"Не дай Боже пережити подібне". У Тернополі запалили свічки у пам'ять про жертв Голодомору

"Не дай Боже пережити подібне". У Тернополі запалили свічки у пам'ять про жертв Голодомору

Поминальний захід відбувся 24 листопада на Театральному майдані. На мітинг-реквієм прийшли сотні тернополян.

У пам'ять про усіх загиблих на площі запалили свічки та виклали їх у формі хреста. Священики відслужили поминальну панахиду.     

Тернополяни Іван Бенч та Степан Басараба розповідають, що пом'янути  загиблих у часи голодомору приїходять щороку. 

- Я жив в Одеській області в часи Голодомору. 33-ій рік не пам'ятаю, а 46-ий добре пам'ятаю. Мені було 9 років. - говорить Степан Басараба. - То була біда, зараз важко, дуже важко це згадувати. Я малим був, але тих часів ніколи не забуду. Там в Одесі було ще гірше, ніж на Тернопільщині. Люди, щоб вижити їли горобців. А зараз забувають про ту біду, я думаю, що кожен повинен прийти і згадати загиблих.

Зі сльозами на очах про часи голодомору говорить тернополянин Іван Бенч.

- Коли я був молодший, не можна було таких заходів робити, ксьодзів не пускали  - говорить пан Іван - Мені батьки розказували за голодомор, я сам пам'ятаю, коли був малий, їсти дуже хтів. Я народився після війни. Жив в селі в Зборівському районі, там біда була. Зараз ми маємо внукам розказувати про такі часи, щоб вони розуміли, що українці пережили. Ми хочемо, щоб мир був, спокій в Україні. Не дай Боже, щоб пережили щось подібне. 

На вікнах своїх будинків 16.00  тернополяни запалювали свічки на занак того, що часи голодомору не забуті. 

У одному із закладів харчування в центі міста організували акцію в честь Дня пам'яті. Гостям роздавали лампадки, щоб вони засвітили їх в своїх домівках. 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Бульба
    Для чого це памятати? Для чого це мені? Для чого це моїм дітям? Для чого це моїм майбутнім внукам? Оцінити того що відбувалося ми всеодно не можемо!! На західній україні голодомору 33-34 років не було. А в повоєнні роки недостача продуктів харчування була по цілому радянському союзу.
    Для розпалювання ненависті до росії-це зараз дуже модно, в тренді такби мовити.
    А раз почали говорити про трагедії то незабувайте про Волинську трагедію 1943-1944рр!! Чи як? Те що зробили бандерівці, а саме вирізали приблизно 120 000 чоловік, разом з жінками, дітьми, стариками!! , не вважається трагедіею , це був визвольний рух????
    Як ви вже затрахали зі своєю неіснуючою історією!!!

keyboard_arrow_up