Партнер рубрики Події

У Тернополі представили виставку ляльок-мотанок: дивіться фото!

У Тернополі представили виставку ляльок-мотанок: дивіться фото!

У обласному краєзнавчому музеї представили виставку ляльок ручної роботи. Чим вони особливі? Читайте у матеріалі! 

На заході презентували колекцію ляльок. Майстрині у Тернополі презентують ляльки не вперше. Вони доповнии виставку новими іграшками. Про ідею створення ляльок журналістам «20 хвилин» розповіла ідейна натхненниця Олена Локатир

— Виготовляти ляльки почала відносно давно ще своїм донькам, коли вони були маленькими. Професійно займаюсь цим після того, як відвідала фестиваль  «Модна лялька» у Києві, де побачила різноманіттність технік виготовлення ляльок — говорить жінка.

Відео дня

Кожна лялька створюється із настроєм який майстриня хоче передати у своїй роботі.  Кожна авторка, яка виготовляє нову ляльку, поповнює колекцію та робить її все ширшою та ширшою. Як таких строгих правил, щодо виготовлення самих ляльок, немає, але є певні базові поняття, які враховують — це певний розмір та розміщення деталей аби все склалось в гарну композицію — додає Олена Локатир.

Серед усіх виставкових робіт тут також показали і проєктні роботи. Серед них «Дрімка» — це добрий вечірній та нічний дух. Також це турботлива бабуся з лагідними руками, яка приходить до дітей та співає їм колискові — говорить Марія Швед авторка ляльки.

Можна побачити ляльку «Яблуницю» ця лісова мавка, мешкає в яблуні, на голові носить вінок з яблуневого квіту, а за пазухою свіжі яблука, якими щедро пригощає всіх восени. Авторка цієї ляльки Любов Захарків говорить, що надихалась казками, оповідями, творами про таких міфічних істот як мавок при створенні виробу. 

Також представили ляльку «Богиня Леля». Вона є особливою, оскільки вивчаючи історії цього персонажа майстрині надихнулись на створення власної емблеми, власного герба який є символом їхнього гурту.

Подивитися на ляльки можна до кінця червня. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up