Виконком має повторно розглянути петицію щодо заборони забудови території біля ставу — рішення суду

Виконком має повторно розглянути петицію щодо заборони забудови території біля ставу — рішення суду

Апеляційний суд розглянув скаргу виконавчого комітету міської ради у справі щодо петиції «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18». Рішення суду першої інстанції залишили без змін.

Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду щодо петиції «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18» — залишили без змін. Так постановив Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові на скаргу виконавчого комітету міської ради.

Нагадаємо, до суду звернувся керівник громадської організації «Об'єднання наше майбутнє» Віталій Чубатий. Він просив визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету міської ради щодо розгляду петиції «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18», зобов`язати повторно розглянути петицію та прийняти відповідне рішення в частині вимог:

  • забезпечити збереження та розвиток спортивних зон, зокрема тенісних кортів та футбольного майданчика, для широкого доступу громадян.
  • відновити спортивні майданчики, що вже є на даній території, але наразі перебувають у занедбаному стані.
  • провести громадські слухання щодо подальшого використання даної території.

Суд першої інстанції задовольнив позов частково: визнав протиправною бездіяльність виконавчого комітету щодо розгляду петиції, зобов`язав розглянути її повторно та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.

Відео дня

Виконавчий комітет міської ради не погодився і подав апеляцію, зазначивши, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права. Але апеляційний суд залишив скаргу без задоволення.

Про що петиція

Нагадаємо, 11 жовтня 2024 року голова громадської організації «Об`єднання наше майбутнє» оприлюднив петицію «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18». Вона набрала необхідні 300 голосів.

У петиції зазначали наступні вимоги:

1. Накласти вето, на будь які рішення, що стосуються передачі чи поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049 на вул. Білецька,18 під житлову та громадську забудову.

2. Не змінювати цільове призначення даної території, зберегти як рекреаційної зони для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту, спортивних і відпочинкових об'єктів для туристичних цілей.

3. Забезпечити збереження та розвиток спортивних зон, зокрема тенісних кортів та футбольного майданчика, для широкого доступу громадян.

4. Відновити спортивні майданчики, що вже є на даній території, але наразі перебувають у занедбаному стані.

5. Провести громадські слухання щодо подальшого використання даної території, з урахуванням екологічної та соціальної важливості цієї рекреаційної зони до 31 грудня 2024 року.

Скірншот із петиції

Після того, як вимога мешканців набрала необхідну кількість голосів, виконавчий комітету її розглянув і вирішив:

«петицію взяти до відома та заборонити зміну цільового призначення даної земельної ділянки і діяти у відповідності до містобудівної документації з дотриманням державних будівельних норм, правил та стандартів».

Цю відповідь і оскаржив у суді Віталій Чубатий. Наразі очікуємо, аби виконком повторно розглянув петицію відповідно до рішення суду.

 

Читайте також:

Проти забудови спортивних зон збирали підписи у парку Шевченка

Відповідь виконкому щодо петиції про заборону забудови ділянки біля Тернопільського ставу розглянув суд

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Леся Костюк
    Це виконавчий комітет міської ради подав апеляцію !!!??? Це ж які іони корумповані, що не бояться ще в суд подавати. А може їх пора судити і садити!?
  • Наталія Полтавець
    😳
  • Михайло Королішин
    Клас. Через суди зобов'язують міськраду НЕ забудовувати парки. Просто клас
    Андрій Цимбал reply Михайло Королішин
    Михайло Королішин сюрреалізм Коел стоїть в черзі купити ідею

keyboard_arrow_up