В області створили спілку, яка представляє інтереси учасників АТО

В Тернопільській області створили громадську спілку "Об'єднання учасників АТО Тернопілля". Метою створення організації є реалізація та захист конституційних прав учасників бойових дій.

В області створили спілку, яка представляє інтереси учасників АТО

Голова спілки  Дмитро Харчук розповів, що впродовж двох років були спроби створити такий орган на обласному рівні, який представляв би права учасників АТО.

  • Всі, хто стикався з будь-якими питаннями учасників бойових дій в будь-якій сфері має знати, що не все так добре, як про це говорять,  як про це звітують, - каже він. - І створення самих цих організацій, об’єднань в громадські спілки було б непотрібним і недоцільним, якби все було так гладко і все, що передбачено чинним законодавством, передбачено державою на сьогоднішній час виконувалося.  За два роки ми нарешті створили  офіційну законну громадську спілку, в яку по статуту ввійшло 20 представників.

Дмитро Харчук розповів, що учасники АТО  на місцях в районах створили об’єднання і обрали собі керівництво, тому  на 2017 рік кожен район має свою організацію. Ці керівники представляють інтереси учасників бойових дій. Новостворена спілка співпрацюватиме з представниками учасників АТО у районах задля забезпечення  та реалізації прав бійців.

- Не кожен керівник, я вже не говорю про простого учасника бойових дій,  знав, які має права чи куди йому звертатись, - каже голова спілки. - Тут люди зорганізувались. Кожна людина знає свій напрямок, кожна людина знає у разі якихось питань, куди  звернутись.

Спілка має свій апарат управління, який складається з відділів: юридичний блок, інформаційно-аналітичний відділ, силовий блок, гуманітарний відділ,земельний комітет та ревізійний відділ. Проте, як заявив голова об’єднання, поява такої організації не може гарантувати вирішення всіх проблем учасників бойових дій.

- Ми не є панацея, в будь-якому  випадку будуть проблемні питання. І як би того не хотіли, ми не можемо охопити всіх учасників АТО, тобто захист їх прав, але можемо обіцяти одне, що ми будемо до того йти, - каже пан Харчук. 

Представники влади заявили, що готові до співпраці з об’єднанням. 

- В нашій області сьогодні важлива подія - нарешті ми  отримали централізовану структуру, яка буде стояти в передовій у відстоюванні прав учасників АТО і буде повноправним  партнером влади у  всіх напрямках, - каже заступник голови ОДА Юрій Юрик. - Я би хотів звернутися  до вас в першу чергу  з тим,  щоб не обмежувати себе тільки  захистом соціальних прав, які є. Ваш авторитет в суспільстві настільки високий, що спільно з вами ми можемо вирішувати дуже багато як гуманітарних, так  соціально- економічних питать.

Під час брифінгу керівник Головного управління юстиції в Тернопільській області Едуард Кольцов підписав з Дмитром Харчуком меморандум про співпрацю.

  • Ні для кого не секрет, що ми були першими, хто на рівні керівника облради визнали учасниками бойових дій добровольців, - говорить Едуард Кольцов. -  Поки-що це тільки на обласному рівні, але це приємно, тому що влада Тернопільської області забезпечує ті самі пільги, права учасників АТО добровольців, що й визнаних на державному рівні. Хочу вас всіх запевнити, що Головне територіальне управління  юстиції завжди і всюди вас підтримує. Сьогодні хочемо задекларувати наші наміри і документально їх оформити.
Коментарі

Аварія за участі водія з Тернопільщини сталась у вівторок, 21 листопада, о 10:30 в селі Зелений Гай у Рівненській області....

Радник Міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол, який живе на Тернопільщині, бере під особистий контроль побиття...

Біля пам’ятника Небесній Сотні, що на Площі Героїі Євромайдану в День Гідності та Свободи 21 листопада, місцеві активісти...

Довіра клієнтів – найважливіше, що може бути в будь-якої компанії, незалежно від сфери її діяльності. Адже саме лояльні клієнти...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up