Як на Водохреща тернополяни занурювались у холону воду: шукайте себе та знайомих на фото!

Щороку на Водохреща у парку «Сопільче» усі охочі занурюються у холодну воду. Як усе відбувалося та які поради дають досвідчені тернопільські моржувальники новачкам? Про це у матеріалі!
Цьогоріч Водохреща відзначають за Новоюліанським стилем – 6 січня. Біля клубу любителів загартовуватися та зимового плавання «Нептун» у парку «Сопільче» щороку збираються тернополяни. Щоб зануритися у холодну воду. Дехто робить це вперше, але є і ті, хто загартовується не один десяток років.
Від ранку до клубу приходили тернополяни, щоб тричі зануритися у воду. Директор клубу «Нептун» Богдан Поломацканич каже – через війну відмовились від святкувань, які влаштовували раніше.
– У нашому клубі є більше ста постійних учасників, які регулярно приходять взимку, щоб загартовуватися, – каже Богдан Поломацканич. – Також на Водохреща до нас приходять багато тернополян, які також хочуть зануритися у воду. Нам пощастило з погодою – немає заморозку, а головне – немає вітру. Температура води приблизно 8 градусів.
Об 11 годині біля водойми провели службу. Священик освятив питну воду, яку можна було набрати додому, а також саму водойму.
Першими після освячення занурились постійні учасники клубу. Серед них – 84 річний Микола Табачук. Він працює вчителем фізики і вже 35 років загартовується.
– Я загартовуюсь відколи відкрився «моржатник», – розповідає віт. – Починав з холодних душів, потім почав занурюватися у холодну воду. Коли є мороз – бігаю на вулиці босоніж по снігу. Також займаюсь велоспортом. Порахував, що за своє життя я проїхав понад 56 тис. кілометрів. Завдяки тому, що загартовуюсь – дуже добре себе почуваю і не хворію. Раджу усім також піклуватися про своє здоров’я та займатися спортом.
Пан Микола також дає поради новачкам, які хочуть загартовуватися. Занурюватися раз на рік на Водохреща без підготовки не варто – каже чоловік.
– Якщо ви хочете моржувати – треба робити це правильно і починати краще з осені або літа, – радить пан Микола. – Починати треба з обливання прохолодною водою, потім переходити на холодний душ. Так треба займатися кілька місяців. Це треба робити поступово, перш ніж купатися в крижаній воді. Так організм звикає до холоду та загартовується.
Серед охочих зануритися були тернополяни різного віку. Дехто вирішив вмитися водою та не занурюватися, а досвідчені моржувальники добре себе почували у холодній воді.
Як безпечно занурюватися
У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли поради для охочих зануритися у холодну воду на Водохреща.
- Пірнайте лише за умови, що ви загартовувалися заздалегідь
Різке занурення у холодну воду може спричинити погіршення самопочуття: викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмію, рефлекторну зупинку серця, судоми навіть у цілком здорової людини.
- Занурюючись в ополонку, дотримуйтеся правил
Перед заходом у воду зробіть інтенсивну розминку. Не пірнайте різко. Почніть з вмивання обличчя, обтирання грудей, живота та спини і лише після цього занурюйтеся по шию. Занурюватися з головою не варто – це може призвести до різкого охолодження організму.
Перебувати в крижаній воді можна 3-5 секунд. Проте якщо ви практикуєте загартовування роками, цей час можна збільшити максимум до 2 хвилин.
- Відмовтеся від «зігрівання» алкогольними напоями
Алкоголь сприяє розширенню периферійних судин. Це значно збільшує тепловіддачу. Отже, ваше тіло дуже швидко втрачатиме тепло, що є небезпечним для здоров’я.
Так само варто відмовитися від куріння. Воно суттєво порушує кровообіг і прискорює охолодження. Викурювання лише однієї сигарети знижує температуру шкіри пальців ніг на 1°С.
- Після купання одразу одягніть теплий сухий одяг
Якомога швидше зніміть мокру білизну, розітріться рушником і одягніться у теплі речі. Одяг має бути просторим, зручним, бажано з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок.
- Пірнайте в ополонку лише в тому разі, якщо ви повністю здорові
Бажано – порадьтеся перед пірнанням зі своїм сімейним лікарем.
Кому не можна пірнати в ополонку?
Відмовтеся від купання на Водохреща, якщо маєте:
- запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити), симптоми застуди;
- захворювання серцево-судинної системи;
- хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);
- захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити);
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
- хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт);
- хвороби органів дихання (туберкульоз легень – активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема);
- захворювання сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит);
- захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит);
- шкірно-венеричні захворювання;
- наявність великих післяопікових рубців.
Також від занурення варто відмовитися вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.
Крім того, ретельно обирайте місце для занурення. Купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
TytМоскальська традиція "акунутца в прорубь ". Наші прадіди цього не робили.
-
Галина КохматОстанні роки дуже грязна вода в моржатнику.як там можна купатись?
-
Наталія СавенкоЯк прочитала назву Сопільче, так одразу й згрішила....верне від цієї назви! Поверніть Топільче!!!!Наталія Савенко reply Наталія СавенкоOksana Kalynovych навіть скажу вам хто...злодюга Надал.Oksana Kalynovych reply Наталія СавенкоНаталія Савенко тільки Топільче і говорю, то якийсь ненависник Тернополя придумав оте перейменування на сопільче. Дійсно верне.
-
1 JuristРагулі, зі святом