У водоймах України розпочинається нерестова заборона на вилов щуки

У водоймах України розпочинається нерестова заборона на вилов щуки

З 15 лютого до 31 березня у всіх рибогосподарських водних об’єктах України (їх частинах) діятиме заборона на вилов щуки у період її нересту.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

— Рибалкам доведеться зробити тимчасову перерву в вилові щуки. Ця заборона зумовлена фізіологічними особливостями зазначеного виду. Адже щука є однією з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів, — йдеться у повідомленні.

З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди термін нерестової заборони на вилов щуки поширюється не тільки на період відкладання ікри, а й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.

Відео дня

За вилов щуки у цей період передбачено покарання – від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Рибалок закликають відповідально ставитися до нерестуючої щуки та дотримуватися встановлених обмежень. Якщо під час лову інших видів риб вам випадково потрапила на гачок щука – обережно зніміть її та випустіть назад у водойму. Чисельність популяцій цих аборигенних прісноводних хижаків залежить від спільних зусиль.

Більше про нерест водних мешканців дізнавайтеся у соціальній мережі Facebook та телеграм-каналі Держрибагентства.

Довідка
В українських водоймах продовжує також діяти заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року. Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управліннями Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна за посиланням.
Водночас з метою збереження та охорони раків у період їхнього спарювання, виношування ікри й першої линьки, з грудня по червень на більшості водойм України діє заборона на вилов цих річкових мешканців. Детальніше з термінами заборони в окремих областях можна ознайомитися за лінком.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що природоохоронці виявили заборонені засоби вилову тварин  в урочищі Червоне.

 

Читайте також:

Зграю кажанів знайшли у будівлі копичинецького ліцею: їх підгодовуватимуть до весни

Боротьба зі сказом чи полювання? Чому в області відстрілюють диких тварин

Браконьєрські пастки виявили в національному парку на Тернопільщині

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Віталій Анатолійович

    Їм плювати на вашу заборону
  • Віка

    Ьмдмж

keyboard_arrow_up