В обласному архіві скаржаться на відсутність приміщень і грошей

В обласному архіві скаржаться на відсутність приміщень і грошей
Брак місця та грошей, потреба у дезінфекції, заміні вогнегасників, у нових термогенераторах та навіть приміщенні – це проблеми, з якими нині зіткнулись в обласному архіві.


Вирішувати такі проблеми треба негайно, кажуть представники обласної ради. Але нині нема за що. Про це йшлось у Державному архіві Тернопільської області у середу, 7 травня під час круглого столу «Архівна галузь Тернопілля: проблеми, перспективи, виклики». Його провели до 75-річчя утворення державного архіву Тернопільської області. Чи не найбільше уваги учасники засідання присвятили саме проблемам. Основна із них – брак приміщення.
- Обласний архів з моменту свого створення займає орендовані приміщення, - розповідає начальник відділу зберігання, обліку та науково-довідкового апарату обласного архіву Людмила Волоцюга. – Це - приміщення колишнього Домініканського монастиря. Частина архіву займає праве крило четвертого поверху приміщення обласної ради. Приміщення — пристосовані. Це створює нам певні незручності у виконанні безпосередніх обов’язків зі збереження документів Національного архівного фонду. Тому, однією із основних пріоритетних проблем є відсутність приміщень.
Аби розмістити отримані документи, працівники архіву ущільнюють уже виставлені стелажі, самі доставляють додаткові стелажі. Торік навіть переобладнали під архівосховище котельню державного архіву. Утім, розміщення там документів, за словами пані Волоцюги, не відповідає вимогам до зберігання документів.
- Є проблема навіть з вогнегасниками, - продовжує фахівець. – Вони давно без не те, що перезарядки, а повного оновлення. Також є потреба у термогігрометрах. Це спеціальні пристрої для зменшення вологості у сховищах. Адже при нормі вологості 50-55%, у нас, судячи із замірів, вона сягає і понад 100.
На цьому проблеми архіву не вичерпуються. Список, за інформацією працівників, продовжується відсутністю вентиляції, потребою дезінфекції документів, проблемою грибка на стінах.
- Через відсутність коштів давно не здійснювалась дезінфекція документів, стіни вражені грибками, - додає Людмила Волоцюга. - Ми, знову ж таки, своїми силами проводимо санацію стін і вражених грибками документів. Але таки хотілося б допомоги. Адже боротись з грибком доволі складно.
Про схожі чи такі ж самі проблеми розповіли й керівники інших відділів. Проблемну ситуацію у архіві ускладнює і те, що кошти на роботу архіву у 2014 ще врізали. Так, за інформацією фінансового відділу, кошторис установи, у порівнянні з минулим роком, зменшили на 236 тис. 536 грн. Така ситуація, як пояснив заступник голови облради Сергій Тарашевський, є вимушеною.
- Це не програма, скерована щодо обласного архіву – це загальна проблема. У країні — суцільна економія, - каже він. - Якщо ви маєте якусь іншу інформацію – що в інших областях інша ситуація, ми будемо відстоювати інтереси. Думаю, що більшість депутатів знають про ці проблеми. Але ми розуміємо, що нема ресурсів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    Залучати волонтерів і приватних спонсорів слабо? Розумію ваші біди, але в країні зараз війна. Ресурси потрібні там.
  • Anonymous
    А чому директорові архіву слова не дали?? Юрку, ти де?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:00 Рятувальники застерігають від виходу на Тернопільський став 11:00 Святкова магія, казки та улюблені герої: що подивитися з дітьми в театрах і кінотеатрах Тернополя 10:05 Померла медсестра з обласної дитячої лікарні Надія Онищук 09:00 Готуємо борщ з «вушками» на Водохреще Від читача 12:52 Програма "Власна справа": з 01 січня 2026 року збільшено розмір грантів 22:00 Жителю Тернопільщини загрожує 5 років в'язниці за поширення інтимних відео колишньої дружини 21:05 Жителька Тернопільщини втратила близько 135 тисяч гривень через шахраїв 20:49 Графік відключення світла в Тернополі та області: на 3 січня будуть обмеження для промисловості та бізнесу 20:00 Майже три мільйони передбачили на охорону адмінбудинку обласної ради 19:00 Водохреще 2026: де тернополяни зможуть пірнути в ополонку та яких правил варто дотримуватися 18:15 Затримання у центрі Чорткова: що відомо 18:07 Офіційний курс долара зріс на 12 копійок 17:30 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 17:00 «Зірка надії»: у Тернополі відбудеться благодійна коляда на підтримку військових 16:25 Кусані рани та алкогольне сп'яніння: у лікарню потрапила 16-річна дівчина після святкування Нового року 16:00 Переглянуть вирок ветерану, якому присудили позбавлення волі за побиття муніципального інспектора 15:30 Уряд затвердив порядок реалізації Програми медичних гарантій на 2026 рік 15:00 Резерв+ тимчасово не працюватиме: як уникнути проблем під час перевірки 14:13 Конфлікт у центрі Тернополя. Молодиків забирала поліція (оновлене) play_circle_filled 13:58 Буданова призначать керівником Офісу Президента України. Як вам таке рішення? (опитування)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up