Цегляне мощення знаходиться перед Тернопільським замком, де за словами науковців, у довоєнні часи була ціла призамкова територія.
Чавунний казан, вироблений у XІX столітті поставили прямо на цегляне мощення. Пізніше його, разом із майданчиком закидали сміттям. Зі призначення казана та самого цегляного мощення ще встановлюють.
Ймовірно цегляна стінка була підлогою господарського приміщення.
За попередніми висновками, майданчик встановлений на рівні оборонного рову та краю подвір’я давнього замку. Також археологи шукають залишки дерев’яних стін колишнього замку та краю рову.
Теорія розміщення стародавнього замку, підтвердиться або спростується після завершення розкопок. За прогнозами археологів, вони триватимуть до 14 серпня.
За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри, після завершення розкопок історія Тернопільського замку та самого міста буде читатись по-новому.
- Другий рік в Тернополі тривають масштабні археологічні дослідження. Це перші археологічні дослідження такого рівня, - коментує Леонід Бицюра. – Серед найважливіших завдань розкопок – дослідження історії міста, підготовка кошторисів та проектної документації до реконструкції призамкової площі, яка має бути окрасою Тернополя та реконструкція самого замку.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер