприлюднила інформацію, що 14 липня до квартири на Злуки проникли невідомі й винесли звідти гроші та цінні речі на 1 мільйон 878 тисяч гривень.
— Господарів у помешканні не було й зловмисники, скориставшись відключенням електроенергії та камер відеонагляду, проникли до житла, — повідомили у поліції.
Генератор витримав 28 годин роботи
Сигналізація від поліції охорони працює і без електрики, запевнив «20 хвилин» заступник начальника управління поліції охорони в Тернопільській області Олексій Дзюра.
— Відключення електроенергії не впливають на якість послуг поліції охорони, адже ми використовуємо новітні сертифіковані засоби сигналізації, які забезпечені акумуляторами, що можуть витримувати тривалі знеструмлення, — запевнив Олексій Дзюра. — Коли немає світла — сигналізація використовує енергію з акумулятора, а коли світло з’являється — акумулятор сам себе підзаряджає.
Головний пункт централізованого спостереження поліції охорони має кілька резервних каналів електропостачання, запевнив заступник начальника поліції охорони. Якщо одна лінія знеживлена, автоматично переходять на другу, якщо й друга знеживлюється — на генератори. Був період, коли генератор витримав 28 годин безперебійної роботи.
— Пульт поліції охорони завжди заживлений, тому замовники наших послуг можуть не перейматися – ми за їхньою сигналізацією спостерігаємо в режимі 24/7, — каже Олексій Дзюра. — Ми бачимо, скільки заряду залишилося в акумуляторах і попереджаємо замовників, щоб вони вчасно їх замінили. Якщо ж із якимось приладом все-таки зникає зв’язок, то до п’яти хвилин за адресою прибуває наряд і вже на місці з’ясовує причину спрацювання.
На періоди масових відключень світла в поліції охорони збільшують кількість нарядів, які патрулюють знеструмлені мікрорайони і спостерігають за станом охоронних систем. Крім того, електромонтери та інженери служби постійно обслуговують сигналізації, ремонтують їх, попереджають замовників послуг, коли акумулятори сідають, здійснюють їхню заміну.
Обладнати оселю охоронною системою на період відпустки чи відрядження, тобто на нетривалий час, теж можливо. Вибір охоронної системи відбувається індивідуально, враховуючи особливості помешкання і побажання замовника послуги: чи він хоче захистити оселю тільки від зловмисників, чи ще й від затоплення і пожежі. Але в будь-якому разі встановлення сигналізації від обстеження приміщення – до укладення договору займає один-два дні.
А як із приватними фірмами?
Готові до цілодобового режиму роботи навіть за умови повного блекауту, каже власник ТОВ «Роял контракт» Володимир Камінський. фірма на ринку охоронних послуг понад 10 років, і тепер орієнтовно 150-160 об’єктів перебувають під пультовою технічною охороною. З них 30-40 — житлові приміщення. Решта — фізичні та юридичні особи, зокрема це й великі торгово-офісні об’єкти.
— Скільки буде під охороною без електрики — залежить від того, який це об’єкт, — пояснив Володимир Камінський. — Якщо, скажімо, це квартира — у кожній є різна кількість датчиків. Відповідно, різна навантаженість. До кожної системи сигналізації входить акумулятор, який потрібен для живлення і спостереження в час відсутності електрики.
Є системи дорожчі, літієві, вони тримають досить довго, в середньому до 8-12 годин. Якщо акумулятор звичайний, як, скажімо, для мотоцикла, — його вистачатиме на 4-6 год. роботи, все залежить від кількості датчиків, які живить.
— Ми обслуговуємо різні системи, — каже Володимир Камінський. — Наша пультова сигналізація показує інформацію, де розряджається акумулятор, і тоді за цією адресою виїжджає наряд. У разі повного блекауту готові залучати одночасно абсолютно всіх працівників, — навіть тих, хто відпочиває після доби чергування. Поки що такої потреби не було, але працівники попереджені і про такий варіант за нагальної потреби.
Наряд прибуде до 5 хвилин
Щодо офісу, де встановлений і працює спостережний пункт, — все обладнання забезпечене дизель-генераторами та іншими засобами. І все для забезпечення цілодобового режиму роботи навіть за умови повного блекауту.
До 5-7 хв. часу потрібно наряду, аби дістатись до будь-якого об’єкту у Тернополі. Цього часу злодіям не вистачить, аби зайти, обікрасти помешкання і безперешкодно вийти звідти, каже Степан Прус, начальник відділення охорони ТОВ «Максима-Т».
— У нас пультова охорона, поза 1300 об’єктів, з них житлові приміщення, магазини, зокрема і ювелірка, — каже Степан Прус. — Абсолютно всі клієнти можуть бути впевненими у надійному захисті. Всюди, де підключена сигналізація, за умов відсутності електрики є акумулятори. Вони тримають щонайменше 3-4 год, і пульт бачить цей об’єкт.
Якщо акумулятор розрядився чи виникла інша проблема, через яку об’єкт зник з пульта, на місце негайно відправляють групу швидкого реагування. Якщо їх одночасно і багато, приїжджатимуть почергово, але доволі оперативно, каже Степан Прус. Є три наряди і нормативи — до 5 хв мають бути на місці.
— У нас поки через відсутність електрики проблем не виникало, — каже Степан Прус. — Щодо пульта — зникає електрика — автоматично вмикається генератор, який заживляє пульт, є Інтернет, тому система цілодобово бачить всіх клієнтів.
Якщо зникає електрика і розрядився акумулятор, пропонують клієнту його замінити, а тим часом за об’єктом стежить патруль, пояснив «20 хвилин» алгоритм дій Володимир Кучер, директор тернопільської філії ТОВ «Венбест». Компанія всеукраїнська, а на Тернопільщині охороняють близько тисячі об’єктів.
— Ми клієнта без охорони не залишаємо навіть за умови повного блекауту, чи коли акумулятор розрядився, — запевняє Володимир Кучер. — Стараємось йти в ногу з часом: і аби здешевити обслуговування навіть в умовах відсутності електрики, і щоб було чим потужніше чи новіше. Працюємо на сучасному обладнанні, акумулятори тримають заряд приблизно 10-12 год. Виникають проблеми через відсутність світла, але вони поодинокі і не впливають на рівень захисту клієнтів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Oksana ZhulytskaХлопці воюють, а нечисть на війну не беруть! Працювати вони не хочуть, а грошей треба!
-
Андрій Лазарука Володимир Камінський - це той, що відбувся штрафом у 25,5 тисяч гривень?
-
Твоя КіскаНадіюся, що наша перемога настане дуже скоро!