Як правильно підібрати собі окуляри?

Втім, офтальмологи радять людям не нехтувати власним здоров’ям. Адже при поганому зорі особа швидше втомлюється, гірше орієнтується у просторі та відчуває масу незручностей.
Нині окуляри є не тільки ефективним засобом поліпшення зору, але також використовуються в якості модного аксесуару. Таким чином багато людей хочуть підкреслити свій імідж та певний соціальний статус. До того ж, надзвичайне різноманіття виробів дозволяє вибрати окуляри на будь-який смак, відповідного кольору та форми.
Консультанти Ірина Слота та Валентина Лещишин поділилися основними секретами, як правильно вибрати підходящий варіант окулярів, аби і зір покращити, і створити стильний та сучасний образ.
Тільки після вибору лінз пані Ірина та Валентина радять обирати оправу.
Нюанс перший. У моді – «Котяче око»
Цьогоріч актуальною моделлю залишається «котяче око», розповідає Валентина Лещишин.
- За термінологією, «Котяче око» - це окуляри у товстій роговій оправі із загостреними верхніми кутами, - пояснює вона. Їх здебільшого носять жінки – приміром, Мерлін Монро, Одрі Хепберн, Вікторія Бекхем та інші. Один із різновидів «Котячого ока» - «Метелик» - великі круглі окуляри у товстій оправі. Це, скоріш, стиль ретро.
Продовжуючи, пані Валентина розповідає, що багато клієнтів купують саме сонцезахисні окуляри. А потім встановлюють в оправу оптичні лінзи відповідного кольору.
Нюанс другий. Повнообідкові оправи – класичний варіант
Повнообідкові оправи є класикою, додає Ірина Слота. Рамка до них виготовляється із металу або полімерних матеріалів. Зустрічаються комбіновані варіанти металів та полімерів, або ж з елементами дерев’яного оздоблення.
- Такі оправи представлені різними формами та кольорами, - каже вона. – Наприклад, у жіночих моделях дизайнери створили певні елементи ювелірного характеру, прикрасивши їх візерунками та квітами. Чоловічий варіант такої оправи характеризується прямими кутами і більш масивною пластиковою оправою.
Упродовж багатьох років серед повнообідкових окулярів є популярними моделі Вайфарер та Авіатор. За словами пані Ірини, ці культові моделі недаремно називають унісексовими. Адже вони пасують як чоловікам, так і жінкам та дітям.
Нюанс третій. Напівобідкові оправи – більш виразні
Напівобідкові оправи – ті, у яких або нижня, або верхня частина рамки відкрита, додає пані Ірина. Такі окуляри легші, аніж повнообідкові. На обличчі вони виглядають виразніше, аніж безобідкові аксесуари. У такі оправи встановлюють виключно полімерні лінзи.
Нюанс четвертий. Безобідкові оправи – практично непомітні
Для тих осіб, котрі прагнуть, аби окуляри були малопомітні на обличчі, ідеально підійдуть безобідкові оправи, стверджує Ірина Слота. Адже в них відсутня рамка, а лінзи кріпляться тільки на переніссі та на завушниках. До речі, такі оправи користуються найбільшою популярністю серед покупців. Особливо їх люблять громадські діячі, політики та бізнесмени.
- Вони стильні і стримані, - продовжує консультант. – Як кажуть, «оправа без претензій». Такі окуляри підійдуть для будь-якої зачіски та вбрання.
Нюанс п’ятий. Як вибрати окуляри по формі?
У виборі окулярів клієнти зазвичай орієнтуються на власний смак, говорить Ірина Слота. Багато з них вибирають форму оправи, орієнтуючись на тип обличчя.
- Так, якщо в людини квадратне обличчя, пропонуємо приміряти окуляри, що мають оправу злегка закруглену знизу. Довгасте обличчя вимагає вузької оправи, а от овальне – відкриває багато можливостей. Адже при такому типі можна вибирати будь-яку оправу, хоча найкраще, мабуть виглядатимуть окуляри прямокутної форми. Якщо обличчя людини схоже на трикутних, то їй пасуватимуть круглі окуляри. Однак завжди аксесуари потрібно міряти. Вони мають підходити не тільки за формою, а й за розміром.
Нюанс шостий. У тренді – синій колір
Консультант Валентина Лещишин є справжнім експертом у виборі кольорів. Нещодавно вона повернулася зі спеціального тренінгу, тож тепер – у курсі всіх новинок.
За її словами, цьогоріч модними є поєднання чорного та білого, рожева пудра. Тренд 2014 року – це яскравий синій. Тож оправи такого відтінку можна вважати дуже стильними.
- Актуальні також завушники, оздоблені декором, - додає вона. – Вони можуть бути прикрашені квітами, зірками, золотими вставками чи гламурними заклепками.
Нюанс сьомий. Варто підібрати футляр
Окуляри безпечніше «почуватимуться» у футлярі. Вони також є різної форми та кольору. Головне – щоб футляр підходив за розміром, не можна, аби він був замалий, інакше деформуватиме окуляри. Окрім того, дуже корисними будуть спеціальні серветки та спреї для протирання лінз.
Коментар експерта
Ірина Слота (35 р.), консультант в оптиці:
- Вчасно та правильно підібрані окуляри – гарантія збереження зору людини, тому ніколи не потрібно комплексувати з цього приводу. Я помітила, що клієнти, котрі вперше в житті купують окуляри, не знають, що їм потрібно. Разом ми намагаємося підбирати необхідні аксесуари і за формою, і за розміром, і зрештою, за ціною. Є також люди, котрі твердо знають, що хочуть окуляри прямокутної форми, напівобідкові, і їх більше нічого не цікавить. А бувають і новатори, котрі люблять експерименти – як із формою оправи, так і кольором.
Як серед чоловіків, так і жінок є шанувальники конкретного бренду. Вони звикли купувати аксесуари певної торгової марки. Навіть, якщо серед інших брендів є кращі моделі, вони віддають перевагу перевіреним речам.
Наталія БУРЛАКУ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Погоджуюсь з тим, що потрібно приділити увагу вибору аксесуару. Окуляри повинні бути якісні та не шкодити очам, тому краще замовляти їх у перевірених магазинах. Ось тут можна купити окуляри ray ban оригінал https://buy-glasses.com.ua/ray-ban-ua/ray-ban-originali-ua/ Я собі замовляв саме такі, щоб бути впевненим в якості. В магазині класний вибір і ціна помірна.