УГКЦ засудила і вибачилася за діяльність «пророчиці» із Великих Бірок

Синод єпископів УГКЦ засудив діяльність двох монастирів у Підволочиському і Тернопільському районах. Тамтешні монахи поширювали чутки про  неістинні об’явлення та послання від Бога. 

УГКЦ засудила і вибачилася за діяльність «пророчиці» із Великих Бірок

У зачитаній 3 травня митрополитом Василем Семенюком заяві синоду єпископів УГКЦ церква просить пробачення у «всіх тих, хто постраждав від обману чи кому було завдано духовної кривди або шкоди здоров’ю». Марія Баран та отець Планчак більше не можуть від імені церкви надавати духовний провід вірним. За словами церковних керівників роботу монастирів буде в найближчий час реорганізовано, а монахам  допоможуть налагодити дисципліну і правильне монастирське життя.   

Нагадаємо, про сестру Марію Баран із монастиря "Введення в храм Пресвятої Богородиці" у Великих Бірках почали говорити в 2004 році. Тоді в неї начебто вперше з'явились пророцтва, вона чула голоси Бога Отця, Бога Сина та Божої Матері. Деякі послання записав отець Антоній Григорій Планчак, який підтвердив вірогідність цих послань, не маючи на те повноважень. В монастирі Святого Теодора Студита в Колодіївці та монастирі у Великих Бірках частина монахів почали поширювати серед мирян і духовенства ці послання. Незгода стосовно правдивості об’явлень розколола монастирські громади.

 - Кардинал Любомир Гузар наказав перевірити факт можливого спілкування Марії Баран із  надприродніми силами,  - розповів єпископ-помічник Теодор Мартинюк. -  З 2005 року в обох монастирях провели чотири канонічні візитації (перевірки), які встановили численні порушення монашої дисципліни і порядку. Однак ні настоятелі, ні більша частина ченців та черниць не прислухалися до вказівок церковної влади. У 2015 році ці монастирі відвідала комісія із трьох єпископів, яка встановила факти порушення церковного уставу.

В Колодіївці монахи не мали дозволу на проведення екзорцистських обрядів. Монахи без дозволу настоятеля, а настоятель без дозволу єпископа  відлучались із території монастиря, що є серйозним порушенням дисципліни. Ченці не виконували всіх необхідних обрядів. Кандидатів у монастир приймали не на основі уставу, а з огляду на думку «пророчиці». 

 - Настоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, - каже єпископ Михайло (Бубній), -  за порадою Ватикану, у 2016 році створив спеціальну комісію для з’ясування правдивості «обявлень» і «послань». До неї увійшли українські та закордонні спеціалісти із психології, нових релігійних рухів, інших дисциплін на чолі із сестрою Наталією Мельник, головою Ради вищих настоятельок інститутів богопосвяченого життя УГКЦ. Керуючись документом, виданим Конгрегацією у справах доктрини віри у 1978 році, комісія не виявила надприродного походження «голосів» та «об’явлень». Вони суперечать монашій традиції, вченню Церкви та Святому Письму. Було встановлено, що у двох монастирях було зловживання духовним саном, яке призвело до шкідливих наслідків для духовного життя, психічного та фізичного здоров’я багатьох людей.

 

Коментарі (2)
  • Оксана

    Ісуса засуджували за те, що оздоровляв у суботу. Отця Піо гнобили католицькі чиновники і звинувачували у шарлатанстві. Олександру Меню заздрили і убили... Тепер диявол руками цих чиновників від УКГЦ  розпинає отця Григорія - Божу людину, непересічного священника, який допоміг і оздоровив, навернув до Бога не одну сотню людей... І що ви йому приписуєте? Як по плодам дерево так по ділам про людину треба судити. А Ви брехнею займаєтесь, лицеміри.  Імя Ісуса у Вас на устах, а що у серці? І чините ви не як Ісус. Чиї ви учні?
  • Марія Слота

    Можу сказати тільки одне: Господь з часом все розставить на свої місця і покаже, хто дійсно бореться за душі своїх вірних, за їхнє духовне зцілення, а хто ні. Отець Антоній Григорій Планчак завжи проповідував слово Боже, дотримуючись Заповідей Божих, Святого Письма і церковних канонів. Проповіді О. Антонія Григорія завжди спонукають творити добро, прощати зло, любити всіх ближніх. Я думаю, що це підтвердять всі люди, які пережили на собі силу проповіді, силу молитви яку має о.Антоній Григорій Планчак, якими наділив його ГОСПОДЬ! Хочу сказати словами молитви : "Великий і всемогутній Боже! Зішли на НАС ВСІХ з високих і святих своїх небес і від престолу своєї святої слави твою святу Мудрість, що сидить праворуч Тебе." Ось декілька наук О. Антонія Григорія: http://askoldova-mohyla.org/uk/item,1186 та

    http://bible-lessons.in.ua/duxslovo.html
21:00 Тернопільські чорнобильці поділилися наболілим 20:00 Тернополянка стала призеркою чемпіонату України з шашок-64 19:32 Стало відомо, хто керуватиме ТНЕУ 19:00 Чому важливо бути щепленим від небезпечних інфекцій 18:41 Тернополянин «рішав» меддовідки на права і щоб відкосити від армії 18:14 Обізнана людина завжди зможе себе захистити – у вишах пишуть правовий диктант 18:00 На Тернопільщині стартує найбільша теренова гра України «Гурби – Антонівці» 17:25 Скільки платитимуть сімейним лікарям за немовлят, дітей, дорослих і літніх – рішення уряду 16:49 Отримали усне попередження, бо не погодили вигляд та місце контейнерів для сміття з владою 15:48 Тернополянин за медичні довідки вимагав та отримав 3750 грн хабара 15:20 Чоловік по місту розгулював з гранатами Ф1 14:40 На повороті поблизу "День і ніч" не розминулись "швидка" і автобус. Дорогу перекрили 14:30 Вниз чи догори – куди бігти у випадку пожежі

Практично усі травневі вихідні тернополяни та гості міста зможуть порозважатись на фестивалях. Будуть традиційні гастрономічні...

До кінця травня оброблять територію від кліщів, потім візьмуть аналізи води та піску, згодом рятувальна служба проведе...

"20 хвилин" вирішили запитати у тернополян, яку із сусідніх країн вважають найбільш дружньою до нашої держави.

Соціальний проект "Класний керівник" -  це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up