В Тернополі створили першу в державі інтерактивну історичну карту

В Тернополі створили першу в державі інтерактивну історичну карту

Від тепер для тих, хто хоче вивчити історію України чи Тернополя, познайомитись з ключовими історичними особистостями, побачити, як змінювалась територія впродовж століть та тисячоліть не потрібно сидіти в підручниках. Набагато простіше вчитись з допомогою інтерактивної карти

Запрацював освітній ресурс «Інтерактивні навчальні карти: історія становлення території України, історія Тернопільщини і міста Тернополя». Цей унікальний освітній ресурс, створений місцевою ІТ-компанією MagneticOne Municipal Technologies спільно з благодійним фондом MagneticOne.Org, став одним із небагатьох проектів, які перемогли у конкурсі «Громадський бюджет міста Тернополя 2018».

Робоча презентація відбулася 25 вересня  під час міського семінару вчителів історії та правознавства, які обговорювали тему використання інтерактивних метод для уроків історії та активізації пізнавальної діяльності школярів. Знайомитись з історією та навчатись можна за через ресурси http://tkmco.org/metodychnyy-prostir/interaktyvni-navchalni-karty та  https://magneticone.org/2472-2/

Основна ідея проекту, як пояснили ініціатори, створити зрозумілий та легкий в користуванні освітній ресурсу для широкого кола користувачів. Це новітня альтернатива книзі, яка найбільш лаконічна та легка навіть для юних користувачів. Крім того, пояснили в ІТ-компанії, карти дають можливість зекономити кошти на репетиторах і правильно спрямувати енергію дитини у віртуальному житті. Все це все зводиться до одного: сучасні технології та різноманітні можливості здобувати знання дозволяють робити це швидко і без зайвих зусиль, за допомогою тієї техніки, до якої всі вже звикли.

Відео дня

- Реалізація проекту Інтерактивні навчальні карти стала можливою завдяки спільній праці команди технічних розробників, істориків, краєзнавців та вчителів, - коментує автор проекту Володимир Подобівський. -  Надзвичайно цінною була допомога Свідерського Юрія Юрійовича, кандидата історичних наук, автора підручників з Історії України, тексами і коментарями якого власне і наповнена інтерактивна карта. Створення карти – це, певна річ, лише початок, адже попереду найважливіший етап роботи – апробація ресурсу головними експертами і користувачами карти – школярами та вчителями.

З часом, вірять в благодійноому фонді MagneticOne.Org, ресурс увійде в шкільну програму чи хоча б в факультативні заняття.

- В розвиненому світі навчання в більшій мірі давно вже інтерактивне та мультимедійне, - каже голова благодійного фонду Яна Желябіна. – Фізика, хімія, математика, біологія, історія - всі ці знання діти отримують в сприйнятній для них формі, де інформацію засвоюють із зрозумілих графіків, схем, малюнків, відео, 3D моделей. Ми ж, в Україні, до того йдемо поволі. Так, в школах є мультимедійні дошки, але їхнє використання та існуючий контент не достатні. Інтерактивна карта, яку створили – перший крок. Вона, можливо, після додаткової адаптації під шкільну програму може стати основним джерелом інформації з ноутбука, мультимедійної дошки, комп’ютера чи планшета. І учням буде набагато цікавіше і простіше, аніж з книгою.

Знайомитись з історією та навчатись можна за через ресурси http://tkmco.org/metodychnyy-prostir/interaktyvni-navchalni-karty та  https://magneticone.org/2472-2/

Нагадаємо, що ІТ-компанія MagneticOne Municipal Technologies вже не перший рік працює над впровадженням геоінформаційних систем та інтерактивних карт.  Приміром на озброєнні Тернопільської міської ради є такі розробки компанії як - Інтерактивна карта комунального майна, Карта позашкільних навчальних закладів (гуртків), туристична карта області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ігор

    а магнетікон молодець, знову успішно зістриг бабло з міського бюджета.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:25 Воєнний стан і мобілізацію в Україні продовжили ще на три місяці 11:03 Опалювальний сезон на Тернопільщині завершили в 41 громаді 10:30 Державним секретарем Міноборони став уродженець Кременця 10:05 Обставини смерті чоловіка після пожежі на Чортківщині розслідує поліція Від читача 09:03 А чому ти не п'єш? 09:30 Провокаційні листівки з пропозиціями «легкого» заробітку поширюють невідомі у Тернополі 09:00 Для кого скоротять термін базової військової підготовки 08:00 На Бережанщині будують сміттєсортувальний комплекс 22:00 Герої, що не здаються: у Тернополі ветерани й люди з інвалідністю грають у волейбол сидячи play_circle_filled photo_camera 21:00 «Такі моменти історії повинні десь залишатись»: поетеса Олена Лайко розповіла про Тернопіль, якого вже немає 20:02 Донечка радіє, що зібрали мільйони на «сталеві ноги» для татуся: захисник робить перші кроки 19:03 За скільки можна купити великодні паски у магазинах та ринку в Тернополі: порівнюємо ціни photo_camera 18:40 Автопригода на Збаразькому кільці. Рух ускладнений 18:20 Вітаємо вас вдома: після майже трьох років полону на Тернопільщину повернулися двоє Героїв photo_camera 18:11 Реабілітаційний центр RECOVERY для поранених військових відкрили в одній з лікарень Тернополя 17:30 У центрі Тернополя висадили іменні дерева за донати на ЗСУ photo_camera 17:03 Скільки коштує пальне на АЗС Тернополя: дивіться, як змінилися ціни photo_camera 16:10 Замість «єДопомоги» жінка з Тернопільщини втратила понад 70 тисяч гривень 15:40 Чому у коледжі збирають донат на ЗСУ готівкою, а не на рахунок? 15:05 Зеленський підписав закон про знижки на штрафи від ТЦК
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up