В Україні запустили електронну систему «єКоноплі»

Нову систему запускає Міністерство аграрної політики. Основна мета — вдосконалення державної аграрної політики, відновлення лідерства України з вирощування технічних конопель та зниження можливих корупційних ризиків та ризиків зловживань.
Про це повідомили у прес-службі Міністерства.
— Новий сервіс єКоноплі сприятиме розвитку цієї галузі, адже застосування промислових конопель надзвичайно широке — від легкої і харчової промисловості до целюлозно-паперової. Коноплі - це високомаржинальна нішева культура, яка має широкі можливості для переробки, — зауважив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Коноплі — для промислових цілей
Впровадження системи дозволить забезпечити публічність та відкритість ринку промислових конопель. В результаті це призведе до зростання суб’єктів, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей на внутрішніх та зовнішніх ринках. А також дасть можливість формувати об’єктивні статистичні та аналітичні дані щодо промислових конопель.
Юридичним особам, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей доступні такі модулі у системі:
- Модуль реєстрації суб'єктів господарювання у сфері промислових конопель
- Модуль реєстрації та управління земельними ділянками
- Модуль посіву та врожаю
- Модуль лабораторних досліджень
- Модуль витягів та звітності
- Інтерактивна мапа
Система єКоноплі інтегрується з державними реєстрами та системами, зокрема:
- Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР);
- Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі – ДРРП);
- Державним земельним кадастром (далі – ДЗК);
- Інформаційно-комунікаційною системою єРослинництво (Державним реєстром сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
Реєстром сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал).
Що потрібно для реєстрації
- Підготувати лише КЕП.
- Подати заявку через електронний кабінет системи єКоноплі.
Крім того, значно спрощується діяльність юридичних осіб. Раніше отримання ліцензії на виробництво промислових конопель тривало до 3 місяців. Тепер відповідно до наказу Мінагрополітики від 16 серпня 2024 року № 2692 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей», для вирощування конопель для промислових цілей достатньо зареєструватись в Реєстрі юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей і немає потреби отримувати ліцензії та квоти.
Система єКоноплі реалізована Міністерством аграрної політики та продовольства України в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки уряду Швейцарії. Також до програми долучився проєкт Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).
Реєстр було створено на базі Дія.Engine - платформи, запущеної Міністерством цифрової трансформації. Завдяки використанню цієї розробки вдалося значно зекономити час та ресурси під час роботи над реєстром.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що тернополяни можуть встановити датчик вимірювання якості повітря у себе вдома.
Читайте також:
Від 100 до 1 500 грн: за яким принципом і кому підвищили пенсії на Тернопільщині
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
ТОВ ПСБНазва дибільна, але щоб ви знали конопляна тканина має антибактеріальні властивості, тіло дихає, ноги не пітніють. Місце, де росте - збагачує землю, а не виснажує, як бавовна. Не потребує стільки хімії при вирощуванні і виготовленні, як бавовна - щоб тверда коробочка розкрилась, її обробляють хімією. Ті, хто збирає вручну - руки стирають в м'ясо. Потім бавовну на заводі хімозно вибілюють, щоб ви могли вдягнути білі труси. Бісить такий суспільний кретинизм. Вирощування технічних конопель - найкраща новина, яка тільки може бути на сьогоднішній день.
-
Grigoriy SnitsarЯлиночка
-
happy«макака +» вже було а буде «Є Макака» ?
-
VitaliyЧекаю сервіс єДно - у якому будуть всі найдебільніші ініціативи на які пішли податки.