Міністр Степанов вже заявив, що поширена інформація про заборону продажу певних товарів – фейк. Що ж насправді буде дозволено та заборонено з 8 січня? Чи підтримає Тернопіль локдаун і чи штрафуватиме поліція порушників?
Жорсткий карантин запроваджує Кабінет міністрів по всій Україні на 17 днів — від 8 до 24 січня 2021 року включно. Все для того, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня. Відповідне рішення ухвалив уряд із доопрацюванням в один день.
Громадський транспорт
Робота транспорту не зупинятиметься. Громадському транспорту міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення дозволять працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони. Тобто, перевозити пасажирів у межах кількості сидячих місць.
Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Перед авіаподорожами за кордон потрібно перевірити, які обмеження є у країнах, куди ви плануєте їхати.
Ще на початку осені тернопільські підприємці виступали проти заборони роботи їхніх закладів та торгових точок. І погрожували акціями протестів - читайте детальніше "Вставляють кілок в спину": місцеві підприємці готові до масових протестів
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що інформація про заборону продажу деяких непродовольчих товарів під час локдауну не відповідає дійсності.
Про це пан Степанов заявив під час брифінгу 5 січня.
При цьому Степанов так і не відповів на претензії бізнесу про те, що під час січневого локдауну супермаркетам доведеться закривати окремі відділи або не дозволяти реалізацію на касі таких товарів повсякденного вжитку, як інструменти, одяг, преса, книги, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.
Перелік товарів, якими дозволено буде торгувати під час локдауну:
Товари, які не можна буде придбати:
Міністр додав, що було також питання щодо побутової хімії. Але його розглянуть і уточнять деякі моменти на найближчому засіданні Кабміну, яке заплановано на 5 січня.
За словами Степанова, коли уряд складав перелік товарів, які не можна буде придбати, то виходив з того, що карантинні обмеження триватимуть в Україні лише 16 днів.
Про посилені карантинні обмеження, які розпочнуть діяти в Україні від 8 до 24 січня, повідомили і на офіційному сайті Тернопільської облдержадміністрації. Посилаються при цьому на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і що це рішення Уряд ухвалив за результатами обговорень з представниками бізнесу, місцевою владою та епідеміологами.
Тернопільські підприємці переконані, що закривати заклади не варто, адже це призведе до краху малого та середнього бізнесу та економіки. Детальніше читайте «Не робіть пародії»: підприємці Тернополя про чергову «червону зону» та як вона вплинула на їх бізнес
Зазвичай Тернопільська міськрада, м’яко кажучи, ігнорувала кольорові коронавірусні зони та обмеження, які діяли в них. Чи дозволять зараз працювати і кому, зокрема, нас цікавили крамниці, які зараз "під забороною", ринки, чи після канікул навчатимуться діти у школах чи дистанційно – ці питання ми адресували до пресслужби міськради.
Речниця міськради Мар’яна Зварич запевнила, що все стане зрозумілим завтра, 6 січня.
У поліції поки що теж не говорять, кого каратимуть і як за порушення правил локдауну. Але нагадують, що з 19 грудня 2020 року почали діяти нові обмежувальні протиепідемічні заходи під час проведення релігійних заходів. Храми та інші приміщення, пристосовані під молитовні потреби, можуть функціонувати, якщо під час релігійних заходів забезпечується дистанція між присутніми у 1,5 метри. Така вимога стосується релігійних заходів і у приміщеннях, і на відкритому повітрі, адже одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення – це по факту дистанція між присутніми орієнтовно у 1,5 метри.
Не забувати про правила карантину, уникати скупчення людей, використовувати засоби індивідуального захисту – з такими рекомендаціями звертаються правоохоронці до жителів області.
Загалом з початку дії карантину поліцейські області склали 2607 адмінпротоколів за статтею 44-3 КУпАП — порушення правил щодо карантину людей. Найбільше на власників закладів громадського харчування, магазинів, продавців торгових закладів, перевізників та водіїв автобусів.
Із запровадженням маскового режиму, з 21 листопада 2020 року, правоохоронці винесли 3031 адмінпостанову щодо осіб, котрі нехтували засобами індивідуального захисту в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті. На порушників накладено штраф від 170 до 255 гривень.
Читайте також «Ми здорові і працюємо далі»: позитивні підсумки року від тернопільських підприємців
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер