Війна продовжується? Нові подробиці судової тяганини довкола районної лікарні

Війна продовжується? Нові подробиці судової тяганини довкола районної лікарні
 • Судові баталії довкола Тернопільської районної лікарні розгорнулись. Міська рада Тернополя хоче отримати у комунальну власність приміщення лікарні, однак медпрацівники та інші громади виступили проти.
 • Що нового у справі? Розповідаємо. 

Медики лікарні неодноразово пікетували суд. Вони не хочуть, щоб райлікарню передали до комунальної власності Тернопільської громади. Однак представники міської влади запевняють – відповідно до Закону, приміщення мали б передати Тернополю, адже вони знаходиться на території громади.

Чому суперечка?

Депутати Тернопільської райради 17 листопада 2020 року прийняли рішення, за яким майно районної лікарні розділили між шістьма громадами колишнього Тернопільського району  – Білівська, Великоберезовицька, Байковецька, Великогаївська, Підгороднянська і Великобірківська. Обранці виходили з того,  що закон №1009, який визначає порядок передачі майна районів до об’єднаних територіальних громад, зобов’язує їх до 1 липня 2021 року передати майно ліквідованого району у комунальну власність тих громад, на території яких вони знаходяться. Ще одним рішенням районні депутати затвердили статут райлікарні в новій редакції, яким було змінено власника нерухомого майна на шість співвласників.

Тернопільська міська рада оскаржила листопадове рішення Тернопільської райради в Господарському суді області. Вона вимагала визнати його незаконним та скасувати. Натомість – визнати право отримати в комунальну власність Тернопільської міської громади об’єкти нерухомого майна, які знаходяться в межах Тернополя, оскільки приміщення перебуває на території міста.

Серед них – адмінкорпус райлікарні, стаціонарний корпус, поліклініка, гараж, овочесховище в самому в центрі Тернополя, що на вулиці. Острозького, 9.

24 лютого депутати райради прийняли рішення передати комунальне майно Тернопільської районної лікарні – основні засоби та товарно-матеріальні цінності із спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Тернопільського району до комунальної власності Великобірківської селищної територіальної громади.

Суд міська рада програла

У травні Господарський суд Тернопільської області задовольнив позов міської ради.

– Тернопільска міська рада вважала, що майно лікарні повинно перейти до власності Тернопільської громади, оскільки приміщення розташовані на території міста, – адвокат, який представляє інтереси Великобірківської селищної ради Михайло Самуляк. – Тому вони звернулися до тернопільского обласного господарського суду про визнання незаконним та скасування рішення районної ради щодо лікарні та визнання за міською територіальною громадою право на отримання в комунальну власність майна районної лікарні. Рішенням господарського суду 12 травня цей позов задовольнили частково і скасували рішення районної ради.

Однак 18 жовтня Західний апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції.

– Великобірківська та Великогаївська селищна рада звернулись з апеляційною скаргою до Західного апеляційного господарського суду, – продовжує адвокат. – Відбулось засідання і суд задовільнив ці скарги повністю. Рішення суду першої інстанції скасували і в позові міської ради відмовили. Тобто рішення районної ради чинне. Приміщення передані територіальним громадам, які знаходяться навколо міста Тернопіль. А саме – Білівська, Великоберезовицька, Байковецька, Великогаївська, Підгороднянська і Великобірківська.

Однак, як нам стало відомо, міська рада Тернополя подала касацію до Верховного суду України. Це останній шанс відсудити приміщення.

– Наразі мені відомо, що міська рада подала касацію до Верховного суду, – каже адвокат. – Однак Верховний суд не так часто відкриває касаційні провадження. Тому це не так просто. Ще невідомо, чи будуть розглядати цю справу. Тож будемо бачити згодом, як розвиватимуться події.

Простіше кажучи – міська рада подала касацію, однак суд може її відхилити. Тоді рішення Західного апеляційного господарського суду переглядати не будуть. Наразі воно залишається в силі.

У міськраді відмовчуються

Одразу після засідання Західного апеляційного господарського суду журналіст «20 хвилин» звернувся до міської ради з запитанням, про їх подальші дії. Однак нам лише порадили написати інформаційний запит, щоб отримати відповіді на наші питання, що ми і зробили.

У запиті на ім’я міського голови ми поставили кілька важливих питань. Чи буде міська рада подавати касацію? Чим мотивують необхідність передачі майна саме Тернопільській громаді? Чи фінансували з міського бюджету райлікарню? Чи є доцільність в ще одному медзакладі на балансі міста та чи будуть продовжувати спроби отримати у комунальну власність майно лікарні.

Однак ми не отримали відповіді на жодне з поставлених запитань. У міській раді посилаються на те, що не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію.

– Підняті Вами у запиті питання не регулюються Законом України «Про доступ до публічної інформації». Даний закон, не поширюється на відносини у сфері звернень щодо надання юридичних консультацій, проведення аналізу правових норм стосовно передачі об’єктів комунальної власності та подальшого їх функціонування та фінансування. Враховуючи вищенаведене, правових підстав для задоволення запиту немає, – йдеться у відповіді.

Що кажуть у районній раді

Ми також звернулися з запитом до районної ради. Там нам надали відповідь на запитання та пояснили свою позицію. Там кажуть – рішення розподілити райлікарню між шістьма громадами прийняли депутати попереднього скликання.

– Тернопільська районна рада вважає розподіл майна Тернопільської центральної районної лікарні між шістьма громадами колишнього Тернопільського району не правильним, – йдеться у відповіді. – Оскільки такий розподіл між громадами є не ефективним та не сприяє раціональному адмініструванню такої важливої установи. Рішення Тернопільської районної ради VII скликання про розподіл між громадами призвело до значного зростання соціальної напруги у складний час пандемії. Слід зазначити, що найбільш найбільш ефективний спосіб управління майновим комплексом Тернопільської центральної районної лікарні, можливий лише одним власником з достатніми бюджетними надходженнями. Проте наголошуємо, що правову оцінку правильності і правомірності рішення про розподіл майна лікарні між шістьма громадами колишнього Тернопільського району буде дано судом, оскільки це питання є предметом розгляду у судовому процесі.

Коштів на фінансування лікарні у районному бюджеті немає. Чому ж її не передали Тернопільській громаді?

– Оскільки з початку 2021 року в межах бюджетного розподілу Тернопільська районна рада не може здійснювати фінансування закладів охорони здоров’я, було проведено ряд консультацій між усіма зацікавленими громадянами, – пояснюють у відповіді на запит. – За результатами яких, Тернопільською районною радою було прийнято рішення ввести в склад засновника лікарні Великобірківську селищну раду та вивести зі складу засновника Тернопільську районну раду, виходячи з того факту,  що Тернопільська центральна районна лікарня, як юридична особа, була зареєстрована саме у селищі Великі Бірки, а також з метою повноцінного функціонування, збереження приміщень закладу та усіх робочих місць.

До слова, в районній раді повідомили, що лікарню не фінансували з міського бюджету Тернополя.

Також нам повідомили, що голова районної ради Віктор Козорог проводив зустрічі з головами зацікавлених громад. Однак наголошують, що відповідно до рішення Господарського суду Тернопільської області районна рада не може вчиняти будь–яких дій щодо майна центральної лікарні.

Журналісти «20 хвилин» продовжують стежити за ситуацією. Більше – згодом.

А як вважаєте ви, чи доцільно передавати лікарню у комунальну власність Тернопільської громади? Пишіть свою думку!

Коментарі (5)
 • Olga Boyko

  На мою думку, якщо є гарант фінансового забезпечення райлікарні - то ні!

  Але що означає " передають шістьом громадам"

  Як буде вестись робота лікарні.Недурно говориться" у кількох няньок дитина без ока"
 • Дарія Качунь

  Ні!
 • Оля Раківська

  Ні
 • Nadiya Ksenych

  Ні

21:02 Дощі та любов: які три знаки Зодіаку поринуть в кохання цієї осені 20:32 Війна забирає найкращих… В боях на Херсонщині загинув тернополянин Віталій Стадник 20:00 Сам просився в армію і на передову! Історія тернопільського артилериста 19:09 Як бути здоровим дітям епохи гаджетів? Радить ортопед Іван Пригара photo_camera Від читача 15:01 На Тернопільщині шукають роботу 267 вчителів 18:08 В Українському домі відбудуться сімейні заходи з нагоди офіційного відкриття «ТатоHub» у Тернополі (ПРОГРАМА СВЯТА) 17:36 Тернопільські молодята передали на потреби Збройних сил зібрані на весіллі кошти 17:03 Низький уклін тобі, наш захиснику… Тернопільщина прощається з Іваном Мозговим 16:00 Як тернополяни захищають організм від вірусів і що радять медики (ОПИТУВАННЯ) 15:19 В Україну доставили 4 тисячі доз вакцини проти сказу 14:41 На вулиці Подільській повністю перекриють рух транспорту: схема організації дорожнього руху 14:01 Серце рветься на шматки… Тернопільщина прощається з Віталієм Веклічем 13:32 6 жовтня у Тернополі відкриють Гуманітарний хаб для переселенців з Луганщини 13:00 Перелом, струс мозку і численні травми: у Чорткові п'яний водій збив 17-річну студентку на пішохідному переході 12:20 Ніколи не ховався від труднощів, для нього обов'язок був понад усе. Прощаються з Дмитром Тимошенком 11:43 На проспекті Бандери демонтують радянську символіку з Будинку залізничників play_circle_filled photo_camera 10:33 У Тернополі триває виставка історій людей, які постраждали від порушення прав під час війни photo_camera 09:47 11-12 жовтня в деяких будинках на Злуки та 15 квітня не буде води 09:07 Тернопільська міська лікарня №2 отримала новий операційний стіл та лампу (ФОТО) photo_camera 08:07 Сьогодні, 5 жовтня: День пам'яті пророка Іони, Всесвітній день вчителя play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up