Нагадаємо, аптека №78 підпорядковується облраді, а приміщення на вул. Руській, 23 - комунальна власності міста. Договір на це приміщення у аптеки завершився ще у 2016 році, повідомили у міськраді. Оскільки обласна аптека не звільнила приміщення своєчасно, ця ситуація вирішувалася у судовому порядку. За результатами усіх слухань, Господарський суд зобов’язав аптеку звільнити приміщення, чого не зробили. Відтак, було відкрите виконавче провадження на виконання судового наказу щодо звільнення цього приміщення.
На зустріч з працівниками та відвідувачами аптеки прийшов заступник голови облради Любомир Крупа. Від міської влади не з’явився ніхто. Підприємець, якому виконком міськради надав у оренду приміщення аптеки, також не прийшов. В.о. директора аптеки Ольга Жеруха каже, що ні разу його не бачила. Був лише директор КП “Підприємство матеріально-технічного забезпечення міськради” Олег Фляк - саме це підприємство виставляє рахунки за оренду приміщення міськради і є стягувачем.
- Ми подали скаргу у Львівський апеляційний господарських суд. Якщо буде ухвала про прийняття скарги до розгляду, то як наслідок виконавча служба зупиняє виконавче провадження. Зараз ми очікуємо відповіді. Тим часом виконавці можуть виконувати опис, - повідомив представник аптеки, адвокат Тарас Питель.
В.о директора аптеки Ольга Жеруха додає, що аптека буде старатися відновити договір оренди і діяльність установи.
Читайте також: «Ця аптека має бути». У Тернополі хочуть закрити історичну аптеку №78, люди проти
Заступник голови облради Любомир Крупа вважає, що міська і обласна влади повинні шукати компроміс щодо питання аптеки. Він каже, що прийшов захистити аптеку і на його думку те, що робиться, - рейдерство.
Нагадаємо, новина про закриття аптеки №78 отримала резонанс у Тернополі. Подейкують, що у злачному приміщенні в Центрі хочуть відкрити ресторан або банк. Як раніше запевняли у міськраді, у приміщенні вул. Руській, 23, де до цього часу розміщувалася «Тернопільська обласна аптека №78», і надалі буде функціонувати аптека. Зміниться лише форма власності. Адже договір оренди на приміщення з обласною аптекою закінчився ще 31.12.2016 року, тому зараз у приміщення є новий орендар, який взяв на себе зобов’язання використовувати його під аптеку, а також офіційно працевлаштувати усіх діючих працівників аптеки №78 на нових робочих місцях.
8 лютого прокоментував ситуацію, що склалася, директор КП “Підприємство матеріально-технічного забезпечення міськради” Олег Фляк.
На питання чи це буде комунальна аптека міськради чи комерційна, пан Фляк чітко відповіді не дав.
- Це буде аптека у приміщенні міськради, - каже він. - Є орендар, який вже сплачує орендну плату в повному обсязі набагато більшу, ніж та що була. А йому не дають здійснювати діяльність. Чи буде аптека обслуговувати соціальні проекти як попередня? Звісно, що так. Нічого для мешканців міста не зміниться. Тільки треба зробити ремонт. Це буде сучасна аптека, яка має відповідати вимогам сьогоднішнього дня. Я особисто зустрічався з колективом аптеки ще до судів, пояснював їм це все. Але керівництво саботує.
8 лютого аптека продовжувала працювати. Відвідувачам продавали ліки, крім тих, що відпускають за соціальними програмами. Адже через проблему з виселенням від 5 лютого аптека припинила відпускати медикаменти за соціальним програмами. Відтак відвідувачі, а це переважно люди похилого віку, залишилися без ліків.
Люди, які часто приходять в цю аптеку, прийшли її захистити. Так, Андрій Гарбаш, коли почув про виселення аптеки, приїхав до Тернополя аж з Гусятинського району.
- Я хворію на псоріаз, і в цій аптеці за рецептом від лікаря мені виготовляють мазь, - каже чоловік. - Можливо, і інші аптеки таке роблять, але мені про них невідомо. Постійно приїжджаю саме сюди. Тут зручне місце розташування, близько до авто- і залізничного вокзалів, тут постійно багато людей.
76-річна Оксана Володимирівна теж постійно приходить в цю аптеку, бо довіряє їй найбільше.
- Я завжди купую ліки в державній аптеці, я їй довіряю, тут є всі сертифікати, нема підробок, - каже жінка. - Я категорично проти закриття аптеки і щоб передали її приватним фірмам.
- Я після операції на серце, тут беру безкоштовні ліки, без яких не можу жити, що мені робити? Де їх взяти? - обурюється що одна відвідувачка.
Зауважимо, що аптека №78 одна з небагатьох аптек у Тернополі з виробництвом ліків. До того ж аптека обслуговує все місто та ближні села за програмою "Доступні ліки". Окрім того, сюди звертаються з безкоштовними та пільговими рецептами учасники АТО, інваліди, онкохворі, які не можуть обійтися без сильнодіючих препаратів. Аптека забезпечує інсуліном хворих на цукровий діабет.
Конфлікт з приводу виселення аптеки №78 не зупинився, під приміщення закладу почало підходити все більше людей. Зрештою, представники державної виконавчої служби склали акт про неможливість виконання своїх службових обов'язків і викликали поліцію. Слідча повідомила, що прийме заяву про перешкоджання у виконанні судового рішення і розпочнеться розслідування. З'явився начальник міськвідділу поліції Сергій Гаврилюк. Після переговорів примусове виконання судового наказу відтермінували на десять днів. За цей час обласна і міська влада мають вирішити долю аптеки №78. Далі буде...
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 26 від 25 червня 2025
Читати номер