Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ)
  • Привокзальний майдан повністю оновили. Там замінили дорожнє покриття, бруківку, освітлення. Майдан став зеленішим. З'явились і місця для відпочинку. Замінили і інженерні мережі, які проходили під площею. 
  • Минулого року на реконструкцію Привокзального майдану з державного та міського бюджету виділили 8,2 млн грн (у тому числі з державного бюджету - 7,7 млн грн). Цього року з міського бюджету на завершення робіт виділили додатково 3,7 млн грн.
  • Як виглядає площа після реконструкції - дивіться у нашому фоторепортажі.

Привокзальний майдан став зеленішим. Окрім ялинок, які росли біля вокзалу, на площі висадили 14 дерев. В центрі майдану росте п'ять червонолистих кленів. Вони починають так звану «Червону туристичну лінію», яка веде до парку ім. Тараса Шевченка. Деревця вже пустили молоді листки.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №1 на сайті 20minut.ua

Окрім дерев на площі облаштували газон та висадили 20 кущів самшиту. Вони у вигляді куль. Всі рослини прижилися.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №2 на сайті 20minut.ua

Парковочних місць стало більше. Рух транспорту змінили. Для людей з інвалідністю є сім паркувальних місць. Вони розташовані в різних місцях парковки.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №3 на сайті 20minut.ua

Окрім місць для людей з особливими потребами, на парковці є три місця для туристичних автобусів. Вже є дорожні знаки та відповідна розмітка. Однак дехто, попри те, що залізниця не працює і місць є багато, ставить легківки на місця для автобусів.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №4 на сайті 20minut.ua

Неподалік вокзалу тепер є вуличні меблі – лавки. Загалом їх встановили вісім. Шість лавок біля «Укрпошти», ще дві – на протилежній частині площі.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №5 на сайті 20minut.ua

Біля вокзалу поклали нову бруківку та замінили асфальтове покриття.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №6 на сайті 20minut.ua

До головного входу вокзалу від вулиці Чорновола тягнеться підсвітка. Вона вказує на пішохідну зону.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №7 на сайті 20minut.ua

На майдані стало значно більше ліхтарів. На деяких з них є написи «Тернопіль» з підсвідкою.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №8 на сайті 20minut.ua

Гостей міста зустрічає знак «Молодіжна столиця України Тернопіль». Він розташований навпроти входу у вокзал.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №9 на сайті 20minut.ua

Дорожні знаки повністю оновили. Не забули і за розмітку.

Біля вокзалу встановили нові світлофори.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №10 на сайті 20minut.ua

Від вулиці Чорновола до будівлі вокзалу веде широка пішохідна зона та велодоріжка.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №11 на сайті 20minut.ua

Привокзальний вокзал виглядає порожнім через карантин. Дехто проходить через площу, а хтось гуляє з домашніми тваринами.

Велодоріжка, газон та нове освітлення: як виглядає оновлений Привокзальний майдан (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото №12 на сайті 20minut.ua

А як вам оновлений Привокзальний майдан? Пишіть у коментарях!

Опитування

Чи подобається вам оновлений привокзальний майдан?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Igor Dziubin
    "Припінду" справа потрібно прибирати, інакше виходить неповноцінна привокзальна площа. Навіть розгорнуте фото зробити нереально ☹️
  • ібупрофен
    виглядає гарно. але є одне запитання: система відведення дощових стоків є?
  • Коля
    Хто ходить на вокзал щоб з дітьми погуляти? Може приходить щоб помилуватись привокзальним майданом? Може приходить на вихідні відпочити? А може приїзжає довкола вокзалу на велику покататись? Ніхто! тому ця куча пішоходної зони нафіг нікому не потрібна, а багато, дуже багато парковки яка реально потрібна людям немає - знову зробили знову для себе, щоб було вигідно для себе, а не для людей
    гср reply Коля
    На вокзалі люди приїжджають і від"їжджають, тому там все має бути зроблено для максимальної зручності та безпечності максимальної кількості машин та та максимальної кількості пасажирів. А збільшення пішохідних зон за рахунок автомобільних виглядає недоцільним, і в майбутньому принесе купу проблем. Дійсно привокзальна площа - це ж не місце для прогулянок з дітьми та катання на ровері.
    Ігор reply Коля
    Достатньо там місця для стоянки\посадки. Там колись платна стоянка ще поміщалася і всім місця хватало.
  • Денис Хілініч
    бачив то все в живу, виглядає гарно! але от як там транспорт буде їхати, самі таксисти ще не знають даже :) викликав таксі в четвер до залізничного, сказали, вийдіть до зупинки на Б.Хмельницького :) а так, порівняно з тією совдепією, що було, дуже гарно, щеб написи на вокзалі всі змінили чи поновили, булоб взагалі супер !

keyboard_arrow_up