У понеділок, 12 серпня тернопільські рятувальники у спецкостюмах захисту, за допомогою спеціального обладнання зібрали осиний рій та вивезли за межі міста.
ДСНС закликає громадян бути обережними при ліквідації осиних кубел.
Оси й бджоли особливо активні починаючи з кінця серпня й до перших заморозків, оскільки готуються до зимової сплячки й запасають харчі. Внаслідок цього зростає контакт із людьми і, відповідно, частішають випадки укусів. В цю пору від бджіл та ос потрібно триматися якнайдалі. Особливо від ос, оскільки вони стають дуже агресивними.
Бджоли нападають на людину виключно в цілях самозахисту. Потерпілому необхідно витягти з рани жало, щоб менше отрути попало в кров. На відміну від бджіл, оси після нападу не вмирають. Найбільш небезпечні укуси шершнів і джмелів – представників найбільшого роду ос. Вони боляче жалять, а їх отрута - сильний алерген. До того ж під час укусу самка комахи відкладає під шкіру людини личинку, яка викликає запалення.
Для здорової людини укус комахи безпечний, але є категорія людей, яким слід уникати нападу ос. Це, в першу чергу, алергіки і астматики. Отрута оси на деяких людей діє як найсильніший алерген. Має значення і місце укусу. Якщо він потрапив в область грудної клітини, живота, а також в голову, наслідки можуть бути більш важкими, ніж при укусі в ногу або руку. Дуже небезпечні укуси в область ротової порожнини. Це може відбутися якщо ви відкусили, наприклад, яблуко або шматочок кавуна, на якому сиділа оса. Такий укус часто призводить до набряку дихальних шляхів і смерті від задишки.
Повідомили "20 хвилин" у ДСНС України у Тернопільській області.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous