"Я вивчив англійську самостійно". Ми зібрали корисні поради та ресурси, які стануть вам у нагоді

- Вільне володіння мовою інтернаціонального спілкування, тобто англійською, допоможе не лише добре почуватись за кордоном, а й в повсякденному житті має чимало переваг.
- Хтось для вивчення іноземної користується послугами репетиторів, хтось йде на мовні курси, а хтось береться за навчання самостійно.
- Тернополяни діляться власними історіями. Експерти дають практичні рекомендації. Дивіться також підбірку корисних ресурсів.
— У школі я вивчала французьку, але з часом зрозуміла, що без англійської в наш час — нікуди. Тому почала розглядати різні варіанти для того, щоб її вивчити. — розповідає тернополянка Ольга. — Спочатку відвідувала курси іноземних мов, але це було навчання в групі, де були люди різного віку та різного рівня, тому на заняттях мені було не дуже комфортно. Далі я пробувала займатись із репетитором. Одне заняття коштує приблизно 150 гривень. Воно дало свої результати, але виходило досить затратно по грошах. Тому і від цього виду через кілька місяців я відмовилась і вирішила вчити англійську самостійно.
Ольга розповідає, що систематичні заняття дали свої плоди, і зараз вона володіє мовою на рівні В1. Про те, як вам визначити свій рівень, читайте нижче. А зараз ще кілька історій про те, як тернополяни самостійно опанували англійську.
"Став репетитором для доньки"
Про те, як донька-п'ятикласниця вдосконалює англійську вдома, розповідає тернополянин Олексій.
— Я знаю англійську, але у доньки вже кращий рівень, ніж у мене, — ділиться тернополянин. — Маю досвід вивчення різних мов, тому знаю, як будуються речення, слова, як функціонує мова. У школі донька вивчає англійську, але ми вирішили займатись додатково. Я пояснюю матеріал сам. Це непоганий привід провести час разом. Під час канікул ми старались займатись щодня, під час навчання трішки рідше.
Пан Олесій розпочав заняття з донькою всередині літа і вже до кінця січня вона отримала рівень "А1".
При вивченні іноземної пан Олексій використовує систему карток видавництва "English Student" (фото нижче)
Тернополянка Марія Драпак розповідає, що вивчила мову з допомогою відеоуроків.
— У школі вчила німецьку. Тепер всюди потрібна англійська, тому слід і її знати. Є бажання і час — тоді все вдасться. Головне самому захотіти, а не з примусу, — каже вона. — Обов'язково має бути зошит і словник, який ти заповнюєш сама. У зошит занотовуєш усі правила, починаючи з абетки. В іншому зошиті — практика (перекладаєш, пишеш, тренуєш письмо і граматику). Цю навчальну інформацію я беру з інтернету. Тепер є багато книг самовчителів, доступні різноманітні відеоуроки. Останнім і надаю перевагу.
Марія поділилась посиланням на відеоуроки, за якими вчила мову. Ми ж ділимось ним із вами.
Також дівчина каже, що вдосконалити навички допоможе перегляд фільмів англійською. Розпочати можна із простого — мультфільмів "Шрек", або "Крижане серце". Посилання на мультфільм тут
Як визначити свій рівень володіння англійською?
Якщо ви вже маєте основу для вивчення іноземної, вам потрібно визначити рівень володіння мовою.
На інтернет-ресурсах є чимало тестів. Класифікують їх так, як на фото нижче.
Пройти тест можна тут
Що радять експерти?
Про те, чи можливо вивчити англійську, самостійно говоримо з сертифікованим викладачем англійської (CELTA, Delta, IELTS Academic) Юлією Чорною.
— Особисто я дещо скептично ставлюся до думки, що мову, англійську чи будь-яку іншу можна вивчити без сторонньої допомоги. З власного досвіду знаю, адже довелося вчити тайську з нуля, що рано чи пізно потрібне зовнішнє втручання. Можливо, досягнути певного, як правило базового рівня самостійно: вивчити найпоширеніші слова, вирази, граматичні структури за принципом того, як це роблять діти, коли починають говорити рідною мовою, але далі все одно потрібно взаємодіяти з людьми. Все-таки основна мета вивчення будь-якої мови – це спілкування. Тому найкраще, звичайно, звернутися до компетентного викладача, який набагато краще знає, як вам цю мову, так би мовити, “вкласти в голову”, — каже викладачка.
Крім того, пані Чорна радить не вірити усім курсам, які обіцяють, що ви говоритимете англійською як рідною чи не за тиждень, використовують маркетингові хитрощі.
— У цьому питанні я б рекомендувала звертатися до здорового глузду і до перевірених установ, які займаються дослідженнями у цій галузі, як наприклад, Кембриджський університет, — говорить вона.
"Рекомендую займатись двічі або тричі на тиждень"
Про самостійне вивчення англійської розповідає і сертифікований TESOL/TEFL вчитель англійської приватної спеціалізованої школи "Харківський колегіум" Вікторія Горенко.
— Для самостійного вивчення англійської ми рекомендуємо ресурси TED talks, перегляд відео англійською мовою, прослуховування пісень. Гарний ресурс Lingvaleo, де можна також самостійно займатися, виконувати вправи та прослуховувати ресурси в ігровій формі. І звичайно, найкращий спосіб вивчення англійської — це потрапити у мовне середовище (Британія, Америка, Канада), — каже вона. — Я завжди рекомендую займатися(виконувати вправи) двічі або тричі на тиждень, а щодня прослуховувати подкасти та аудіоресурси.
Для елементарного рівня також потрібно давати обов’язково ази граматики, просто вчити слова не матиме результату, потрібно розуміти хоча б прості часи на елементарному рівні, щоб розуміти як потрібно будувати речення. Це може бути легка і проста граматика, наприклад Simple Tenses. І, звичайно, якомога більше слухати, запам'ятовувати, як вимовляються слова, зауважує вчителька.
Скільки часу треба, щоб вивчити мову?
Юлія Чорна каже, що дорослим мотивованим студентам, як правило, потрібно від 100 до 200 годин навчання під керівництвом викладача, щоб перейти від одного рівня CEFR до наступного.
— Піднімаючись вгору по рівнях, вам знадобиться більше годин, щоб перейти до наступного. Щоб дістатися від А1 до А2, зазвичай потрібно 100-150 годин навчання з викладачем, але для переходу від В1 до В2 може знадобитися 180-260 годин, — продовжує пані Чорна.
Секретом успіху викладачка називає мотивацію та постійну працю. Незалежно від методу вивчення англійської, відповідальність за власне навчання вам потрібно взяти на себе.
З чого почати?
— Якщо у вас немає змоги подорожувати чи проживати у мовному середовищі, його можна створити, не виходячи з дому. Окрім занять з викладачем, потрібно постійно працювати над собою, — продовжує експертка.
- змініть налаштування усіх гаджетів на англійську;
- почніть слухати: музику, новини, подкасти, те, що ви зазвичай слухаєте рідною мовою;
- читайте: новини, стрічку фейсбук, книги;
- пишіть: записки коханим, дітям на холодильнику, наліпки зі словами тощо;
- говоріть: з рідними, друзями, влаштуйте на роботі день спілкування англійською.
– Головне – не бійтеся, що вас хтось не зрозуміє чи помітить ваші помилки. Страх помилитися найбільше заважає. Тому, як кажуть, розслабтеся та отримуйте задоволення. Асоціюйте вивчення мови з приємним, – радить жінка.
Ресурси, що допоможуть самостійно розвивати мовні навички:
граматика:
https://www.englishgrammar.org/
https://www.perfect-english-grammar.com/grammar-exercises.html
розмовна англійська:
https://www.talkenglish.com/
новини за рівнями:
https://www.newsinlevels.com/
вимова:
https://www.bbc.co.uk/learningenglish/features/pronunciation
слова та словосполучення, які найчастіше вживаються носіями:
http://vocabulary.englishprofile.org/
записуйте нові слова та повторюйте вивчене:
https://quizlet.com/
– Пам’ятайте, що мова – це навичка, як і водіння автомобіля. Якщо довго не їздити, то забуваєш все. Завжди кажу своїм студентам: “If you don’t use it, you will lose it!” , що в перекладі "Якщо ви не використовуєте це, ви це втратите". – каже Юлія Чорна.
ТОП-5 каналів на YouTube для вивчення англійської
Ми підготували підбірку цікавих каналів для вивчення чи вдосконалення англійської. Їх обирали за кількістю переглядів користувачами.
— Мене звати Ростислав. Якщо Ви прагнете вивчити англійську мову, тоді я запрошую вас на свій канал. Протягом декількох років, я намагаюся доносити до людей англійську мову в простий та легкий спосіб. Стереотипні та традиційні підходи, щодо вивчення англійської мови, змусили мене створити цей канал, щоб донести Вам щось нове, що вже широко використовується в США та Канаді. Тому долучайтеся до мого каналу, — пише автор.
2. IDEAL STUDY
— Перша в Україні YouTube-школа англійської мови! Зроби свій перший крок у вивченні англійської мови з IDEAL Language school! — граматика — лексика — корисні поради — воркшопи — практикуми Вчи англійську безкоштовно вже сьогодні. Навчайся весело та цікаво. — пише автор відео.
Канал, який дозволить вивчити мову з самих азів.
— Welcome усім, хто почав, продовжує або закінчив(?) вивчення англійської мови! Надіюсь, усі закохані в English знайдуть тут щось для себе! 🚀 На каналі викладатимуть навчальні відеоролики для різних рівнів — від початківців до proficient, — пише в описі каналу.
100 уроків для вивчення англійської
Де в Тернополі пройти курси англійської мови
У Тернополі є чимало шкіл та курсів для вивчення іноземної мови.
Зазвичай проходить в групах по кілька людей, щоб педагог міг приділити увагу кожному учневі. Поділ на групи відбувається за віком (англійська для дітей, дорослих), а також за рівнем знань. Вибираючи школу чи курси іноземних мов, варто орієнтуватися на наявність сертифікатів, що підтверджують досвід педагогів, на методику, яка застосовується в процесі навчання.
У хорошій компанії запропонують відвідати безкоштовний пробний урок, а після нього підписати договір. Вартість уроку в різних школах коштує від 150 до 200 гривень. Зазвичай уроки відбуваються двічі на тиждень. Але ви можете обрати ту кількість занять, яка вам підходить.
Обрати курси, які підходять вам, радимо за відгуками, які залишили учні на нашому порталі "ТОП-20"
20 найпопулярніших шкіл з вивчення іноземної мови в Тернополі можна переглянути за посиланням тут
А ви володієте англійською? Пишіть відповідь у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.