У Тернополі проблеми з водопостачанням: де можна набрати воду (КАРТА)
- Після масованого обстрілу українських міст російськими окупантами, у деяких містах проблеми з електро та водопостачанням. У Тернополі також проблеми з електропостачанням. У деяких мікрорайонах немає води.
- Що робити тернополянам та де взяти воду? Про це у матеріалі.
Як повідомляють читачі, у різних мікрорайонах міста проблеми з електропостачанням. Світло зникло близько 11:25. Також повідомляють про те, що знизився тиск водопостачання у мікрорайоні "Центр". На "Канаді" та "Алясці" води немає.
А як у ваших мікрорайонах? Пишіть у коментарях!
Як повідоомили у КП «Тернопільводоканал», станом на 12:20 працівники відновлюють водопостачання.
– У зв'язку зі знеструмленням частини міста тимчасово було зупинено роботу водопровідних насосних станцій, – повідомив речник КП «Тернопільводоканал» Антон Федорців. – Зараз поступово відновлюємо подачу води. Упродовж двох-трьох годин плануємо повністю стабілізувати процес водопостачання. Наразі пункти роздачі води не будемо організовувати.
Де розгорнуть пункти роздачі води
У КП «Тернопільводоканал» повідомили, що у місті є перелік адрес, де у випадку перебоїв водопотачання можна набрати питну воду. Про це у випадку необхіності повідомлять. Дивіться інтерактивну карту пунктів:
Пункти діють за наступними адресами:
- Золотогірська, 8
- Львівська (Макдональдс)
- Кривоноса–Миру, 1А
- Лучаківського, 14
- Білогірська, 18в
- Грушевського, 3
- Новий Світ, 2
- Злуки, 1
- Шухевича, 20
- Гагаріна, 1
- Довженка, 18
- Лесі Українки, 10
- Коновальця, 5
- Пушкіна, 5
- Київська, 10
- Симоненка–В. Великого (церква святого апостола Петра)
- Купчинського, 7.
У разі змін адрес пунктів – інформацію про це повідомлять.
Є колонки–качалки
Також у місті збереглись робочі колонки–качалки. Вони розташовані у різних мікрорайонах міста. Від початку вести відремонтували півтора десятки колонок. У Тернополі є понад 50 таких – повідомив речник КП «Тернопільводоканалу» Антон Федорців. Частину старих колон замінили на нові – німецькі. Дивіться їх розташування на інтерактивній карті.
У водоканалі нагадують, що через різну глибину свердловин та розташування колонок, щоб почала текти вода до деяких колонок треба прикласти більше зусиль да довше прокачувати її.
Воду з колонок–качалок радять використовувати в технічних цілях, а вживати її в їжу – після кип’ячіння.
Також у місті працює два бювета – на бульварі Данила Галицького та вулиці Юності. Вони обладнані генераторами, тож навіть якщо немає електроенергії – вони працюватимуть.
Як правильно робити запас води
Також варто мати невеликий запас води. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як це робити правильно та де краще брати воду у випадку перебоїв з централізованою системою.
- Потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.
- Зберігати питну воду потрібно у закритих ємностях. При цьому обов'язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб».
- Як правило, варто робити 2-3-добовий запас.
Воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей!
Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Оля Миколайчук-Казановська
Ганна Свірська
Teren Teren
Наталія Корнелюк