Як тільки пані Галина дізналась, що в їхньому закладі димить, одразу, каже, поїхала пожежників. Тим паче, що частина розташована на відстані кілометру від комплексу.
- Начальник сказав, що пожежна машина вже на місці, - каже пані Галина. – Я приїжджаю – четвертий поверх лише димить, а пожежників і близько нема. Обманув. Поїхала знову. У відповідь почула: «Машина щойно сигналила. Вже точно виїхала».
Коли повернулась до готелю, пожежники й справді вже були, але верхній поверх вже обійняло полум’я.
Лили на стіну, а не вогонь
На території жінка побачила іншу пожежну машину, вже з драбиною. Каже, просила керівника служби, аби відправив ту, адже лік вже йшов на хвилини. Той відповів, що нема кому… за кермо сісти.
Невдовзі й справді на місце приїхало друге авто. Однак у ньому не було води. Набирали від сусідів. Напір був настільки слабким, що до поверху, який горів, не діставало. Тим часом, пригадує господиня, полум’я перекинулось і на третій поверх, де були готельні номери.
Все пропало. Винні - пожежники
- Десь о 18.30, коли згорів вже навіть ресторан на другому поверсі, приїхала машина з Козови, - пригадує жінка. - Мені стало погано, то я не бачила, як вони працювали. Але ті, хто був на місці, казали – це були професіонали.
У господарів є чимало доказів – того ж аматорського відео. Там зафільмовано і як полум’я розгорялось, і як незграбно діяли місцеві рятувальники, каже пані Галина.
Пані Галина каже, що комплекс був її справжнім дітищем. Навіть не стільки методом заробітку, скільки віддушиною. Тепер все пропало. І звинувачує у цьому лише місцевих пожежників.
Справу не порушували
На першому поверсі комплексу розташована крамниця. Доки диміло нагорі, працівники, сусіди і просто перехожі виносили товар.
Міліція кримінального провадження щодо пожежі не порушувала, повідомив начальник Бережанського райвідділу міліції Петро Процик.
Пожежа почалась в обідню пору, у закладі ані клієнтів, ані працівників не було. Сторонніх предметів не виявляли, тому версія щодо підпалу не розглядалась і підстав для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань не було, повідомили у райвідділі.
Автодрабину не могли використати, бо поруч високовольтні лінії
Всі претензії власників готельного комплексу ми адресували до керівництва управління держслужби з надзвичайних ситуацій (далі ДСНС) в області. Там детально пояснили, де були пожежники, чому не використовували драбину і детально – до хвилини – розповіли хронологію події.
Цього дня на чергування заступив караул в складі 6 чоловік з числа особового складу підрозділу: командир відділення, старший пожежний, пожежний, 2 водії та диспетчер, кажуть рятувальники.
За 9 км від готелю гасили траву
Провівши розвідку та оцінивши масштаби пожежі, було прийняте рішення про повернення основного складу караулу та залучення його до гасіння пожежі у райцентрі. Також для підсилення чергового караулу оголошено збір резерву з числа працівників, вільних від чергування, пояснили у прес-службі ДСНС.
Загалом, на ліквідацію даної пожежі були задіяні понад 20 чоловік особового складу бережанського гарнізону, а також мобільна оперативна група Управління ДСНС в області, запевняють рятувальники. Враховуючи відсутність безпосередньої загрози життю та здоров’ю людей, залучати на гасіння пожежі додаткові сили та засоби з сусідніх районів не було потреби, бо наявних сил та засобів було цілком достатньо.
Повідомили пізно, лише через 25 хв
Одним з факторів швидкого розвитку пожежі також було несвоєчасне повідомлення про факт її виникнення. Пожежа виникла орієнтовно в 16 год. 30 хв. А повідомлення про подію надійшло лише о 16:55, тобто через 25 хвилин після її виникнення. За цей час пожежа встигла набрати обертів і охопити практично весь поверх, пояснили у прес-службі.
На момент виникнення пожежі на території Бережанського підрозділу перебувала автодрабина, однак даний автомобіль не могли залучити до ліквідації пожежі з кількох причин, кажуть рятувальники. Використання висувної автодрабини для гасіння даної пожежі унеможливлювали наявність розташованих поряд з місцем події високовольтних ліній. Автодрабина не перебуває в штаті підрозділу. В зв’язку з технічною несправністю цей автомобіль тимчасово виведений з експлуатації та перебуває на ремонті. Технічне обслуговування та ремонт техніки проводиться силами працівників підрозділу.
До речі
В Бережанському районі діє лише один пожежно-рятувальний підрозділ – ДПРЧ-7. Жодних інших пожежних формувань, таких, як місцеві пожежні команди чи інші добровільні формування, в районі немає. Питання про створення додаткових пожежних формувань в районі щороку підіймаються на комісіях різного рівня. Останній раз дане питання розглядалось у лютому 2015 р. Однак через обмеженість бюджету це питання не вирішується, пояснили у прес-службі ДСНС.
До найближчих підрозділів, розташованих в сусідніх районах відстань від 17 до 51 кілометра. Козова – 17 км, Підгайці – 28 км, Зборів – 35 км, Монастирська – 51 км. А кожний кілометр – це втрата часу. Крім цього, при залученні техніки з сусідніх районів – дані райони, відповідно, залишаються не захищеними. Що є небезпечним в даний весняний пожежонебезпечний період, коли по всій області горять рослинні залишки та суха трава, запевнив пан Данілін.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер