Як оплатити парковку за допомогою QR-коду у Тернополі та хто має пільги? Покрокова інструкція
- У Тернополі діє нова система паркування – без присутності паркувальників. Тобто оплату водії повинні внести самостійно. Тепер це можна зробити не лише через термінал або додаток е-Тернопіль, а й онлайн, відсканувавши QR-код.
- «20 хвилин» перевірили, як працює новий спосіб оплати та що робити водіям, які мають право на безкоштовне паркування? Про це у матеріалі!
Від початку серпня водії мають розраховуватися за платну паркову самостійно, без допомоги паркувальників. Загалом у місті є 16 платних парковок у різних мікрорайонах міста. Вартість паркування всюди однакова – 15 гривень за годину.
Оплатити місце можна трьома способами:
- За допомогою терміналу, якщо такий є на парковці;
- Через додаток е-Тернопіль;
- Онлайн, відсканувавши QR-код.
Якщо цього не зробити – можна отримати штраф. Вын становить 300 гривень. У міській раді пояснюють, що за дотриманням правил паркування стежать муніципальні інспектори. Вони перевірятимуть припарковані авто через синхронізовану базу і якщо виявлять автівку без оплати, то через 10 хвилин складуть протокол.
Чи є нові QR-коди
Розрахуватися за паркування вже можна онлайн. Це можна зробити за посиланням.
Cтаном на ранок, 13 серпня серпня, на парковках міста ще не розмістили коди для переходу на сайт оплати. Журналісти «20 хвилин» відвідали кілька парковок у центральній частині міста. На них є лише посилання на завантаження додатку «е-Тернопіль». Місце, де мав би бути QR-код для оплати онлайн залишалось порожнім.
Розклеювати QR-коди розпочали близько 16:00. Їх розмістять на усіх платних парковках міста, повідомила речниця міської ради Мар'яна Зварич. Також є і коди для завантаження мобільного застосунку «е-Тернопіль», де можна розрахуватися за стоянку. На інформаційних знаках, крім інструкцій з оплати, є також інформація про вартість, час роботи платної парковки та контактні дані для звернень.
Як розрахуватися онлайн?
Журналісти «20 хвилин» перевірили, як оплатити паркування онлайн. Це можна зробити перейшовши на сайт для оплати.
- Відкрийте посилання або відскануйте QR-код.
- Виберіть адресу парковки.
- Введіть номер авто.
- Виберіть кількість годин для паркування.
- Натисніть на кнопку «Сплатити за паркування».
- Введіть адресу електронної пошти для отримання квитанції.
- Натисніть кнопку «Перейти на сторінку оплати».
- Введіть дані карти або оплатити послугу за допомогою Google Pay або Apple Pay.
Після цього ви отримаєте електронну квитанцію. Муніципальні інспектори зможуть перевірити, чи оплатили ви парковку по номеру вашого авто.
Хто може паркуватися безкоштовно?
У місті також залишаються пільги. У міській раді пояснюють, що у Законі України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» визначено вичерпний перелік осіб, для яких облаштовуються безоплатні місця для паркування транспортних засобів. Зокрема, безкоштовне паркування передбачене для транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.
Водії, які мають право на безкоштовну парковку повинні мати відповідну позначку на лобовому склі, а також паркуватися у визначених місцях. На кожній парковці, відповідно до Закону, 10% місць призначено для паркування людей з інвалідністю.
– Безоплатне паркування здійснюється шляхом розташування транспортного засобу на місці для безоплатного паркування з урахуванням дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також з дотриманням Правил паркування транспортних засобів, а також ПДР України. При цьому в лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розміщується розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» – пояснює Мар’яна Зварич.
У разі недотримання вказаних вимог, а саме розташування транспортного засобу за відсутності на ньому розпізнавального знаку «Водій з інвалідністю», а також не на спеціально відведеному місці, отримання послуг з паркування на майданчику для платного паркування повинно бути сплачено на загальних підставах, – пояснюють у міській раді.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Наталія Сташевська
Роман
Роман
Нагадаю, розміщувати знак “водій з інвалідністю” можуть люди з інвалідністю І та ІІ групи, люди, які перевозять людей з інвалідністю, а також батьки дітей-інвалідів (незалежно від групи інвалідності). При цьому слід мати посвідчення, яке підтверджує статус інваліда. Крім того, автомобіль має бути занесений до реєстру машин, що належать інвалідам. Зверніть увагу, що людина з інвалідністю необов’язково має клеїти на свою машину розпізнавальний синій знак “водій з інвалідністю”.
З таким розпізнавальним знаком водій-інвалід може не дотримуватись деяких правил дорожнього руху. Так, наприклад, він може їхати під знак 3.1 “Рух заборонено”, може стояти в зоні дії знаків, які забороняють стоянку, або заїхати до пішохідної зони, якщо він там не живе і не працює.
Автомобіль, на якому приїхала людина з інвалідністю, має право на безкоштовне паркування по всій країні. Для цього на кожному паркуванні є відповідні місця. Якщо звичайний водій зупинить свою машину на такому місці для паркування, то його можуть оштрафувати на суму до 1700 гривень.
Як ми вже говорили, в Україні не обов’язкове встановлення на машину розпізнавальний знак “водій з інвалідністю” (не всі люди хочуть афішувати свій стан). Достатньо мати при собі відповідне посвідчення водія або мати явні ознаки інвалідності.
Александр Мыльников reply Роман
Іван