"Я думав, що тут буде дешевше, а ціни на деякі продукти ще вищі", - тернополяни про сільськогосподарський ярмарок

"Я думав, що тут буде дешевше, а ціни на деякі продукти ще вищі", - тернополяни про сільськогосподарський ярмарок

Ятки з домашніми м`ясними виробами, молочною продукцією, овочами, фруктами та крупами розгорнулися по всьому Тернополю у суботу, 21 жовтня. Сільськогосподарські товаровиробники і підприємства переробної та харчової промисловості з`їхалися з усієї області.  

Ярмарок встановили на п`яти локаціях міста.

- масиві «Дружба» (територія на перехресті вул. Миру – Дружби);

Відео дня

- масиві «Східний» (проспект Степана Бандери, 15 – площадка перед центральним стадіоном, вул. Протасевича – площадка перед рестораном «Галич»);

- масиві «Сонячний» (вул. Леся Курбаса – площадка ринку «Галицький», проспект Злуки, 45 – площадка біля кінотеатру ім. Довженка).

Тернополяни з надією на великий асортимент і низькі ціни відправилися на ярмарковий шопінг. Але не всі отримали те, на що сподівалися. 71-річний пан Володимир приїхав на ярмарок разом з дружиною. 

- Що на центральному ринку капуста 2,50 коштує, що тут ціна та сама, - нарікає чоловік. - М`ясо також дороге. На ринку дешевше. Сало так само. Я розраховував на те, що я тут придбаю продукти дешевше, а не так сталося, як гадалося. Хіба що грудку курячу тут дешевше купив. На базарі вона 95 коштує, а я взяв за 85 гривень. 

А ось Ганна Різник задоволена ярмарковим шопінгом. Жінка придбала усе, що планувала. Поволі викреслювала куплені продукти зі свого списку покупок. 

- Купила свинячу тушонку за 35 гривень, - розповідає пані Ганна. - Скуштувала, ніби смачна. Купила ще рибу - 45 гривень. Стою он у черзі за рисом і гречкою. Якщо порівняти з магазинними і ринковими цінами, то трошки дешевше. 

Але жінка засмучена, що подібний "джекпот" трапляється рідко. Хотілося би, щоб подібні ярмарки влаштовували частіше. 

Володимир Бойко з Монастириська привіз на ярмарок не тільки свою продукцію, а і всю свою сім`ю.

- Сьогодні домашня свинина дуже шанується, - каже чоловік. - Фермерське м`ясо, як бачимо, на ринку переважає. Але виріб з домашнього м`яса завжди відрізнявся від фермерського. Бо домашнє більш соковите і набагато смачніше. 

Чоловік нарікає на те, що "влада досі не узаконила мале підприємство, бо саме мале підприємство в нашій державі мало розвивається. Адже людина, яка годує 10-20 телят і 10-20 свиней, може так само переробити продукт у товар, який буде якісним і доступним для покупців, бо це буде товар від виробника". 

Чоловік переконаний, що домашнього м`яса на прилавках ринку стало набагато менше через нерентабельність.

Шинкована ковбаса коштує 160 гривень, бо кілограм м`яса 100 гривень у середньому, - пояснює чоловік. - А з мелених виробів ціни нижчі - 100-110 гривень. Дуже проблемно, що ціна сала починає досягати ціни м`яса - 80-90 гривень. Бо щоб мати гарне сало, потрібно добре годувати худобу.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Vitalik Maksimch
    Народ взагалі хоче халяву..може задурно віддавати? І так городина копійки коштує. А не подобається - шруєте в село, і самі вирощуєте.



    Капуста 2,5, картопля 4, морква 4..куда вже дешевше? І так дурні селяни не цінять свою працю (щоб не ображалися, я і сам "дурний" маю купу полів....але дорожче реалізувати не виходить, бо купа городників занижують ціни, а так, лижби віддати продукцію)
    Діонісій reply Vitalik Maksimch
    ідеться про те, що ціни на ярмарку не дешевші ніж на ринку, а частенько і більші. доречі, деякі селяни дуже цінують свою працю, скажіть, як банани, які вирощують в Еквадорі, коштують 22 грн., а яблука, які в нас вирощують 25 грн. ? да і кавуни цього року файні були, по 9 грн, кавунчик на 7 кг. 63 грн? то бариги винні, які ніхрена не вирощують і не роблять, а скуповують у селян за копійки продукцію, а потім з "маленьким" наваром продають. от і ціни такі.
    Анонім reply Діонісій
    І ,що з того ,що вони на кавуни в вересні почали ціну набивати ,потім ті кавуни викинули бо в вересні вони і нах нікому не здалися . Завжди було ,що кінець серпня ціна падала ,а ті мудаки думали , що ціну піднімуть і кавунами можна буде до грудня торгувати це ж фрукт . Я декілька раз брав кавун цього року то чесно скажу сама натуральна х......я ,він або довго у них стояв , або вони його баржами доставляли .
    Vitalik Maksimch reply Діонісій
    так, перекупщики багато наварюють..ну і зросли ціни на пальне, на міндобрива, на засоби захисту..і наймані працівники (на тих же ябках) за 100грн в день робити не будуть, от вам і ціна яблука...

    і знову ж таки, оптовики у мене ябка брали по 10грн..ціна на ринку- самі знаєте..а більшість тих, хто сам вирощує - просто не мають ні часу ні змоги стояти на ринку і продавати, от і здають за пів ціни...а потім перекупи вже накрутку відповідну роблять
  • Anonymous
    Пану журналісту, напевно, з верхньою освітою.

    Слово «тва́рог» («творіг», «тварі́г», «твару́г») засвідчене лише в небагатьох словниках[7], навіть у словнику Грінченка і «СУМ-11» воно відсутнє. Хоча воно існує в багатьох слов'янських мовах (біл. тварог, рос. творог, пол. twaróg, чеськ. і словац. tvaroh < прасл. *tvarogъ — очевидно, від *tvoriti[8][ком. 1]), у сучасній українській мові його вживання вважається невідповідним літературній нормі. «Сир» як назва домашнього сиру є в назвах продуктів на його основі (вареники з сиром, сирники тощо).
  • Anonymous
    Пане автор, а "творог" то що?
    Anonymous reply Anonymous
    То узкоязычные так на кисломолочний сир кажуть
  • Сергій Кулина
    Так само пару разів приходив на ті ярмарки, особливо на миру, то ціна НЕ була дешевшою за риночну один плюс - ближче нести для тих хто поруч живе. я їхав спіціально день перед тим на ринок і дивився на ціни. а слова про те, що ці ярмарки потрібні частіше це "бред" бо ярмарка коли раз в рік то ярмарка а як частіше , то стихійний ринок
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up