Як журналісти «20 хвилин» з поліцією патрулювали місто: дивіться репортаж

Як журналісти «20 хвилин» з поліцією патрулювали місто: дивіться репортаж
  • Цілодобово на вулицях міста можна побачити патрульні машини. Правоохоронці реагують на виклики та виявляють правопорушників серед водіїв та пішоходів.
  • Журналісти «20 хвилин» взяли участь у нічному патрулюванні міста разом з поліцейськими. Як це відбувається? Про це у нашому матеріалі!

Протягом кількох годин журналісти «20 хвилин» разом з правоохоронцями патрулювали вулиці міста. Ми побачили, чим займаються поліцейські, як виявляють правопорушників та як на них реагують люди.

В обумовленому місці журналісти долучились до одного з екіпажів. У патрульній машині – двоє поліцейських, які заступили на нічне чергування. Вони розповіли про особливості своєї роботи. 

Чим займаються під час патрулювання

Кожне чергування для правоохоронців починається з підготовки та інструктажу. Після цього екіпажі рушають на відпрацювання. 

Відео дня

– Нічна зміна розпочинається о 20:00 та триває 12 годин, – розповідає патрульна Вікторія Панчишин. – Ми приходимо на роботу раніше, оскільки маємо отримати спецзасоби, зброю, автомобіль. Також щоразу проходимо інструктаж. Після цього вирушаємо у місто. Буває таке, що зміна затягується, оскільки може бути виклик, оформлення ДТП. 

Під час зміни екіпажі реагують на виклики та звернення громадян. Коли їх немає – патрулюють вулиці та виявляють порушників. 

– Екіпаж рухається постійно, – розповідає патрульний Богдан Галайчук. – Ми не маємо визначених маршрутів. Якщо отримуємо виклик – вирушаємо на місце. Між викликами патрулюємо вулиці – виявляємо порушення серед водіїв та пішоходів. 

Правоохоронці розповідають, що нічні зміни у будні дні зазвичай проходять спокійніше. А от у вечір п’ятниці та на вихідних роботи стає більше.

– Викликів значно більше про порушення громадського спокою, домашнього насилля, – каже Вікторія Панчишин. – Також ми більше виявляємо людей, які сідають за кермо в стані алкогольного сп’яніння. У будні дні зазвичай на нічних змінах спокійніше. А от з денними змінами – навпаки. У будні більш завантажені, ніж у вихідні.

З патрульними журналісти об’їхали кілька мікрорайонів. Розпочали з центральної частини міста. Хоча на вулиці вже було не так багато людей – все ж ми стали свідками кількох порушень, на які відреагували правоохоронці. 

Перебігають дорогу не на переходах

Під час поїздки помітили кількох пішоходів, які вирішили переходити дорогу у не відведених для цього місцях. Оскільки вже стемніло, помітити людей на ділянках доріг, які погано освітлюються здалеку, важко. Тому патрульні закликають не ризикувати своєю безпекою.

На вулиці Збаразькій патрульні побачили чоловіка, який переходив дорогу за межами переходу. Його вирішили зупинити, щоб попередити, що так робити не можна. Чоловік вирішив доводити патрульним, що нічого протизаконного він не зробив, поспішав, тому був вимушений піти по дорозі. Йому зробили попередження і чоловік рушив далі по своїх справах. Розмова тривала кілька хвилин. 

Як розповідає Вікторія, серед пішоходів часто під час патрулювань виявляють людей, які перебігають дорогу у невідведених для цього місцях або на червоне світло світлофора. Вини є як вдень, так і вночі. 

– Вдень багато порушень виявляємо у центральній частині міста, – каже патрульна. – Дуже багато людей перебігають дорогу у районі центрального автовокзалу та ринків. У вечірній час це особливо небезпечно, адже видимість погана. Більшість таких людей не мають на одязі світловідбивних елементів, тож вони наражають себе на небезпеку.  

Ще одного чоловіка, який йшов через дорогу за межами переходу побачили біля обласного краєзнавчого музею. Чоловік був напідпитку. Він не став сперечатися, вибачився та запевнив, що порушувати правила більше не буде. Він, як пояснив, йде додому. 

Пішоходам патрульні дали спеціальні світловідбиваючі стрічки, щоб бути більш помітними в темну пору. Штрафувати порушників не стали і обійшлись усним попередженням. Поліцейські кажуть, бувають випадки, коли дорогу перебігають навіть мами з маленькими дітьми та візочками. Дехто нехтує своєю безпекою регулярно навіть після попереджень та штрафів.  

Громадянам, які вирішили перебігти проїжджу частину за межами переходів, загрожує штраф – 255 гривень.     

– За останній місяць патрульні притягнули до відповідальності 57 пішоходів, які порушували правила дорожнього руху. Відповідно до  ч 1. Ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Найбільше порушників виявили у центральній частині міста – це вулиця Руська, Замкова. Також часто порушують правила дорожнього руху пішоходи на вулиці 15 Квітня,  – т.в.о. старшого інспектора прес служби Віталія Щупляк. 

Як реагують на поліцейських

Не всі, кого зупиняють патрульні поводять себе ввічливо. Дехто починає сваритися та доводити свою правоту. Патрульні кажуть – з такою реакцією доводиться стикатися постійно. 

– Пішоходи по-різному реагують на зауваження, – каже Вікторія Панчишин. – Часто старші люди починають сваритися, доводити свою правоту, казати, що вони дуже поспішають або скаржитися, що переходи далеко. Серед молодих людей таких порушень менше і вони зазвичай спокійно та адекватно реагують. Іноді ми обходимось усним попередженням. Якщо ж людина не розуміє, чому не можна переходити дорогу де заманеться – виносимо постанову.

Правоохоронці кажуть, іноді люди поводяться агресивно, особливо, якщо громадянин в стані сп’яніння. Вони можуть поводитися агресивно, лаятися, сваритися, намагатися втекти чи навіть вступають в бійку.

– Такі випадки трапляються, і в кожному ми діємо по ситуації. Або можемо впоратися самостійно, або викликаємо на підмогу екіпаж, – каже Богдан Галайчук. – Агресивно можуть поводитися не лише пішоходи, а й водії. Також громадяни, до яких ми приїжджаємо на виклик, наприклад, через домашнє насильство. 

Проте поліцейські кажуть – найбільша небезпека в їх роботі все ж не пов’язана з агресивною реакцією громадян на поліцію, а ризики ДТП.

– Коли ми поспішаємо на виклик – не всі водії вміють правильно та швидко діяти, – каже Богдан Галайчук. – Ми рухаємося зі спецсигналами. Хтось не встигає зорієнтуватися, надати перевагу чи пропустити патрульну машину, тому виникають небезпечні ситуації.

Зупиняють водіїв 

Під час патрулювання зупинили кілька автомобілів. Один з водіїв не увімкнув сигнал повороту, коли перелаштовувався в іншу смугу. Патрульні перевірили документи водія, та провели з ним профілактичну бесіду. 

Ще один водій проїхав на червоне світло. Патрульні зупинили автівку. Водій пояснив, що розгубився та не помітив сигнал. На нього склали постанову за ч.2 ст 122 КУпАП. За це передбачено штраф – 510 гривень.

Після настання комендантської години патрульні продовжують патрулювання та перевіряють водіїв та пішоходів.

– Більшість людей, які йдуть чи їдуть під час комендантської години або повертаються з нічної зміни додому, або поспішають на потяг, – кажуть патрульні. – Вони зазвичай показують або квиток, або довідку з роботи. Якщо ж людина не має вагомої причини бути на вулиці під час комендантської години – ми проводимо профілактичну бесіду, оскільки відповідальності за її порушення не передбачено. 

Поліцейські кажуть, вночі може бути всього кілька викликів, а решту часу вони патрулюють. Але буває й таке, що один екіпаж може виїжджати навіть на 10 викликів за ніч. 

Після закінчення зміни патрульні готують рапорти. Вранці роботу підсумовують. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Zoranui zoranui

    Зробіть репортаж з Бусифікації поїздіть в бусах
  • Олександр Невский

    Якби поліція виконувала свої прямі обов'язки то не було б до них претензій. Але вони самі постійно порушують закон надуманими штрафами, зупиняють нібито по одній причині а штраф дають по іншій. Поліція повинна захищати закон і громадянин, немає ні того ні іншого.
  • Sharunka

    Я вночі йшла на поїзд(не вдалось знайти таксі)підсвічувала дорогу телефоном... За пів години повз мене проїхали три  машини поліції і ні одна не зупинилась, щоб перевірити причину мого походу в комендантську годину ...
  • 787887🦴

    В україні нема поліції. А Є МУСАРА

keyboard_arrow_up