Партнер рубрики Події

У які години в Тернополі та області не буде світла 25 травня. Графік по вулицях

У які години в Тернополі та області не буде світла 25 травня. Графік по вулицях

Чотири години на Тернопільщині відбуватимуться відключення світла за графіком 25 травня. На яких вулицях планують відключення — дивіться на інфографіці нижче. 

Про відключення через дефіцит електроенергії повідомляє Тернопільобленерго. 

25 травня, для Тернопільської області, НЕК Укренерго встановило ліміти споживання з 20:00 до 24:00 год. Саме тому, вимкнення електроенергії в інші години поки що не прогнозується.

Проте, якщо в енергосистемі  виникатиме дефіцит, то ситуація може змінитися.

Відео дня

Саме тому, енергетики наполегливо просять споживачів використовувати електроенергію раціонально. Не вмикати потужні електроприлади одночасно, а використовувати їх по черзі, особливо в години ранкового і вечірнього максимумів.

Графік відключення в Тернополі та області 21 травня 

Наші журналісти підготували для вас інфографіку. Групи наразі не змінились. 

Він створений за даними погодинного відключення електричної енергії  в Тернопільській області на період з 20 по 26 травня повідомили в Обленерго.

Такий графік розробили в АТ «Тернопільобленерго» для стабілізації забезпечення електропостачання споживачів Тернопільської області та застосовується для дотримання доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії для Тернопільської області з метою збалансування енергосистеми України.

У разі гострої необхідноті АТ «Тернопільобленерго» буде застосовувати вимкнення електропостачання споживачів Тернопільської області і в поза зазначені години вказані у цьому графіку. Також, у разі відсутності потреби, у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися.

Вимкнення, відповідно до даного графіку не застосовуватиметься до об’єктів критичної інфраструктури.

Групи не змінилися

В даному графіку, передбачається черговість вимкнення 6 через 3 години або 3 через 6 годин. Тобто, виходячи із погодинного навантаження на енергосистему, енергетики будуть корегувати це навантаження, вмикаючи або вимикаючи певну групу споживачів, зазначають в Обленерго. 

Енергетики наголошують, що групи споживачів в ГПВ залишилися незмінні.

В разі раціонального використання електричної енергії споживачами та дотримання  Тернопільською областю доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії, енергетики не будуть застосовувати додаткові черги.  

Але, потрібно бути готовими і до застосування додаткових черг, при збільшення обсягу споживання електричної енергії або ж зменшенні дозволеної величини потужності на область.
  
Виходячи із доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання для Тернопільської області, важким залишається «проходження» нашою областю ранкових та вечірніх максимумів навантаження споживання електроенергії. Тому, в дані періоди, надзвичайно важливим є питання економії електроенергії!

— Нагадуємо, що час вимкнення та відновлення електропостачання може відрізнятись від заявленого у ГПВ на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов'язане із технологічним процесом перемикання між чергами, — йдеться у повідомленні.

Електроенергія може бути відсутня також з інших причин, зокрема через аварії або ремонтні роботи в електромережах.

Важливо пам’ятати, що відразу після вимкнення електроенергії, потрібно відключити від мережі усі прилади, які споживають багато електроенергіії і не поспішати вмикати всі електричні прилади у перші хвилини після ввімкнення електроенергії

Довідка
Якщо хтось із споживачів не пам'ятає свою групу, то її можна перевірити в Додатку (https://www.toe.com.ua/news/71) до ГПВ, який теж є на сайті АТ "ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО".

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

 • Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). 
 • Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

 

Як заощаджувати

Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.

– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

 • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
 • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
 • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.

А ви готові до відключень світла? Напишіть в коментарях якими альтарнативами користуєтесь на час відключень.

Читайте також:

Українцям до кінця травня підвищать тариф на світло: хто і скільки буде платити

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Галина Пасемник

  Чотири години в літній період дуже довго. Можна хоть на 3 год.
 • Ігор Слободян

  Добре що вдень на вуличних фонарях горить світло а потім економлять на людях

  Pavel Akiev reply Ігор Слободян

  Чіво,блядіна?
 • Галина Бяла

  А можна точніше, до якої групи відносяться вулиці міста?

  Pavel Akiev reply Галина Бяла

  Чівобля?

  VITALII WNDS reply Галина Бяла

  Вулиці ніхто нікуди не відносить, не заносить і не переставляє! Вулиці можуть НА-ЛЕ-ЖА-ТИ до тієї чи іншої групи!  Допоки суржиком розмовляєм і не належим до українців - біда! Вчи мову, працюй над собою, мовою - дивись  і москаля перехожим!

keyboard_arrow_up