Тернополянка Галина Середа живе на 4-му поверсі другого під’їзду будинку на вул. Тарнавського,5. Станом на 17 червня тут не заварені сміттєпроводи і немає контейнерного майданчика. А в під’їзді жінки, за її словами, на інших поверхах сусіди поробили комірчини, і сміття усі несуть у сміттєпровід на її поверсі.
- Ця історія почалася ще в лютому 2018-го року, - каже пані Галина. - Я ходила в ЖЕК. Мене там облаяли. Багато сказали і звинуватили в тому, що я хочу комірчину теж. Ще у 2018-му я зібрала підписи мешканців мого під’їзду, і ніхто не був проти заварювання сміттєпроводу.
Жінка каже, що зверталися до керівництва управління ЖКГ, і там їй обіцяли, що буде закон, і згідно з ним, заварюватимуть сміттєпровіди та облаштують контейнерні майданчики для сортування сміття.
Для закриття сміттєпроводів дали пів року, і 1 червня вони всі мали бути заварені, - продовжує жінка. - Але у нашому будинку цього так і не зробили. І я не бачу, щоб хтось це питання вирішував. Влада нічого не робить.
Спершу у міській раді і справді говорили, що усі питання з облаштуванням контейнерних майданчиків для сортування сміття мають вирішити до 1 червня. Займатися цим мали обслуговуючі підприємства , на балансі яких перебувають будинки.
Як повідомили у відділі благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, виконання робіт до першого червня - це умовний термін, але фактично всі обслуговуючі підприємства впоралися з облаштуванням майданчиків. Говорять про те, що зараз виконано 90% робіт зі встановлення конструкцій для збору твердих побутових відходів у будинках, які обслуговують приватні підприємства. Суттєво перешкоджала їх облаштуванню погода, в окремих випадках - брак коштів через заборгованість мешканців. Непоодинокі випадки, коли не можуть дійти згоди самі жителі багатоповерхівки щодо місця розташування конструкції.
Такий випадок якраз і в будинку на Тарнавського, 5, як кажуть в ТОВ “Коменерго Тернопіль”.
- Сміттєпроводи не заварені у будинку на Тарнавського,5, бо немає контейнерного майданчика, - каже начальник дільниці ТОВ “Коменерго Тернопіль” Василь Ракуш. - Є вказівка, щоб заварювати сміттєпроводи тільки тоді, коли є майданчик. А його немає, бо мешканці не можуть дійти згоди – у дворі дуже багато авто. При дорозі люди не хочуть, бо далеко носити. Не домовилися.
Кажуть, що майданчик хотіли облаштувати при в’їзді у двір, там поставили контейнери, але мешканці будинку №3 почали обурюватися, що не хочуть під своїми вікнами сміття.
У приватному підприємстві кажуть, що це питання обговорюватимуть на чергових зборах, їх підприємство організує, коли будуть й інші питання для розгляду. Але ініціювати збори можуть і самі мешканці, головне, - щоб вони дійшли спільного рішення щодо місця облаштування контейнерного майданчику.
Про відсутність згоди між мешканцями говорить і депутат округу №36 Андрій Ткаченко.
- Були збори, це питання піднімається постійно, бо там і ремонт був, ще треба доробити багато, - каже депутат. - Проблема і з ЖЕКом (приватним підприємством), якщо чесно. Бо вони повільно реагують. Щодо сміття, то це все і підприємство має організувати, а не тільки люди. Визначити місце для майданчика там тяжко, бо територія обмежена. Але в будь-якому випадку, де б не поставити майданчик, то комусь сміття все одно заважатиме.
Депутат каже, що в цій ситуації складно вгодити мешканцям усіх п’яти під’їздів, але людям слід дійти компромісу.
Журналістка “20 хвилин” запитала думку й інших мешканців будинку на Тарнавського, 5.
Біля будинку 13 червня зустріла двох чоловіків: один мешканець 5-ого під’їзду, інший - 3-ого. Кажуть, що не проти заварювання сміттєпроводів та облаштування контейнерного майданчика, але питання в тому, де його поставити.
- Тут як проводять збори, то приходить дві-три людини, які ж це збори? - каже мешканець 3-ого під’їзду. - У моєму під’їзді сміттєпровід не заварений. Чесно, не знаю позицію всіх людей з під’їзду щодо майданчику. Але я б хотів його, бо приходить літо і сміття те смердить.
Мешканець 5-ого під’їзду пан Сергій каже, що раніше смітники і справді поставили при в’їзді у двір, але мешканці будинку №3 були проти.
- Поставиш в інше місце, будуть проти інші мешканці, - каже чоловік. - Знизу (показує за межі парковки - прим.ред) – дитячий майданчик. Забрати місце з парковки - люди не дадуть, у нас тут автомобілів 30. Можна ще зробити за будинком, поруч із контейнерним майданчиком сусіднього будинку.
Мешканка 1-ого поверху 4-ого під’їзду пані Світлана спершу говорила про бездіяльність депутатів, що людям обіцяли облаштувати майданчик.
- При в’їзді у двір, може, і ставили якийсь бак, але я розумію мешканців 3-го будинку, бо я теж би була проти, якби під вікнами поставили відкриті сміттєві контейнери, - каже пані Світлана. - Якби його обгородили, закрили, то інша справа. Але облаштувати контейнерний майданчик треба, бо це жахіття.
Мешканець 1-го під’їзду каже, що в жодних обговореннях участі не брав і не чув про це нічого. А сам він проти контейнерного майданчика. Каже, якщо його і зробити закритим, то сморід все одно буде чути у всьому дворі.
- На лавках у дворі всидіти влітку нереально, бо страшний сморід від смітників, - каже чоловік. - А коли сміттєвоз забирає сміття, то на асфальті плями лишаються.
До слова, ми перевірили, чи вільний доступ до сміттєпроводів у під’їздах: на більшості поверхах, де вдалося побувати журналістці, комірчини на колодках. Біля деяких під’їздів стоять сміттєві контейнери та сітки для пластику, у які, до речі, кидають усе підряд. Деякі контейнери сховані.
“20 хвилин” і надалі відстежуватиме ситуацію із сортуванням сміття та облаштування контейнерних майданчиків у Тернополі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
А комірчини не мають бути на поверхах замість відкритих ходів, це безпека насамперед.
А Коменерго зовсім не справляється зі своїми обов'язками, уже другий рік не можуть привезти в порядок двір!!! Повна бездіяльність!!!!