"Весь під'їзд сміття несе на мій поверх": на Тарнавського не заварені сміттєпроводи і не всі мешканці цього хочуть

"Весь під'їзд сміття несе на мій поверх": на Тарнавського не заварені сміттєпроводи і не всі мешканці цього хочуть
 • У будинку на Тарнавського, 5 станом на 17 червня не заварені сміттєпроводи, а контейнерним майданчиком і не пахне.
 • У приватному підприємстві, що обслуговує будинок, кажуть, що люди не можуть дійти згоди, де його встановити.
 • На якому етапі зараз процес облаштування контейнерних майданчиків у Тернополі, дізнавалась журналістка "20 хвилин".
   

Тернополянка Галина Середа живе на 4-му поверсі другого під’їзду будинку на вул. Тарнавського,5. Станом на 17 червня тут не заварені сміттєпроводи і немає контейнерного майданчика. А в під’їзді жінки, за її словами, на інших поверхах сусіди поробили комірчини, і сміття усі несуть у сміттєпровід на її поверсі. 

- Ця історія почалася ще в лютому 2018-го року, - каже пані Галина. - Я ходила в ЖЕК. Мене там облаяли. Багато сказали і звинуватили в тому, що я хочу комірчину теж. Ще у 2018-му я зібрала підписи мешканців мого під’їзду, і ніхто не був проти заварювання сміттєпроводу.  
Жінка каже, що зверталися до керівництва управління ЖКГ, і там їй обіцяли, що буде закон, і згідно з ним, заварюватимуть сміттєпровіди та облаштують контейнерні майданчики для сортування сміття. 

Для закриття сміттєпроводів дали пів року, і 1 червня вони всі мали бути заварені, -  продовжує жінка. - Але у нашому будинку цього так і не зробили. І я не бачу, щоб хтось це питання вирішував. Влада нічого не робить.

1 червня - умовна дата

Спершу у міській раді і справді говорили, що усі питання з облаштуванням контейнерних майданчиків для сортування сміття мають вирішити до 1 червня. Займатися цим мали обслуговуючі підприємства , на балансі яких перебувають будинки. 

Як повідомили у відділі благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, виконання робіт до першого червня - це умовний термін, але фактично всі обслуговуючі підприємства впоралися з облаштуванням майданчиків. Говорять про те, що зараз виконано 90% робіт зі встановлення конструкцій для збору твердих побутових відходів у будинках, які обслуговують приватні підприємства. Суттєво перешкоджала їх облаштуванню погода, в окремих випадках - брак коштів через заборгованість мешканців. Непоодинокі випадки, коли не можуть дійти згоди самі жителі багатоповерхівки щодо місця розташування конструкції.

Мешканці не можуть дійти згоди

Такий випадок якраз і в будинку на Тарнавського, 5, як кажуть в ТОВ “Коменерго Тернопіль”. 

- Сміттєпроводи не заварені у будинку на Тарнавського,5, бо немає контейнерного майданчика, - каже начальник дільниці ТОВ “Коменерго Тернопіль” Василь Ракуш. - Є вказівка, щоб заварювати сміттєпроводи тільки тоді, коли є майданчик. А його немає, бо мешканці не можуть дійти згоди – у дворі дуже багато авто. При дорозі люди не хочуть, бо далеко носити. Не домовилися. 

Кажуть, що майданчик хотіли облаштувати при в’їзді у двір, там поставили контейнери, але мешканці будинку №3 почали обурюватися, що не хочуть під своїми вікнами сміття. 

У приватному підприємстві кажуть, що це питання обговорюватимуть на чергових зборах, їх підприємство організує, коли будуть й інші питання для розгляду. Але ініціювати збори можуть і самі мешканці, головне, -  щоб вони дійшли спільного рішення щодо місця облаштування контейнерного майданчику. 

Про відсутність згоди між мешканцями говорить і депутат округу №36 Андрій Ткаченко.

- Були збори, це питання піднімається постійно, бо там і ремонт був, ще треба доробити багато, - каже депутат. - Проблема і з ЖЕКом (приватним підприємством), якщо чесно. Бо вони повільно реагують. Щодо сміття, то це все і підприємство має організувати, а не тільки люди. Визначити місце для майданчика там тяжко, бо територія обмежена. Але в будь-якому випадку, де б не поставити майданчик, то комусь сміття все одно заважатиме. 

Депутат каже, що в цій ситуації складно вгодити мешканцям усіх п’яти під’їздів, але людям  слід дійти компромісу.  

Був проти сусідній будинок

Журналістка “20 хвилин” запитала думку й інших мешканців будинку на Тарнавського, 5. 
Біля будинку 13 червня зустріла двох чоловіків: один мешканець 5-ого під’їзду, інший - 3-ого. Кажуть, що не проти заварювання сміттєпроводів та облаштування контейнерного майданчика, але питання в тому, де його поставити.

- Тут як проводять збори, то приходить дві-три людини, які ж це збори? - каже мешканець 3-ого під’їзду. - У моєму під’їзді сміттєпровід не заварений. Чесно, не знаю позицію всіх людей з під’їзду щодо майданчику. Але я б хотів його, бо приходить літо і сміття те смердить. 

Мешканець 5-ого під’їзду пан Сергій каже, що раніше смітники і справді поставили при в’їзді у двір, але мешканці будинку №3 були проти. 

- Поставиш в інше місце, будуть проти інші мешканці, - каже чоловік. - Знизу (показує за межі парковки - прим.ред) – дитячий майданчик. Забрати місце з парковки - люди не дадуть, у нас тут автомобілів 30. Можна ще зробити за будинком, поруч із контейнерним майданчиком сусіднього будинку.

Хочу - не хочу

Мешканка 1-ого поверху 4-ого під’їзду пані Світлана спершу говорила про бездіяльність депутатів, що людям обіцяли облаштувати майданчик.

- При в’їзді у двір, може, і ставили якийсь бак, але я розумію мешканців 3-го будинку, бо я теж би була проти, якби під вікнами поставили відкриті сміттєві контейнери, - каже пані Світлана. - Якби його обгородили, закрили, то інша справа. Але облаштувати контейнерний майданчик треба, бо це жахіття.

Мешканець 1-го під’їзду каже, що в жодних обговореннях участі не брав і не чув про це нічого. А сам він проти контейнерного майданчика. Каже, якщо його і зробити закритим, то сморід все одно буде чути у всьому дворі.

- На лавках у дворі всидіти влітку нереально, бо страшний сморід від смітників, - каже чоловік. - А коли сміттєвоз забирає сміття, то на асфальті плями лишаються. 

До слова,  ми перевірили, чи вільний доступ до сміттєпроводів у під’їздах: на більшості поверхах, де вдалося побувати журналістці, комірчини на колодках. Біля деяких під’їздів стоять сміттєві контейнери та сітки для пластику, у які, до речі, кидають усе підряд. Деякі контейнери сховані. 

“20 хвилин” і надалі відстежуватиме ситуацію із сортуванням сміття та облаштування контейнерних майданчиків у Тернополі. 
 

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (8)
 • Андрій

  Які майданчики?! Шо за брєд?!! Та воно буде смердіти нереально! 36 років всіх влаштовував сміттєпровод, а на 37-мому перестав влаштовувати! Людям зручно викидати сміття в нього, а не за 50 метрів на вулиці. Просто треба зробити дві речі - забезпечити доступ на всіх парних поверхах і всюди зробити нормальні щільні дверцята! Весь сморід вилітатиме трубою на дах.  Всьо! Є ше в наших людей така штука - якшо треба буде носити сміття на двір - воно перед тим виставляється на загальний коридор і там може днями смердіти поки хтось винесе!.. (ми вже таке пробували коли робився ремонт двору).
 • Volyanska Nataliya

  A для чого заварювати сміттєпрохід?

  Алла Крепич reply Volyanska Nataliya

  Larissa Sunenka а там, як було 2 баки, так і є - для пластику і для решти сміття. нічого нового. але сморід тепер не біля під'їздів, а у дворі)

  Larissa Sunenka reply Volyanska Nataliya

  Volyanska Nataliya для того ,щоб був облаштований майданчик з баками для сортування відходів.

  Volyanska Nataliya reply Volyanska Nataliya

  То вже чисто подуріли і місто руйнують хто як хоче.

  Світлана Мигдаль reply Volyanska Nataliya

  Volyanska Nataliya щоб на вулиці гарно смерділо!!!
 • Світлана Мигдаль

  Якби вчасно прибирали сміття,то і смороду б не було.
  А комірчини не мають бути на поверхах замість відкритих ходів, це безпека насамперед.
  А Коменерго зовсім не справляється зі своїми обов'язками, уже другий рік не можуть привезти в порядок двір!!! Повна бездіяльність!!!!
 • David Starr

  То хай та тьотя теж зробить собі там комірчину або попросить знайомого заварити сміттєпровід, там роботи на пару хвилин. А там, дивись і компроміс знайдеться. Плюс що означає "треба місце під парковку"? Їх ніхто не купив, це спільна власність, хай проголосують мешканці, та й усе.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:02 Як з користю для здоров’я готувати овочі та фрукти на зиму 20:01 «Через вісім років відчувала рухи дитини, яка не народилась»: психолог про те, чому жінки йдуть на аборт photo_camera stars 19:03 В одних – чистота, в інших – можна задихнутися. Ось такі громадські вбиральні у місті (РЕПОРТАЖ) photo_camera stars 18:00 Без світла залишаться шість вулиць Тернополя: перевірте, чи є ваш будинок у списку Від читача 16:40 30% цементобетонних доріг за 20 років: як бізнес та влада планують «зшити Україну» за допомогою бетонних доріг 17:11 П’яна ДТП у Заліщиках: судили водія, який утік за кордон – його шукали майже 5 років 16:38 У Тернополі рятували чоловіка, який потрапив під поїзд (ВІДЕО) 16:01 Вибухівки, набої та ножі: у "колекціонера" зі Зборівщини знайшли арсенал зброї 15:30 В Бучацькому районі смертельна ДТП: бус покотився і задавив 86-річного дідуся 15:09 На Кременеччині під колеса іномарки потрапив пішохід 14:45 У парку "Топільче" запрацює фонтан. Комунальники проводять очищення 14:03 Захворюваність росте, є новий спалах інфекції: чи чекати у Тернополі повернення «червоної зони» 13:29 Після дзвінка з невідомого номера у тернополянки з рахунку пропали 100 тисяч гривень 12:50 У Заліщиках під виглядом очищення Дністра видобували піщану суміш. Як і кого покарають за це? stars 12:13 Серійний злодій обікрав чоловіка на залізничному вокзалі. Як не стати жертвою кишенькара 11:46 "Громадський бюджет 2020": скільки проєктів вже реалізовано та де ще ведуться роботи 11:14 Список країн після повернення з яких не потрібно йти на самоізоляцію та робити тест 10:47 У Тернополі помер знаний професор 10:15 Біля Геріатричного центру в Петрикові купа людей і поліції - там спалах коронавірусу. Наразі 24 хворих play_circle_filled 10:12 Коронавірус і карантин станом на 11 серпня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up