Україна переписала правила сучасної війни — аналітика The Washington Post

Україна переписала правила сучасної війни — аналітика The Washington Post
На цьому зображенні з відео, наданого прес-службою Міноборони Росії, пара стратегічних бомбардувальників Ту-95 стоять на авіабазі в Росії 24 січня 2022 року. (AP)

Атака безпілотників завдала шкоди російському флоту бомбардувальників і виявила вразливість авіабаз у всьому світі.

Україна переписала правила сучасної війни: операція «Павутина» – новий Перл-Гарбор для росії, аналітика The Washington Post.

«Зазирнемо у 1941 рік. 7 грудня 1941 року Японія несподівано атакувала Перл-Гарбор. Майже ніхто не вірив, що японці зможуть непомітно перетнути океан і вдарити по «неприступних» Гаваях. Тоді Японія знищила/пошкодила 328 американських літаків і 19 кораблів, зокрема 8 лінкорів. Цей удар змінив хід війни й показав: майбутнє — за авіаносцями, а не лінкорами.

Відео дня

Вчора українці теж переписали правила війни і показали, що в них є козирі – дрони пробили «неприступну» росію. 

Російське військове командування в ауті: атака 5 російських авіабаз, у тому числі за тисячі кілометрів у Сибіру та на Крайній Півночі дронами, які були заховані у вантажівках і запускались дистанційно – такого не очікував навіть путін. 

Президент Зеленський заявив, що операція «Павутина» вивела з ладу до третини стратегічної авіації РФ, зокрема Ту-95, Ту-22 та А-50 — літаки, які рф використовує для запуску крилатих ракет.

Аналогія з Перл-Гарбором, яку вже наводить росія, не зовсім точна — Перл-Гарбор відкрив нову війну, а удар по російських аеродромах став частиною української оборони у триваючій війні. 

Але є спільне: ці удари продемонстрували крах старої військової доктрини. У 1941 році це були лінкори. Сьогодні — пілотована авіація. Дрони, які коштують у рази дешевше уразили авіацію на 7 млрд доларів. 

Цей сміливий удар — ще й відповідь на нестачу ракет до Patriot. Українці вирішили: якщо не можна перехопити ракету — необхідно знищити літак ще на землі.

Українські дрони довели – немає «недосяжних» баз. Якщо вони дісталися в глибокий тил росії — завтра те ж саме може зробити Китай чи Північна Корея. Про огорожі та патрулі можна забути. Майбутнє за тими, хто вміє ловити загрози з неба.»

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли про подробиці спецоперації «Павутина», внаслідок якої Україні вдалося уразити 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування країни-агресора. До цієї спецоперації готувалися понад півтора року. 

 

Читайте також:

Знищили 41 ворожий бомбардувальник: подробиці спецоперації «Павутина»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up