Триватимуть електронні консультації щодо проєкту «Стратегія інклюзивного розвитку Тернопільської міської територіальної громади на період 2020-2025 рр.» до 18 грудня.
Сфери реалізації Стратегії: охорона здоров’я, освіта, неформальна освіта, громадський транспорт, архітектура та середовище пересування, культура, сфера послуг та дозвілля.
Механізми фінансування Стратегії: соціальне замовлення, громадський бюджет, цільові бюджетні програми, фінансування реалізації завдань стратегії шляхом закладання коштів в річні бюджети профільних структурних підрозділів Тернопільської міської ради.
коштів державного бюджету, зокрема, державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету об'єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури;
коштів місцевих бюджетів (у тому числі, коштів бюджету об'єднаної територіальної громади);
коштів технічної допомоги ЄС, інших міжнародних донорів, міжнародних фінансових організацій;
коштів інвесторів, у тому числі, на умовах державно-приватного партнерства, власних коштів підприємств;
Консультації тривають через «Платформу електронної демократії – Електронні консультації» за лінком: https://consult.e-dem.tools/consultations/116
Мета проекту: формування інклюзивного середовища Тернопільської МТГ.
Термін реалізації: січень 2020 – грудень 2025 рр.
Цільова аудиторія: мешканці та туристи Тернопільської міської територіальної громади.
Як йдеться в документі, завдання Стратегії для формування інклюзивного середовища Тернопільської МТГ:
1. Забезпечення якісного функціонування інклюзивно-ресурсних центрів та центрів підтримки інклюзивної освіти.
2. Проведення заходів для формування суспільних цінностей, що базуються на принципах філософії інклюзії для подолання ексклюзії та сегрегації окремих груп населення.
3. Адаптація та модифікація інфраструктури з метою безперешкодного доступу для осіб із порушенням здоров’я.
4. Забезпечення доступу до усіх видів послуг в МТГ для осіб із різними фізичними, когнітивними та комунікаційними можливостями.
5. Забезпечення доступу до якісної освіти в умовах інклюзії дітям та молоді із особливими освітніми потребами.
6. Підвищення показників працевлаштування осіб із інвалідністю.
7. Відкриття та забезпечення функціонування центрів раннього втручання.
8. Відкриття та забезпечення функціонування центрів денного перебування для осіб із порушеннями у психофізичному розвитку.
До слова, аналіз стану реалізації Стратегії буде здійснюватися щороку з 1 до 25 число останнього місяця року. Для цього рішенням голови МТГ скликається робоча група у складі представників громадськості, освіти, медицини, культури, державних структур, осіб з інвалідністю, батьків або законних представників осіб із особливими потребами, які опрацьовують поточні результати інклюзивного розвитку МТГ, представляють їх громадськості, проводять громадські слухання та пропонують відповідні зміни до Стратегії, надають рекомендації.
Зазначимо, що від старту консультацій 11 грудня, тут немає жодного коментаря.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер